Tuntud autotootja hakkab pakkuma võimalust teenida sõitmise pealt krüptoraha
apr. 29, 2019 @ 6:50

Briti suurim autotootja Jaguar Land Rover teatas esmaspäeval, et katsetab oma autodes tarkvara, mis võimaldab juhtidel teenida sõiduandmete jagamise pealt IOTA krüptovaluutat.

Katsetusjärgus tarkvara võimaldab autoomanikel teenida IOTA valuutat, kui nad lasevad oma autol iseseisvalt koguda navigatsiooniteenuste pakkujate jaoks selliseid andmeid nagu teede seisukord, löökaukude asukohad, liiklustihedus, ummikud jpm. Samuti võivad juhid teenida krüptoraha spetsiaalses sõidujagamisprogrammis osalemise pealt.

Jaguari Land Roveri sõnul saaks valuutat kasutada näiteks teekasutustasude ja parkimistasude maksmiseks ja elektriautode laadimise eest tasumisel. Ettevõtte üleüldiseks eesmärgiks on enda sõnul vähendada krüptoraha programmiga heitgaasidest tekkivat saastet, ummikuid ja õnnetusi.

Autotootja katsetab oma tarkvara hetkel Iirimaal Shannonis, kus mitmed Jaguar F-PACE ja Range Rover Velar mudelid on varustatud «nutirahakotiga». Millal tarkvara aga massitarbimisse lastakse, seda autotootja veel ei…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.