Uudised - Digikapital
Facebook hävitab krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev ago Kommentaare: 0

Kui seni said krüptorahade loojad nautida totaalset vabadust teha kõike, mida hing ihaldab, siis Facebooki asutaja ja suuromaniku Mark Zuckerbergi plaan luua sotsiaalkeskkonnale oma digiraha l​ibra teeb sellele lõpu.

Loe edasi Postimehest


​Liba-Sakala. Kaevurid saavad erialast tööd
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev ago Kommentaare: 0

Vabariigi valitsusel on valminud plaan, kuidas kvooditasude kallinemise tõttu peatselt tööta jäävatele sadadele kaevuritele appi tulla.

Nimelt on kavas avada järgmise aasta lõpus Ida-Virumaal suur krüptorahakaevandus, kus kaevurid saaksid erialast tööd.

Majandusministeeriumi kaevandusnõuniku Brait Maindi sõnul on ammune saladus, et põhjasõja päevil kaevati vägev hunnik krüptoraha praeguse Ida-Virumaa territooriumil maa sisse ja see seisab seal seniajani, sest pole olnud vajalikku tehnikat selle kättesaamiseks.

Loe edasi Sakalast


Ametnik: G7 lubas krüptovaluutade osas kiiresti tegutseda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 päeva ago Kommentaare: 0

Juhtivate tööstusriikide ühendus G7 on mures Facebooki plaanitava krüptovaluuta libra pärast ja seitse riiki on ühel meelel vajaduses kiiresti tegutseda, ütles ametnik kolmapäeval.

Krüptovaluutad, eriti Facebooki kavandatav libra, on üks kolmapäeval Pariisi lähedal Chantilly’s alanud G7 rahandusministrite kahepäevase kohtumise peateemasid.

«Libra küsimuses oli meil väga konstruktiivne ja üksikasjalik arutelu, millest koorus välja väga suur ja jagatud konsensus selles, et vaja on tegutseda,» lausus anonüümsust palunud ametnik.

«Kõik osapooled väljendasid muret praeguse olukorra üle ja märkisid vajadust tegutseda,» lisas ta.

Prantsuse ja Saksa rahandusministrid väljendasid varem tõsiseid reservatsioone Facebooki plaani suhtes seoses selle võimaliku mõjuga ülemaailmsele rahandusstabiilsusele.

«Siia kogunenud G7 rahandusministrid ja keskpankurid on tõsiselt mures,» ütles Saksa rahandusminister Olaf Scholz. «Nad tahavad olla kindlad kõigist olemasolevatest regulatsioonidest kinnipidamises…

Loe edasi Postimehest…


Facebooki üleilmne raha libra tekitas suurriikides tondihirmu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 päeva ago Kommentaare: 0

Facebooki hiljuti teade üleilmse digiraha libra käibelelaskmise kohta on ajanud ärevaks suurriigid USA ja Prantsusmaa, kes asuvad nüüd arutama, kuidas sellele eos päitsed pähe panna.

«Punane joon on meie jaoks see, et libra ei tohi ega saa muutuda suveräänseks valuutaks,» Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire G7 raames toimuva kohtumise eel oma USA ametivenna Mnuchiniga.

«Me ei luba olukorda, kus rahvusvahelised firmad kujunevad erariikideks. See tähendab, firmad, kellel oleks riigivõim, kuid mitte suveräänsete riikidega seotud kohustused, märkimisväärselt kontroll kodanike poolt,» lisas ta.

Le Maire ütles, et kui libra üle kontrolli ei võeta suurendab see rahapesu, terrorismi rahastamise ja päris raha destabiliseerimise ohtu.

«Libra on seotud hulga vääringutega, nende seas dollar ja euro. Mis siis kui libra otsustab end tasakaalustada…

Loe edasi Postimehest…


Venemaa ja Iraan arendavad krüptovaluutat sanktsioonide rikkumiseks
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 päeva ago Kommentaare: 0

Venemaa, Iraan, Hiina ja Venezuela kasutavad krüptovaluutat ja plokiahela tehnoloogiat, et hiilida mööda Ameerika Ühendriikide kehtestatud sanktsioonidest ning viia üha suurem osa oma riikide majandusest USA kontrollitavast finantssüsteemist väljapoole.

Mõttekoja Foundation for Defense of Democracies (FDD) värskest uuringust selgub, et kui seni ei ole Venemaa, Iraan, Hiina ja Venezuela suutnud rahvusvahelises kaubanduses vältida USA kehtestatud sanktsioone, siis plokiahela tehnoloogia kasutuselevõtt võib seda peagi muuta.

Kõik neli riiki on alustanud katsetusi plokiahela tehnoloogiaga, mida riigijuhid on esitanud kui võimalusi õõnestada USA kontrolli maailmamajanduse üle ja suurendada enda vastupanuvõimet sanktsioonidele.

«Ameerika vastased näevad plokiahela tehnoloogias võtmekomponenti seismaks vastu USA majanduslikule võimekusele,» lausus FDD uurija Yaya J. Fanusie. «Ning USA mõjupositsioon ei ole tingimata igavene.»

FDD hoiatab,…

Loe edasi Postimehest…


USA kongress uurib Facebooki digiraha plaani
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 päeva ago Kommentaare: 0

Kongressi kuulamine seoses Facebooki plaanitud vääringuga libra algab teisipäeval senati panganduskomitees. Esindajatekoja õiguskomitee laiendab samal ajal uurimist, mis puudutab Facebooki, Google’i, Amazoni ja Apple’i turujõudu.

