Uudised - Digikapital
Sahinad: Facebook käivitab kuu aja pärast oma krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 20 tundi ago Kommentaare: 0

Facebooki enda krüptoraha nimega libra tuleb juba õige pea, kirjutab Financial Times asjaga kursis olevate inimeste vihjetele toetudes.

Projektiga seotud inimesed kinnitasid Finacial Timesle, et Facebook tuleb krüptorahaga juba jaanuarikuus välja. Kuid seda nõrgemas versioonis kui alguses plaanitud. Kui algselt oli Libra Associationil plaanis paralleelselt mitmeid digitaalrahasid ning üht sünteetilist münti, mille taga oleks erinevad rahad, välja anda, siis sedapuhku tullakse turule ainult ühe krüptorahaga. See saab olema üks ühele tagatud USA dollariga.

Millal täpselt Facebooki krüptoraha tuleb, on siiski veel ebaselge. Kuna projekti aetakse Šveitsis, siis peab sellele loa andma Šveitsi finantsinspektsioon. Teadaolevalt andis Libra Association juba maikuus seal vastavad paberid sisse, kuid…

Loe edasi Postimehest…


Suure tõusu teinud Bitcoin kõigub järsult. Täna langes, nüüd tõuseb taas
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 päeva ago Kommentaare: 0

Viimasel ajal on palju olnud põhjust rääkida Bitcoinist – krüptovääring on viimased kuu-kaks võimsalt ülespoole rühkinud ning analüütikud hindavad, et kõigi aegade rekord võib silme ees olla.

Analüüsi- ja investeerimisfirma Alameda Research maakler Sam Trabucco ütles juba nädal aega tagasi portaalile Coindesk, et juba väga lähedases tulevikus tuleb valmis olla suureks volatiilsuseks ehk heitlikeks ja väga järskudeks hinnakõikumisteks.

Nüüd on see prognoos teoks saanud. Viimastel päevadel on Bitcoini hind olnud väga heitlik: artikli kirjutamise ajal on Bitcoin jõudnud 24 tunni sees käia pea 19 000 dollari juurest all 16 800 dollari juures. Viimastel tundidel on vääring taas tõusma hakanud.

Teatavat langust võis tegelikult ette oodata. Nimelt ei olnud hind väga kaugel 2017 aasta lõpus tehtud…

Loe edasi Geeniusest…


Pöörased prognoosid. Kas bitcoin maksab tuleval aastal 100 000 dollarit?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 päeva ago Kommentaare: 0

Krüptoraha skeptikutele on see järjekordne märk, et see pole raha ega sobi erinevalt kullast väärtuse säilitamiseks.

2011. aastal nullilähedase hinnaga turule jõudnud bitcoin maksab 18 425 dollarit. Selle krüptoraha tippmark jäi 2017. aasta detsembrisse, kui hind oli napilt 20 000 dollarist madalamal.

Riskifondi Off the Chain Capitali investeerimisjuhi Brian Estese sõnul poleks bitcoini tõus 18 000 dollarilt 100 000 dollarini midagi märkimisväärset.

„Ma olen näinud bitcoini 10-, 20- ja 30-kordset aastatõusu,” ütles ta Reutersile. „Viiekordistumine pole ju midagi suurt.”

Estese sõnul näitab tema mudel, et järgmise aasta lõpus on bitcoini hind kusagil 100 000 ja 288 000 dollari vahel.

Citi tehnilise analüüsi tegija Tom Fitzpatrick kirjutas läinud nädalal, et arvestades piiratud pakkumist ja krüptoraha üle piiride liigutamise lihtsust ning olematut levikut võib bitcoin tuleva aasta lõpuks maksta kuni 318 000 dollarit.

See pani iseseisva kaupleja Kevin Muiri pead vangutama.

„Iga riskifondi mudel on jama. Maaniat ei saa modelleerida,” märkis Muir.

Bitcoinid tekivad arvutite poolt kaevandamise tulemusel….

Loe edasi Ärilehest…


Bitcoin ületas 19 000 dollari piiri
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 päeva ago Kommentaare: 0

Bitcoin ületas täna esimest korda 19 000 dollari piiri alates 2017. aastast, sest krüptovaluutade maania on ka Wall Streetile jõudnud, vahendab Bloomberg.

