Uudised - Digikapital
Šveitsi kinnisvarafirma tegi plokiahela tehnoloogiat kasutades 134 miljoni dollarise tehingu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Maja uus omanik on Šveitsi kinnisvarafirma BrickMark. Nad kasutasid krüptožetoone, et jaotada hoone omanikuõigused väiksemateks osakuteks ja need seejärel maha müüa. Žetoone müüdi juba ennast tõestanud investeerimisfirmadele, kes soovivad saada osa selles majas olevate ruumide üüritulust ja kinnisvara väärtuse tõusust.

Siin on pilt sellest majast Google Street View’s, mis asub aadressil Banhofstrasse 52. Tegemist on väga väärtusliku rajooniga Žürichi kesklinnas. Majas asub nii poode kui kontoriruume.

Hoone eelmiseks omanikuks oli kinnisvarafirma RFR Holding, kellele anti peale müüki 20% loodud žetoonidest. Neile jääb suur osalus projektis ning nad saavad tulevikus jätkuvalt passiivset tulu.

Brickmark ütles, et see ost on vaid esimene osa palju suuremast plaanist. Neil on soov luua plokiahela tehnoloogial töötav äri, mis on väärt oluliselt rohkem kui 134 miljonit dollarit.


Bitcoini hind tegi 5 minutiga uskumatu languse
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Bitcoini väärtus on langenud tänase päeva jooksul 9200 dollari pealt 8600 dollari peale ehk protsentuaalselt ligikaudu 7,3%. Kõige üllatavam on see, et Bitcoini hind langes 5 minutiga 514 dollari võrra. Hetkel ei ole teada, mis võis olla sellise järsu hinnalanguse taga.

Kui vaadata nädala graafikut, siis Bitcoin on endiselt tõusuteel ning kasvanud nädalaga üle 6%.

Teine kõige kuulsam krüptovaluuta Ethereum (ETH) on 24 tunni jooksul langenud 5,2%. Nädala jooksul on Ethereum tõusnud ligikaudu 14%. Hetkel on ühe Ethereumi väärtus 164 dollarit.


Bitcoini väärtus on 2 nädalaga rohkesti tõusnud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

1. jaanuaril oli Bitcoini väärtus ligikaudu 7100 dollarit. Hetkel, 15. jaanuaril on Bitcoini hind 8800 dollarit. See tähendab, et kahe nädala jooksul on Bitcoini hind kerkinud 20% võrra. Arvatakse, et suure hinnatõusu juures mängib suurt rolli USA ja Iraani vaheline konflikt.

Viimati kasvas Bitcoini väärtus sellise kiirusega 2019. aasta oktoobri lõpus, kui Bitcoini hind tõusis 2 päevaga rohkem kui 2000 dollari võrra.

Loe edasi Ärilehest


Bitcoini on tänavu tublisti kallinenud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Bitcoini hind on uuel aastal tublisti tõusnud ning ületanud suurelt ka aktsiaturgude tootlust, kirjutab MarketWatch.

Bitcoin kallines 2019. aastal kokku 98 protsenti, kui vaadata CME Groupi börsil kaubeldavaid futuure. Tänavu on bitcoini hind tõusnud juba 23 protsenti. Täna on bitcoin kallinenud 6,7 protsenti, 8686 dollarini.

Loe edasi Äripäevast


28 miljonit kogunud eestlaste krüptopank võib unistuseks jäädagi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Uudse krüpto- ja tavapanga hübriidi rajada lubanud nn Polybiuse mehed on kui mustkunstnikud, kelle puhul ei tea, mille nad pärast pikka pinge kruvimist kübarast välja tõmbavad – projekti muutumine ja venimine teevad umbusklikuks, kuid õnnestumisel võib tulemuseks olla edulugu.