Facebooki plaani on kritiseerinud USA president Donald Trump, tema rahandusminister Steven Mnuchin ja riigi keskapanga juht Jerome Powell, kes kahtlustavad, et seda võidakse hakata kasutama kuritegevuseks.

Mnuchin ütles, et tal on seoses sotsiaalmeediahiiu digivääringuga väga tõsised mured. “See on tõepoolest riigi julgeoleku küsimus,” ütles ta ajakirjanikele Valges Majas.

Paar päeva varem ütles president Donald Trump, et libral on “vähe mainet ja usaldusväärsust”.

“Rahandusministeerium on väga mures, et librat võivad väärkasutada rahapesijad ja terrorismi rahastajad,” lausus Mnuchin.

“Facebookil on palju tööd ees, et jõuda punktini, millega me rahul oleks,” lisas ta.

Kongressis juba varem privaatsusprobleemide ja turujõu tõttu uurimise all olnud Facebook vihastas kongressi veelgi, kui teatas läinud kuul, et loob oma finantssüsteemi, mis tugineb krüptovaluutal libra. Esindajatekoja finantsteenustekomisjoni juht ärgitas Facebooki plaanist loobuma, kuni selle on üle vaadanud kongress…

Loe edasi ERR portaalist…


Vapustav uuring. 95% bitcoini kauplemisest on manipuleeritud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

Juba ammuilma on liikvel kuulujutud, et Bitcoini kauplemismahud pole reaalsed. Matthew Hougan Bitwise’ist ütles, et see on esimene süsteemne uurimine sellekohta, milline bitcoini kauplemiskoht taporteerib tegelikest kauplemismahtudest.

Hiljutine analüüs näitas, et järelevalveorgante poolt reguleerimata kauplemiskohtade 95 protsenti kogu bitcoini kauplemisest on manipuleeritud.

Analüüsi kohaselt on 81 bitcoini kauplemiskohast 71-s peaaegu kogu kauplemismaht teeseldud. See tähendab, et üks või mitu isikut ostavad ja müüvad sama vara samaaegselt. Sellisel puhul ei toimu reaalset tehingud, vaid ainult kauplemimahu ülespumpamine. Sellisel moel näib tüüpiliselt aktsia, kuid antud juhul bitcoin atraktiivsem kui ta on reaalselt. Selline praktika on illegaalne, kuid vaid väheste bitcoini kauplemiskohtade üle teostatakse järelevalvet.

CNBC andmetel oli Bitwise poolt analüüsitud kauplemiskohtade keskmine päevakäive kuus miljardit dollarit, kuid sellest tegelik käive oli ainult 273 miljonit dollarit.


Kaklus Facebooki libra ümber langetab krüptoraha hinda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

Möödunud nädalal tõusis bitcoini hind ligi 14 000 dollari tasemele, kuid maailma vägevate sapised väljaütlemised Facebooki plaanitava krüptoraha libra suunal on krüptoturu taas langusesse surunud.

Bitcoini hind kukkus 10% viimase kahe nädala madalaimale tasemele ja käis korraks ära allpool 10 000 dollari piiri, kui poliitikud ja finantsregulaatorid hakkasid nõudma Facebooki planeeritava krüptoraha libra reguleerimist. Eelmisel nädalal kritiseeris krüptorahasid USA president Donald Trump, kes nõudis, et ettevõtted hangiksid endale pangalitsentsi ja allutaksid end USA ja globaalsete seaduste alla, kui nad pangaks saada tahavad, vahendab Reuters. Talle sekundeeris USA föderaalreservi juht Jerome Powell, kes kutsus üles Facebooki krüptorahaprojekti peatama seniks kuni „kõik privaatsuse ja rahapesuga seotud murekohad on leidnud lahenduse“.

Loe edasi Äripäevast


Lõhmus teenis krüptorahaga miljoneid, kuid ei saanud sellele ligi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

LHV Groupi suuromanik Rain Lõhmus rääkis täna investeerimisfestivalil, et investeeris kunagi krüptorahasse etherum, kuid unustas oma e-rahakoti parooli ära. „Täna on õnneks krüptovarade väärtus alla tulnud, aga vahepeal oli see summa kordades suurem kui LHV väärtus,” ütles ta.

Seda juhtumit nimetas Lõhmus üheks oma investeerimisvaldkonna ebaõnnestumiseks.

Loe edasi Äripäevast


Trump: krüptoraha pole mingi raha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

USA president Donald Trump kritiseeris Twitteris krüptovaluutasid nagu Bitcoin ja Facebooki uus Libra ning soovitas krüptoettevõtetel hakata hoopis regulatsioonidele alluvateks pankadeks.

«Ma ei ole Bitcoini ja muude krüptovaluutade fänn, sest see pole raha ja nende väärtus on äärmiselt volatiilne ning põhineb tühjal õhul,» säutsus Trump Twitteris. «Kui Facebook ja teised ettevõtted tahavad hakata pankadeks, siis peavad nad taotlema panganduses tegutsemise luba ja alluma kõigile pangandusregulatsioonidele, just nagu kõik teised pangad.»

USA keskpanga juht Jerome Powell ütles neljapäeval kongressile, et Facebook ei saa jätkata oma Libra krüptoraha projektiga enne, kui nad on likvideerinud privaatsuse, rahapesu ja tarbijakaitsega seonduvad murekohad. Powelli sõnul on USA keskpank moodustanud spetsiaalse töörühma Libra arengu jälgimiseks.

Facebook teatas möödunud kuul, et annab 2020. aastal välja oma krüptovaluuta nimega Libra,…

Loe edasi Postimehest…


1 2 3 35