Uudised - Digikapital
Hoiatus: Eesti on krüptovarade osas liiga lahke
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Eesti riigi poolt krüptovarade jaoks välja antud 900 litsentsi ja tegevusluba võib lõppeda löögiga e-Eesti tugeva maine pihta, ütles krüptovarade kauplemiskeskkonda arendava CoinMetro juht Kevin Murcko.

“On igati arusaadav, et innovaatiline e-keskkond tõmbab Eestisse pidevalt uut ettevõtlust ja seda aina rohkem ka krüptotööstuses. Aga 900 välja antud litsentsi suurusjärk on muutunud igal juhul üsna murettekitavaks ning võib lõppeda löögiga e-Eesti tugeva maine pihta,” märkis Murcko.

Tänased Eesti krüptoettevõtteid reguleerivad seadused on tema sõnul liiga leebed ning kujutavad endast reaalset ohtu, et ettevõtted võivad neid kasvava krüptobuumi valguses kurjalt ära kasutada.

Tallinnas korraldatud CoinMetro krüptoseminaril otsiti vastust küsimusele, mida täpsemalt ette võtta ja kuidas tagada, et Tallinnast saaks turvaline, kuid atraktiivne krüptopealinn terves maailmas. Osalesid ligi poolsada krüptohuvilist koos valdkonna ekspertidega.

Soraineni advokaadibüroo partner Reimo Hammerberg võrdles…

Loe edasi ITuudised.ee portaalist…


Advokaat: Eesti krüptoäride regulatsioon on nagu turvakontroll ööklubi uksel
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Soraineni advokaadibüroo partner Reimo Hammerberg võrdles Eesti tänaseid krüptomaastiku regulatsioone ööklubiga, kuhu sisenemisel kontrollitakse dokumente, kuid kus edasine tegevus on vaba, sealhulgas kontroll selle üle, kas ja kellele tohib müüa alkoholi või et ei toimuks kaklusi.

«Täna kontrollitakse põhjalikult kas litsentside ja tegevuslubade taotlejatel on puhas taust. Kuid puuduvad nii nõuded kui kontroll selle osas, mida Eesti litsentsidega krüptoettevõtted tegelikult teha tohivad ja kui ausalt toimetavad,» selgitas ta CoinMetro krüptoseminaril, mis otsis vastust küsimusele, kuidas teha Tallinnast atraktiivne, kuid turvaline maailma krüptopealinn.

Oma mõtteid jagasid välkseminaril lisaks Hammerbergile ka valdkonna eksperdid…

Loe edasi Postimehest…


Bitcoin kraabib 14 kuu sügavaimat põhja
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Maailma tuntuima krüptoraha bitcoini hind kukkus viimase 14 kuu odavaimale tasemele.

Bitcoini hind on madalal olnud terve aasta jooksul, kuid tõsisem langus hakkas pihta novembri keskpaigas. Selle ajaga on krüptomünt kaotanud peaaegu poole oma väärtusest.

Viimane langus tabas bitcoini täna, mil USA väärtpaberite- ja börsikomisjon (SEC) teatas, et nad lükkavad taas edasi otsust, kas lubada finantstehnoloogiafirmade SolidXi ja Van Ecki bitcoinidega kauplevaid fonde USA börsile. Tuntuima krüptoraha hind varises negatiivse uudise peale 8,2 protsenti, langedes 3400 dollarile, kirjutab Bloomberg.

Nagu tavaks on saanud, kisub bitcoin kaasa ka teised suuremad krüptorahad. Ethereum, litecoin ja bitcoin cash langesid kõik umbes kümnendiku võrra. Analüütikud on toonud viletsate aegade…

Loe edasi Postimehest…


Tallinna lennujaama tuleb krüptovärav
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Tallinna lennujaamas algasid sel nädalal värava number 5 ümberehitustööd, mille tulemusel muutub see juba 1. Detsembril ameeriklase Kevin Alexander Murcko asutatud krüptorahaettevõtte CoinMetro reklaaminurgaks.