Kaks ja pool aastat tagasi krüptohuvilistelt ICO ehk omamoodi ühisrahastusega muljetavaldava 28 miljoni euro väärtuses tava- ja virtuaalraha kaasanud Polybius Foundationi eestvedajatel pole palju ette näidata. ICO käigus müüdud tokeni algne väärtus on kukkunud üle 90 protsendi. Makseasutuse tegevusluba on endiselt Belgia instantsides taotlemisel. Panga asemel loodava finantside haldamise äpiga kavatsetakse tänavu lõpuks osaliselt turule tulla. Sellele, miks vähemalt esialgu ei looda lubatud reguleeritud panka, on meestel küll põhjendus, ent ühe tokenite omaniku kannatus on katkenud.

Loe edasi Äripäevast


Petis varastas võltskrüptokaevandusega üle 3,5 miljoni dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Komisjon esitas 8. jaanuaril süüdistuse Donalt Blakstadi vastu, kes oli loonud näilise krüptokaevandusorganisatsiooni “Energy Sources International Corporation” (ESI) ja autovaruosadega tegeleva firma “Xact Holdings Corporation”.

Blakstad kogus väidetavalt 14 investorilt kokku 3,54 miljonit dollarit. Ta väitis, et omab kolme firmat ning müüs nende firmade osakuid. Investorite ligimeelitamiseks esitas ta valelubadusi ning võltsis dokumente.

See pole tema esimene sarnane kuritegu. 2019. aastal pakkus Blakstad firma Illumina inc. sekretärile Martha Patricia Bustosele altkäemaksu, et pääseda ligi salastatud infole. Sellest tulenevalt süüdistati teda firma siseinfo kasutamises, et sellest aktsiaturul kasu saada.

Sel korral oli süüdistatav lubanud investorite raha eest neile osta osaluse oma nimetatud firmades, kuid raha ei jõudnud kunagi lubatud kohta. Selle asemel ostis ta endale osa ühest ööklubist, auto ja veel mõned asjad.


5 suurimat krüptovaluuta negatiivset külge
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Krüptoraha turg on äärmiselt volatiilne

Krüptovaluuta väärtus võib lühikese aja jooksul metsikult kõikuda. See teeb krüptorahaga kauplemise ebameeldivamaks ja keerukamaks. See on ka üks põhjustest, miks enamik kaupmehi väldivad krüptorahaga arveldamist.
Hea näitena saab välja tuua, et aastaga on bitcoini hind langenud umbes 10 tuhande dollari võrra.

Positiivne on see, et suured hinnakõikumised võimaldavad osavatel kauplejatel kergesti tulu teenida.

Kahjulik keskkonnale

Krüptoraha (eelkõige Bitcoini) kaevandamise protsess on keeruline ja vajab selleks võimsaid arvuteid, mis omakorda tarbivad palju voolu. Väidetavalt kulub peaaegu 1% maailmas tarbitavast elektrienergiast ainuüksi krüptorahade kaevandamiseks. Loe siit, kui palju mõjutab krüptovaluuta kaevandamine meie kliimat.

Tehinguid pole võimalik taastada

Kui tehingut tehes läheb midagi valesti, siis enamik krüptorahade puhul ei ole võimalik seda enam muuta. Näiteks kui teete ülekannet ja sisestate kogemata vale aadressi, siis olete te oma rahast ilma ja teil ei ole selle probleemi korral mitte kellegi poole pöörduda.

Turvalisus

Krüptoraha on tarkvaral põhinev valuuta. Ükski tarkvara ei ole 100% turvaline,…

Loe edasi Ärilehest…


Rahutused Iraagis tõstsid Bitcoini hinda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Kahe sõjaväebaasi pihta suunati üle tosina ballistilise raketi. Eeldatavad sõjalised pinged tõstsid lisaks krüptovaluuta hinnale järsult ka kulla ja nafta hinda. Kuld tõusis 2% ja nafta 4%. Ajalugu on näidanud, et sõjalised pinged mõjutavad negatiivselt aktsiate hinda ning kauplejad on seega rohkem avatud maavaradesse ja krüptovaluutadesse investeerimisele.

