Vastuseis on suur. Keda Facebooki uus krüptoraha ohustab?
juuli 21, 2019 @ 19:50

Nii on Facebooki krüptoraha väljalaskmise plaan on tekitanud tõsist vastuseisu USA administratsioonis ning erinevates järelevalveorganites. Washingtoni paneb muretsema, et maksevahendit saab kasutada ka keelatud otstarbel, näiteks rahapesul, inimkaubanduses ning terrorismi finantseerimisel. USA rahandusminister Steven Mnuchin lausus, et Facebooki uus krüptoraha kujutab koos teiste samasuguste valuutadega tõsist ohtu riigi julgeolekule.

USA rahandusministeerium hoiatas Facebooki, et internetihiid peab rahapesu ning terrorismi rahastamise tõkestamiseks rakendama samasuguseid meetmeid nagu teised finantsteenuste pakkujad. Facebook on sellest aga veel kaugel, mistõttu USA võimudelt krüptovaluuta kasutamiseks heakskiidu saamine saab ettevõttel raske olema.

Varem on USA keskpanga Föderaalreservi juht Jerome Powell öelnud, et libra kasutuselevõtu plaanid tekitavad mitmeid küsimusi, nende seas lisaks rahapesu ning terrorismi rahastamisele ka kasutajate isikuandmete kaitse ning USA finantsstabiilsusega seoses. Need küsimused on seda olulisemad, et Facebooki kasutajate arv on väga suur- 2,5 miljardit inimest ning teoreetiliselt võivad nad kõik hakata uut elektroonset raha…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.