Uudised - Digikapital
El Salvadori ametliku valuutana tunnustamine viis bitcoin’i kursi järsult üles
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

Uudis sellest, et El Salvadori parlament kuulutas bitcoin’i riigis ametlikuks maksevahendiks, lennutas krüptoraha hinda enam kui 15 protsenti, 37 800 dollarini.

EL Salvadori parlament kinnitas eile häältega 62 poolt ja 22 vastu bitcoin’i riigi ametlikuks valuutaks, kirjutas Reuters. El Salvadori president Nayib Bukele säutsus Twitteris, et riik on teinud ajalugu.

Maailma ühest vaesemast riigist sai esimene maailmas, kes mõne krüptoraha ametliku valuutana kasutusele võttis. Seadus jõustub 90 päeva pärast ning siis hakatakse riigis hindu kuvama USA dollari kõrval ka bitcoin’ides.


Warren Buffet tegi bitcoini fännidele rõõmu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 7 päeva ago Kommentaare: 0

Tuntud bitcoini kriitiku ja kultusinvestori Warreb Buffeti juhitud fond Berkshire Hathaway investeeris pool miljardit dollarit Brasiilia digipanka Nubank. See tegi aga paljudele bitcoini toetajatele rõõmu, sest digipank lubas pakkuda võimalust investeerida bitcoini.

Nubanki asutasid 2013. aastal David Vélez, Cristina Junqueira ja Edward Wible. Praeguseks regiooni kõige kiiremini kasvava pangaga liitub iga päe 45 000 klienti. Kokku on Nubankil Brasiilias, Mehhikos ja Kolumbias 40 miljonit klienti.

Loe edasi Geeniusest…


FBI murdis lihtsa võttega bitcoini: krüpto väärtus langes
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Kurjategijate üheks meelisvääringuks kerkinud bitcoini tabas valus mainelöök, kui FBI sai kätte bitcoinides makstud lunaraha. Kas võimekad vene häkkerid olid tõesti nii lohakad, et jätsid “võtme” ripakile või suudavad USA eriteenistused koodid vajadusel lahti muukida?

Vastus üllatab, sest viib äsja eduka börsidebüüdi teinud tuntud krüptoraha kauplemist ja hoiustamist pakkuva ettevõtteni. Lugu sai alguse 7. mail, kui Venemaale peitunud kuritegelik häkkerite rühmitus DarkSide ründas USA energiafirmat Colonial Pipeline, mistõttu peatus ligi 8900 kilomeetri pikkuse naftatorustiku töö, mille kaudu liigub umbes 45 protsenti kogu idarannikul kasutatavast kütusest.

Loe edasi Geeniusest…


Maailma üks vaesemaid riike plaanib bitcoin’i ametlikult kasutusele võtta
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

El Salvador plaanib muuta bitcoin’i dollari kõrval teiseks riigi ametlikuks valuutaks. Sellise sammuga loodetakse tuua majandusse miljardeid dollareid täiendavat tulu.

Üks vaesemaid riike, Kesk-Ameerikas asuv El Salvador, kavatseb esimesena maailmas tunnustada bitcoin’i oma ametliku valuutana, kirjutas Reuters. Selle peamiseks põhjuseks on rahaülekanded sadadelt tuhandetelt väljarännanutelt või ajutiselt mujal töötavatelt inimestelt oma El Salvadoris elavatele lähedastele.

«Lühemas perspektiivis loob see uusi töökohti ja aitab tuhandetel inimestel välismaalt riigi majanduse käekäiku panustada,» ütles El Salvadori president Nayib Bukele laupäeval Miamis toimunud konverentsil Bitcoin 2021. Bukele kavatseb veel sel nädalal saata riigi kongressile ettepaneku krüptovaluuta ametlikuks kasutuselevõtuks.


Norton 360 antiviirus tuli välja üllatava lisafunktsiooniga: kasutajad saavad krüptoraha kaevandada
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Arvutikaitseteenuseid pakkuv USA ettevõte NortonLifeLock tuli välja uuendusega, mis võimaldab Norton 360 antiviiruse kasutajatel kaevandada krüptovaluutat.

Ettevõtte teatel saavad krüptovaluutat kaevandama hakata kasutajad, kes on liitunud Nortoni varajase testija programmiga, kirjutab ZDNet.

Norton Crypto lubab kasutajatel väidetavalt ohutult ja lihtsalt kaevandada krüptoraha. Esialgu saavad inimesed sellega kaevandada Ethereumi.

Krüptoraha kaevandamisel võivad kasutajad olla sunnitud aga oma viirusetõrje välja lülitama. Sellega kaasneb risk, et keegi võib kasutajate krüptoraha ära vastastada.

NortonLifeLocki teatel saavad inimesed kasutada ettevõtte pilveteenust Norton Crypto Wallet, et on krüptovaluutat seal hoida.

