Uudised - Digikapital
Bitconi tabas viimase aasta suurim langus
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

Tegu on suurima bitcoini langusega alates eelmise aasta märtsist, kirjutab Bloomberg.

Bloombergi enda krüptorahade indeks, kus sisalduvad lisaks bitcoinile ka ether ja kolm teist krüptovaluutat langes viimase nädalaga 23%.

„See on turg, mis oli naeruväärselt üle ostetud ja tõenäoliselt juhtub see uuesti ka mitte nii kauges tulevikus,” tõi OANDA Europe analüütik Craig Erlam reedel põhjusena välja.

Bitcoinile osaks saanud tagasilöök tuleb ajal, mil maailmaturgudel on niigi volatiilsus suurenenud, kuna võlakirjade tootluse suurenemine vihjab ka kasvu ja inflatsiooni tõusule ning see sunnib kauplejaid oma positsioone mitmes varaklassis ümber hindama. Tehnoloogiafirmade aktsiate rohke Nasdaq 100 on oktoobrist alates kõige rohkem kukkunud, põhjuseks Tesla ja Peloton aktsialangus.

„Riskivarad on praegu kõikjal löögi all – näeme, kuidas aktsiahindade langusele järgneb ka krüptoraha langus,” ütles Singapuris asuva krüptoraha kauplemiskeskkonna Luno Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna juht Vijay Ayyar. “Dollar tugevneb ja see viitab…

Loe edasi Ärilehest…


Mida arvab Bill Gates Bitcoinist?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Bitcoin muutub aina tavapärasemaks. Seetõttu räägivad krüptorahast prominentsed investorid ja rahapoliitika kujundajad. Maailma esirikka tiitli omamise vahel pendeldava Elon Muski kompanii Tesla investeeris hiljuti 1,5 miljardit dollarit Bitcoini. Ta lubas, et varsti algab Bitcoini eest elektriautode müük.

Gatesi arvates ei peaks väikeinvestorid ostma Bitcoini. Bitcoinide kaevandamine on tema sõnul energiamahukuse tõttu keskkonnavaenulik, kirjutab Bloomberg.

„Elonil on palju raha ja ta on väga elukogenud, mistõttu ma ei karda tema pärast,” lausus Gates. „Minu arvates ei peaks vähese rahaga inimesed maaniates osalema.”

Miljardäride seas pole Bitcoini debatt midagi uut.

Miljardär Warren Buffett ütles, et krüptorahad ei oma mingisugust väärtust ning ei tooda mitte midagi.

Pikaajaline krüptoraha skeptik USA rahandusminister ja endine Föderaalreservi juht

Loe edasi Ärilehest…


Vahur Afanasjev: ükskord on Eesti coin
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Käisin Tartu Kunstimuuseumis Tiit Pääsukese ülevaatenäitusel ja lugesin Sirbist Joanna Hoffmanni lugu Pääsukesest ja tema loomingust. Loos jäi silma Pääsukese öeldu: «Viieaastaselt teadsin, et olen kunstnik, kolmekümneselt kahtlesin selles kõvasti.»

Üle sajasel vabariigil on augustis teine sünnipäev. Punasest impeeriumist pääsemise järel saab Eesti riik kolmekümneseks. Rokkstaare hauda viinud kahekümne seitsmenda elasime üle, peaksime tegusalt riiklik-rahvusliku keskeakriisi poole tüürima, kuid oleme vist hoopis alguses tagasi. Lapselikult veendunud, et oleme sündinud e-riigiks ajaks igaveseks.

Mäletan, kui uus Eesti oli viienda või viieteistkümnenda eluaasta…

Loe edasi Postimehest…


Pööraste hinnakõikumistega krüptoraha hullutab investoreid
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Asse Sauga sõnul on krüptoraha tulevase hüperinflatsiooni ning dollari ja euro kokkukukkumise korral kinnisvara ja kulla kõrval üks tõsiselt võetavamaid päästepaate. Praegu see eurole ja dollarile ohtu ei kujuta. „Veidi läheb veel aega,” ütleb ta.


Elon Musk viis krüptoturu vabalangusesse
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Langus on tabanud pea kõiki krüptovaluutasid.Foto: Shutterstock.

Elon Musk, kes on varasemalt krüptovaluutade ja eriti Bitcoini hinda erinevate tviitide abil toetanud, tviitis, et viimane on muutunud liiga kalliks – see tõi kaasa krüptoturu hüppelise languse.

Nii kukkus Bitcoini väärtus kohe pärast Muski tviiti loetud tundide jooksul 16 protsenti, alla 50 000 dollari. Praeguseks on krüptovaluuta väärtus veidi taastunud ja ühe Bitcoini eest tuleb välja käia 51 267 dollarit ning languses 10,58 protsenti.

Loe edasi Geeniusest…


Analüütik: Tesla teenib bitcoiniga rohkem kui autode müügiga
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Jaanuaris 1,5 miljardi eest bitcoin‘e ostnud elektriautode tootja Tesla on ühe analüütiku hinnangul krüptorahaga teeninud juba umbes miljard dollarit.