Eile, 8. jaanuaril ütles USA president Donald Trump, et ei kavatse Iraani rünnakutele sõjalise tegevusega vastata. Selle peale langes Bitcoini hind jälle 4,82%, nafta hind langes 3,7% ja S&P 500 aktsiad tõusid 0,7%.

See pole esimene sarnane juhtum. Minevik on näidanud, et aegadel, mil inimesed kardavad ebastabiilsust, liiguvad investorid kähku varadele, millel puudub poliitiline taust. Sinna hulka kuuluvad maavarad (nafta, hõbe, kuld). Samal ajal kipuvad pingelistel aegadel langema suurfirmade aktsiate hinnad. Viimasel ajal on märgatud, et krüptovaluutade hinnad liiguvad sarnaselt maavaradega aktsiaturule vastupidises suunas.


Läti keskpankur peab digieuro tulekut paratamatuks
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

“Tehnoloogiline areng on väga kiire ning inimesed ja ettevõtjad tahavad neid tehnoloogiaid kasutada. Minu meelest on võimatu, et keskpangad sellest osa ei võtaks,” ütles Kazaks.

“Esiteks, kui nad leiavad, et see on mugav, hakkavad inimesed neid teenuseid kasutama. See võib aga keskpanga või riigi seisukohast kätkeda mitut riski,” rääkis ta.

Keskpankur märkis, et keskpanga eesmärk ei ole ainult maksete ja raha ringluse tagamine, vaid ka majanduse reguleerimine. Näiteks kui majandus kasvab liiga aeglaselt, tuleb kiirendamiseks langetada intressi.

“Kui keskpangad annavad kontrolli raharingluse üle üle Facebookile või mõnele muule krüptotegevuse pakkujale, ei saa nad majandust kriisi ajal enam aidata. On see hea? Minu arust mitte, sest see toob ka sotsiaalprobleeme. Kui need funktsioonid anda kellelegi teisele, siis me ei tea, mis nende huvid on,” rääkis Kazaks.

Ta tõi ka välja, et kui maksesüsteemid antakse üle kolmandatele pooltele, ei ole enam võimalik tagada rahapesu ja teiste finantskuritegude ennetamist.

Kazaks ütles, et kuigi Euroopa Keskpank ei…

Loe edasi ERR portaalist…


Hiina ja krüptojüaan
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Oktoobri lõpus nägime krüptovaluutade turul suurt tõusu, kui bitcoin’ide hind ületas 10 000 USA dollarit. Samal ajal tõusid oluliselt ka üle 100 erineva krüptoga tegeleva Hiina firma aktsiad. Umbes samal ajal teatas Hiina president Xi Jinping, et Hiina peab ära kasutama kõiki plokiahelatehnoloogia pakutavaid võimalusi.

Kuigi selline arvamusavaldus võib tulla üllatusena, ei ole see Hiina jaoks midagi uut. Edith Yeoung, kes on partner investeerimisfondis Proof of Capital, mis investeerib just krüptoäriga tegelevatesse firmadesse, nentis intervjuus CNBC-le, et „nad on seda viimased viis aastat uurinud ja selle kallal töötanud ning et see ei ole pelgalt Facebooki Libra vastu suunatud”.

Hiina liigub krüptovaluutadega seoses jõudsalt edasi, samal ajal kui Facebook üritab ennast regulaatorite eest kaitsta. Regulaatorite survel ja muudel põhjustel on sellised suured nimed nagu Mastercard, Stripe, Visa, PayPal ning eBay ennast sotsiaalmeediahiiglase stabiilsusrahaprojekti küljest lahti pookinud.

Eksperdid ennustavad, et Hiina võib krüptojüaaniga juba järgmise kolme kuu jooksul avalikkuse ette tulla. Küll aga…

Loe edasi Ärilehest…


1 2 3 42