CoinMetro on käesoleva aasta veebruaris Tallinnas Fahle majja registreeritud 15 töötajaga ettevõte, millal  lisaks mõnikümmend arendajat mujal maailmas. Varem on see tähelepanu äratanud krüptoraha teemaliste tänavareklaamidega, mille plakatid vägagi sarnased Eesti erakondade omaga.

Murcko sõnul otsustas ta tuua CoinMetro tegevuse ja peakontori just Eestisse, kuna «Eesti tugev e-riigi kompetents ja ettevõtjasõbralik keskkond on kogu maailma mastaabis väga atraktiivsed».

Murcko tõi välja, et kuigi turud hetkel liiguvad, on selle taga peamiselt varade järjepidev juurdetekkimine. «Spekuleerimine toimub eeskätt ikkagi krüptovarade hinna, mitte…

Loe edasi Postimehest…


Kolm miljoni kasutajaga bitcoiniäri peakontor on Tallinnas
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Bitcoini inimeselt inimesele ostuplavormi Paxful kasutab ligi 3 miljonit peamiselt arengumaades elavat inimest, kes liigutavad nädalas keskmiselt 20 miljoni dollari väärtuses krüptovaluutat. Firma tegevus on mõnevõrra hallil alal – ühelt poolt peaks sellest kasu olema arengumaade inimestele, kel pole ligipääsu traditsioonilisele pangandusele, samas on Paxfuli platvormi ära kasutanud ka kriminaalid.

Paxfuli peakontor asub Tallinnas Narva maanteel sel aastal avatud Zenithi ärimajas, kus ajakirjaniku võtab vastu firma üks asutajatest Artur Schaback.

IT taustaga Schabacki huvi bitcoini vastu tärkas juba 2012. aastal. Tõsisemalt sukeldus ta ärisse aga 2014. aastal, kui kohtus New Yorgis ärimees Mohamed Azab (alias Ray) Youssefiga. Meeste esimene väljakutse oli veenda kedagi toona suhteliselt tundmatut bitcoini vastu võtma. Selleks asutati firma EasyBitz.

Esmalt võeti ette New Yorgi toiduautode pidajad. “Mõtlesime, et teeme neile lihtsa…

Loe edasi ITuudised.ee portaalist…


Liiga palju kelme: krüptobuum sunnib Eestis seadust muutma
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Rahandusministeerium viib peagi valitsusse rahapesu ja terrorismi rahastamise seaduse muudatused, millega karmistatakse juba teist korda krüptorahaga seotud tegevuslubade andmist, kirjutas Äripäev.

Täpselt aasta ja ühe päeva eest jõustus Eestis rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse uus redaktsioon, millega võeti üle ELi nn IV rahapesu tõkestamise direktiiv. Krüptorahaga tegelevate ettevõtete arv Eestis hakkas pärmina kerkima ja praeguseks on neid ligi 900 ning valdav osa on välismaise taustaga, kes üritavad ära kasutada Eesti id-kuvandit ja siin saadud tegutsemisluba oma tegevuse puhtana näitamiseks.

Lubade väljastamisega tegeleva rahapesu andmebüroo (RAB) juhi Madis Reimandi sõnul on muutusi vaja. «Näeme selles…

Loe edasi Postimehest…


Krüptoraha kukkumine on Eestis müüki toonud kasutatud graafikakaarte: kas neid tasub osta?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Kirjutasime täna, et krüptoraha kursside kukkumine on paljusid kaevandajaid pannud oma arvuteid müüma. Kuigi Bitcoini kaevandamiseks mõeldud masinatel järelturgu pole, siis Eestis levinud Ethereumi kaevandatakse graafikakaartidega, mis on krüptoturu kukkumise järel ilmunud järelturule.

Ethereumi hind on aasta alguse 765 dollari juurest kukkunud 105 dollarini.