«Oleme uhked, et saame olla esimene küberturbe ettevõtte, mis pakub võimalust inimestel kaevandada digitaalraha,» kommenteeris NortonLifeLocki tootejuht Gagan Singh.


Kuula: Investoritund: poole aastaga 400 protsenti krüptotootlust
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Eesti krüptoentusiastid koondasid väed ning asusid ühiselt investeerima. Koos loodi investor Beti ja paigutati sinna reaalne raha. Poole aastaga on nende portfell kasvanud neli korda.

Tänases saates räägib krüptoentusiast, üks Beti taga seisvatest investoritest ja blogijatest, Peeter Raudsik, millised on suurimad võidud ja kaotused ning mida õpiti nädalapäevad tagasi toimunud Bitcoini pooldumisest.

Põhitööna USA-s ÜRO juures diplomaadina leiba teeniv Raudsik usub, et krüptovaluutad on tulnud selleks, et jääda ning jagab kuulajaga, milliseid münte tasuks vaadata pikaajaliselt ning millised võiksid olla head lühiajaliseks spekuleerimiseks.

Saates tuleb jutuks, kas ja mille poolest erinevad inflatsiooni eest turvasadamaks peetavad krüptomündid kullast ning kas tasuks karta Hiinast valdkonnale üha juurde kehtestatavaid regulatsioone.

Ühtlasi tuleb juttu, milline strateegia on krüptovaluutadesse…

Loe edasi Geeniusest…


Nvidia uus ülivõimas videokaart maksab hingehinda ja ilmub paari päeva pärast
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Tehnikafirma Nvidia avalikustas uue videokaardi RTX 3080 Ti. See ilmub 3. juunil kopsaka 1200-dollarilise alghinnaga. See hind võib ju tunduda krõbe, aga tegelikult nii odava hinnaga uut kaarti kuskilt osta ei saa.

Võimsuselt jääb RTX 3080 Ti algupärase 3080 ja Nvidia võimsaima kaardi RTX 3090 vahele. Lubatakse, et 3080 Ti on algsest 3080 videokaardist umbes poolteist korda võimsam, kuid võrreldes RTX 3090-ga on sellel 12 GB vähem GDDR6X mälu.

Foto: Nvidia

Krüptokaevandajatel põhjust rõõmustamiseks ei ole, kuna 3080 Ti tuleb samade krüptoalaste piirangutega, mida rakendatakse ka 3080 ja 3070 kaartide puhul. Muide, Nvidia pakub ka eraldi krüptovaluuta kaevandamiseks mõeldud protsessorit, mis…

Loe edasi Geeniusest…


Väikeinvestor teenis krüptoga tuhandeid: alustamiseks pole rahamägesid vaja
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Väikeinvestor Marili Niidumaa kontolt investeeriti iga päev mõni sent automaatselt krüptorahasse ja ühel päeval avastad ta üllatusega, et oli justkui möödaminnes teeninud tuhandeid eurosid. Kuidas mikroinvesteerimine töötab, sellest kõneles ta hommikuprogrammis.

Loe edasi Äripäevast


USA üritab taltsutada krüptoturgu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

USA finantsregulaatorid valmistavad hoiustajate ja investorite kaitseks ette samme, et panna päitseid krüptovaluutaturule, vahendab Financial Times.

Uus lähenemine 1,5 triljoni dollari suurusele turule erineb Donald Trumpi administratsiooni sammudest. Kui Trump osal juhtudel julgustas finantssüsteemis krüptovaluutasid kasutama, siis nüüd näevad USA regulaatorid, et krüptovaluutadest ei ole piisavat ülevaadet ning see võib kahjustada hoiustajaid ja investoreid.

Loe edasi Äripäevast


USA võttis krüptorahad sihikule
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

USA regulaatorid tahavad krüptoturule päitsed pähe panna ning seal korda luua – kuid see pole sugugi lihtne.

USA tahab 1,5 triljoni dollari suuruseks paisunud krüptorahaturgu reguleerima asuda, kirjutab Financial Times. Teade tuleb napilt nädalapäevad peale seda kui Hiina hoiatas panku, et nad ei pakuks teenuseid krüptorahadega seotud ettevõtmistele.

Financial Timesi andmetel kardavad regulaatorid, et nn igameheõiguse alusel töötav krüptoturg teeb lõppeks ka investoritele kahju.

Michael Hsu, kes juhib USA rahandusministeeriumis kohalike pankade osakonda, teatas lehele antud intervjuus, et tema lootus on, et erinevad USA riigiasutused teeksid koostööd, et tekitada krüptorahadele „regulatoorne perimeeter”.

USA börsijärelvalve nõukogu liige Gary Gensler ütles, et tema nägemuses võik krüptorahadega kauplemise puhul kehtida kauplejatele samad reeglid ja kaitse nagu börsilkaubeldavate varade…

Loe edasi Postimehest…


1 2 3 64