Investeerimisfirma Wedbush analüütik Dan Ivesi sõnul paistab, et Tesla tulu bitcoin’idest ületab varsti möödunud aastal autode müügist teenitud summat, kirjutab CNBC.

Veebruari alguses teatas Tesla, et ostis jaanuaris 1,5 miljardi dollari väärtuses bitcoin‘e. Pole teada, millal ettevõte krüptoraha ostis ega ka, kas osa sellest on juba maha müüdud, kuid bitcoin’ide väärtus on viimastel kuudel üles liikunud. Nädalavahetusel tõusis ühe bitcoin’i hind 58 000 dollarini (47 800 eurot).

Bitcoin’i hind on alates jaanuari lõpust kasvanud 65 protsenti. Kui Tesla ostis oma bitcoin’id möödunud kuu teises pooles, siis ulatub tulu ligi miljardi dollarini. Kui bitcoin’id osteti jaanuari esimeses pooles, mil krüptoraha hind…

Loe edasi Postimehest…


Pöörane tõus. Bitcoin vallutab Tesla toel uusi kõrgusi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Jaanuari algusest on krüptoraha kallinenud enam kui 90 protsenti. Kõigi Bitcoinide turuväärtus ületas triljoni dollari joone.

Hiljutise krüptoraha ralli põhjuseks on Tesla ja teiste suurettevõtete Bitcoini maksevahendina aktsepteerimine.

Bitcoini hinnaliikumisi alates selle loomisest 2009. aastal iseloomustavad suured hinnatõusud ja kukkumised, kirjutab BBC.

Elon Musk teatas, et elektriautotootja Tesla ostis 1,5 miljardi dollari väärtuses Bitcoini ning plaanib selle eest tulevikus automüüki. Mastercard plaanib võtta maksevahendina vastu Bitcoini. Maailma suurim varahaldusfirma BlackRock uurib võimalusi krüptoraha kasutamiseks.

Krüptorahadele on osutunud kasulikuks ka koroonaaeg, sest inimesed ostavad elektrooniliselt, mistõttu paberraha ja münte pole tarvis.

Kriitikute sõnul pole Bitcoin valuuta, vaid manipuleerimsieks sobiv spekulatiivne instument.

Prominentne ökonomist ja Bitcoini kriitik Nouriel Roubini ütles, et Bitcoinil on väga vähe praktilist kasutamisväärtust ning…

Loe edasi Ärilehest…


Elon Musk: krüptovarade hinnad näivad «kõrged»
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Elon Musk on varem Twitters öelnud, et Tesla aktsia on liiga kallis. FOTO: JOE SKIPPER/REUTERS/Scanpix

Laupäeval ületas käibel olevate bitcoin’ide koguväärtus triljoni dollari piiri, mis pani imestama ka krüptoraha suurimad toetajad.

Twitteri-säutsus ütles Tesla ja SpaceX-i asutaja Elon Musk, et bitcoin’i hind näib olevat kõrge. Maailma jõukaim inimene vastas sotsiaalvõrgustikus Peter Schiffile, kes on kullausku krüptoskeptik ja sõnas, et väärismetall on bitcoin’ist ja keskpankade trükitavast rahast parem investeering, kirjutab Bloomberg.

Loe edasi Postimehest…


Bitcoinide koguhind tõusis üle triljoni dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Krüptovaluuta bitcoin koguväärtus tõusis reedel sel nädalal nähtud peadpööritava kasvu järel üle triljoni dollari piiri

Digivääring kerkis rekordilise 54 182 dollarini, mis tähendab, et bitcoinide väärtus on nüüd kokku 1,002 triljonit dollarit, nähtub Coinmarketcap.comi andmeist.


Meemikrüptoraha on teinud tundmatust isikust miljardäri
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Paroodiana loodud meemikrüptoraha dogecoin on teinud vähemalt ühest isikust miljardäri.

28 protsenti kõikidest dogecoinidest kuulub ühele füüsilisele või juriidilisele isikule. Selle krüptoraha hulga väärtus ulatub 2,1 miljardi dollarini, kirjutab Wall Street Journal.

Krüptoraha anonüümse olemuse tõttu on keeruline kindlaks teha, kellele täpselt suur summa kuulub. Tegemist võib olla ühe inimese või ka hoopis ettevõttega.

Tundmatule isikule kuulub 38,6 miljardit dogecoini. Ta on sageli ostnud korraga 28,061971 dogecoini, mis võib olla viide Elon Muskile, kes on sündinud 28. juunil 1971. Nii Musk kui ka Snoop Dogg ja Gene Simmons on dogecoini viimasel ajal sotsiaalmeedias reklaaminud.

Kaheksa aastat tagasi loodud meemikrüptoraha väärtus oli parematel aegadel poole sendi kandis, kuid bitcoini väärtuse kasv on kergitanud ka dogecoini hinda 900 protsenti.


1 2 3 55