Nii Hinnavaatluse foorumist kui ka Eesti kuulutusteportaalidest võibki leida juba hulga pakkumisi. GTX 1070 kaardid on müügil hinnaga 250-270 eurot, Radeon RX 570 hinnaga 120-140 eurot ja Vega kaardid hinnaga 270-310 eurot.

Mitmed müüdavad kaardid on ostetud eelmise aasta lõpus ja tänavu aasta alguses. Tõsi küll, järelturul pole pakkumisi veel massiliselt, aga soovijal on valikut küll.

Paljude jaoks tekib küsimus, kas sellist graafikakaarti, mis viimased 10 kuud on 24 tundi ööpäevas tööd teinud,…

Loe edasi Geeniusest…


Arvutid kilohinnaga müügiks: sajad tuhanded Bitcoini kaevandajad lülitavad masinaid välja
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Bitcoini järsk kursilangus viimasel nädalal on muutnud turudünaamikat nii, et vähemalt 600 000 Bitcoini kaevandajat on oma arvutipargi välja lülitanud, sest nad kaotavad iga minutiga lihtsalt raha.

Kaevandajad kasutavad oma eriotstarbelist riistvara Bitcoini süsteemis tehingute kinnitamiseks, mille põhiline kulu on elekter. Alates novembri algusest on Bitcoini kurss langenud 6500 dollari juurest 3400 dollari juurde ja see tähendab, et teenitud Bitcoinide hind ei kata enam paljude kaevandajate jaoks elektrikulu.

Suurusjärk 600-800 000 tegevuse lõpetanud kaevandajat pärineb Mao Shixingilt, kes juhib maailma suurimat pooli ehk kaevandajate gruppi. Tema hinnang klapib Bitcoini võrgu statistikaga, mille järgi on hash rate ehk kõigi süsteemi ühendatud arvutite summaarne tehete arv viimasel ajal langenud. Kui 5. novembril oli see 54 miljonit terahashi juures, siis praeguseks on see langenud 41 miljonini…

Loe edasi Geeniusest…


Tänasest saab esimest korda maailma ajaloos maksta makse bitcoinides
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

USA osariik Ohio on tänasest esimene riiklik üksus maailmas, kes aktsepteerib ametlikult maksude maksmist krüptorahas bitcoinides.

Ettevõtteil, kes soovivad seda teha, peavad minema veebis aadressile ohiocrypto.com (ligipääsetav vaid USAst) ning registreerima end mis iganes laadi makse maksma krüptorahades. Olgu neiks siis tööjõumaksud või tubakaaktsiis, kirjutab Wall Street Journal.

Ohio osariigikassa juhi Josh Mandel sõnul on ettevõtmise üheks eesmärgiks näidata end tehnikasõbraliku kuvandiga osariigina. Osariigis asuv suurlinn Cleveland (hüüdnimega «viga järve ääres») on käivitanud ka krüptorahaprogammid ja tahab saada endale uueks hüüdnimeks «Blockland» (viide plokiahela tehnoloogiale).

Väga vaieldav on see, kas keegi ka tegelikult makse krüptorahas maksta tahab. Kogu krüptorahade maailm on vabalanguses ning kõik tahavad…

Loe edasi Postimehest…


Riigiprokuratuur põrgatas Eesti esimese krüptoskandaali uurimise brittidele
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Pole aga välistatud, et Eesti esimese krüptoskandaali uurimine algab hoopis Suurbritannias. Riigiprokuratuur edastas materjalid sinna, sest esineb põhjendatud kahtlus, et raha omastamine pandi toime tolles saareriigis.

Better Betting loob spordiennustuste keskkonda, kus panuseid tehakse krüptorahas. Investorid mahutasid sinna 5,5 miljonit dollarit. Äri pole käivitunud loodetud tempos ja tema krüptoühiku väärtusest on alles kübemed.

Loe edasi Delfist


1 2 3 23
Tööribale