Ukraina «geeniused» ühendasid tuumajaama internetiga, et kaevandada krüptoraha
aug. 25, 2019 @ 16:16

Ukraina võimud on asunud uurima potentsiaalselt väga ohtlikku turvariski ühes kohalikus tuumajaamas, kus töötajad ühendasid väidetavalt kriitilise tähtsusega süsteemid internetiga, et kaevandada krüptoraha.

Juhtumit uurib Ukraina sisejulgeolek (SBU), sest tuumajaamad lähevad kriitilise infrastruktuuri alla ning selle pärast koheldakse intsidenti riigisaladuste lekitamisena. Tegelikult on palju hullem aga tõsiasi, et tuumajaama internetiga ühendamine muudab selle potentsiaalselt avatuks häkkeritele, kes suudaks süsteemidesse sisse saades põhimõtteliselt tekitada tuumakatastroofi.

Kohaliku meedia sõnul on tegu Lõuna-Ukraina Tuumajaamaga, mis asub Južnoukrajinski linna lähedal Mõkolajivi oblastis. SBU korraldas tuumajaamale haarangu 10. juulil, mille käigus konfiskeeriti hulk arvuteid ja muud varustust, mis olid spetsiaalselt ehitatud krüptoraha kaevandamiseks. Arvutitel oli modifitseeritud jahutus, toide ja võimsad videokaardid.

Kaevandamiseks mõeldud arvuteid leiti ka tuumajaama valvava Ukraina Rahvuskaardi üksuse kasarmust. Tegu on siseministeeriumile…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.