Bitcoini hind on täna tõusnud 2,8 protsenti, 19 154 dollarile. Hind läheneb ligi kolm aastat tagasi saavutatud kõigi aegade rekordile. Mitmed turuosalised on välja toonud, et praeguse hinnatõusu taga on eelkõige traditsiooniliste investorite suurem huvi krüptovaluutade vastu.

Loe edasi Äripäevast


Bitcoin on tagasi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

Krüptoraha Bitcoin, aga ka teised krüptovaluutad, on teinud viimastel nädalatel korraliku tõusu ning selle hind on jõudnud 2017. aasta detsembri tasemele.

Pärast rekordtasemeni kerkimist 2017. aasta detsembris ning seejärel toimunud suurt kukkumist on Bitcoin sel aastal teinud comebacki kerkides aasta algusest 150 protsenti. Hinnatõusu põhjuseks on krüptorahafännide entusiasmi tõus pärast riikide reageerimisi koroonaviiruse pandeemiale, milleks olid ja on valitsuste ning keskpankade pretsedenditud majanduse stimuleerimispaketid.


Dalio: võib-olla pole ma bitcoinist päris aru saanud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Miljardär ja Bridgewater Associatesi asutaja Ray Dalio ütles teisipäeval, et võib-olla on tal bitcoini kohta midagi kahe silma vahele jäänud. Täna ületas bitcoin 18 000 dollari piiri ja läheneb kõigi aegade rekordile, vahendab Bloomberg.

“See ei ole väga hea jõukuse säilitaja, sest volatiilsus on liiga suur ning korrelatsioon nende asjadega, mida mul osta vaja on, väga väike,” ütles Dalio Twitterisse tehtud postitustes. Ta lisas, et valitsused võivad mingil hetkel krüptorahad ära keelata, kui need hakkavad nende valuutadele konkurentsi pakkuma.

Loe lähemalt Äripäevast


Uus buum: Bitcoin läheneb kõigi aegade rekorditele. Kas peaksid ostma?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Viimane kuu ja veidi peale on Bitcoini jaoks olnud suurepärane aeg. Hind on tõusnud, rekord pole enam kaugel. Inimeste huvi on nii suur, et kohati kukuvad krüptovääringute kauplemise saidid nagu Coinbase rivist välja.

Artikli kirjutamise hetkel maksab üks Bitcoin veidi üle 18 000 dollari. Täpselt kuu aega oli hind veel 11 000 dollari juures, aasta algusega võrreldes on krüptovääring kallinenud 150 protsenti.

See tähendab, et 2017. aasta lõpus tehtud hinnarekord – pisut alla 19 700 dollari – polegi enam justkui nii kaugel. Tõusul ei näi piiri ees olevat, just nagu toona.

Tõsi, eelmine kord sai buum ka üsna kiire lõpu. 2018. aastal langes hind korralikult ning ka laia…

Loe edasi Geeniusest…


Bitcoin läheneb uutele rekorditele
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Bitcoini hind ületas täna 18 000 dollari taseme ning läheneb jõuliselt 2017. aasta lõpus saavutatud rekordile, vahendab CNBC.

Viimase 24 tunni jooksul on bitcoini hind tõusnud 9,3 protsenti, 18 237 dollarini. Viimati kauples krüptovaluuta nii kõrgel tasemel ligi kolm aastat tagasi, selgub CoinDeski andmetest.

Loe edasi Äripäevast


Eesti tarkvarafirma teenis bitcoini kursimuutusest 1,3 miljonit eurot kasumit
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Finantsplatvormi arendav suur Tallinna tarkvarafirma teenis aastaga bitcoini väärtuse kasvust 1,3 miljonit eurot kasumit.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli ettevõtte kontol 414 bitcoini, mis maksis toona ligi kolm miljonit eurot. Aastaaruandes kajastus krüptoraha kursimuutusest tingitud 1,28 miljoni eurone kasum real “muud finantstulud”. Muide, tänase seisuga maksaks sama kogus bitcoine juba 5,75 miljonit.

Loe edasi ITuudised.ee portaalist …


Skype’i looja hoiab oma vara krüptovääringus
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Skype’i loojast investor Jaan Tallinn annetas Briti tehisintellektifirmale Faculty sadade tuhandete dollarite ulatuses krüptoraha, sest ta hoiabki oma isiklikku raha selles vääringus.

Tallinna sõnul oleks vääringu ümberkonverteerimine mõttetult kulukas ja see oleks annetuse summat vähendanud, kirjutab start-up-firmade elu kajastav väljaanne Sifted.

Loe edasi Äripäevast


1 2 3 48