Määratlemata - Digikapital
Krüptovaluuta uus reguleerimise laine?
Kategooria: Määratlemata Autor: Raido Kuupäev: 4 aastat ago Kommentaare: 0

Eesti viimaste nädalate krüpto valdkonna uudised on tihtilugu seotud olnud just krüptoäri turvalisuse ja petturite tabamisega. Loetud päevasi andis Finantsinspektsioon teada, et kavatseb alustada krüptoturu korrastamist. Loodetakse enam kui 800 Eesti krüptoettevõttest paremini aru saada, millised on reaalse ja ausad ärid, millised aga ei tegutse reeglite päraselt. Kohaliku Eesti krüptopanga Change juht Kristjan Kangro loodab, et uurimine tuleb karm. Finantsinspektsioon on nn puhastamist juba enne ette hoiatanud. Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler rääkis paar nädalat tagasi Äripäeva raadios, et plaanitakse lähiaastatel Eesti krüptoturgu puhastama hakata.

Äripäevas avaldas aga ka arvamust Nikolay Demchuk, et krüptorahale ei tasu rahapesuvastases võitluses kohe vett peale tõmmata. Njord advokaadibüroo rahapesuvastase võitluse spetsialist Demchuk kirjutas, et uus seadusemuudatus on üldises plaanis küll hea aga võib tuua kaasa kvaliteedi eelistamise kvantiteedile.

Küll aga ei ole kõik uudised ainult sellest, kuidas krüptoraha reguleerimisega tuleb tegeleda. Positiivses valguses paistab silma ka uudiseid, kuidas eestlaste eestvedamisel üritatakse valdkonda turvalisemaks muuta ilma lisareegliteta. Alles sai lugeda sellest, kuidas Eesti üks säravamaid iduettevõtteid Veriff lõi käed maailma juhtiva krüptoettevõttega Blockchain. Veriff aitab Blockchaini jaoks inimeste identiteedi kõrvutada dokumendi, videokõne ja võrgust talletuvate andmetega. See omakorda aitab Blockcahinil pakkuda mugavat ja turvalist ligipääsu krüptovaluutaga kauplemiseks.

Tegemist ei olnud lihtsalt tavalise koostööga. Blockcahin on kaasanud üle 70 miljoni dollari väärtuses investeeringuid ja omab mitmeid väga nimekaid investoreid. Juhatuses ja meeskonnas üldiselt on palju mainekaid tehnoloogia valdkonna nimesid.

Baltimaades tegutsevad valdkondades ka tuntud ja usaldusväärsed inimesed

Militaarvaldkond on tihtipeale toonud mitmeid tehnoloogia valdkonna arenguid. Interneti algus tänu sõjaväele on paljudele teada aga lisaks on sõjavägi kaasa toonud palju teisi leiutis nagu näiteks GPS, droonid, ilmaradarid, mikrolaineahjud, digitaalsed kaamerad, lennukimootorid jpm. Erinevad suuremad sõjad ja maailmasõjad on populaarseks muutnud mitmeid tänapäeval igapäevaseid endastmõistetavaid asju, näiteks Esimesest maailmasõjast muutusid populaarseks teekotid, pabertaskurätikud, tõmblukud, lendurite sidetehnika, suveajale üleminke, käekellad, hügieenisidemed jpm.

Erinevate internetitehnoloogiate vallas on aga sarnast trendi näha olnud kasiinotööstuses. Trendi, mida on nüüd näha krüptovaluuta kasutuselevõtus. Mitmed online kasiinod on kasutuse võtnud Bitconiga maksmise võimaluse. Smartcasinoguide.com teeb ülevaate milline on parim Bitcoin kasiino online keskkondades. Üks paremaid valikuid on Tonybet, mis omab Eestis litsentsi ja eestikeelset klienditeenindust. Lisaks võimalikud eriboonused just eestlastest mängijatele. Mängida on võimalik pokkerist, teha spordiennustus jpm.

Trgemist ei ole aga lihtsalt ICO läb raha kaasanud ettevõttega. TonyBeti asutaja ja peamine omanik on Kaunases sündinud leedukas Antanas Guoga, kes on ka laiemalt tuntud nime all Tony G. Oma esialgse kuulsuse saavutas Antanas pokkerimängijana, samas ei ole ta lihtsalt kuulus pokkerimängija. Ta on ettevõtja, kes töötab alati millegi suurema nimel, seda just siin samas Baltimaades. Ei tasu arvata, et tegemist on lihtsalt pokkerimänguga jõukaks saanud ja siis valdkonda armastusega edasi läinud asjaarmastajaga.

Guoga on tööd teinud nii börsimaaklerina, loonud Leedus puhkeasutusi, olnud Leedu Korvpalli Liidu asepresident kuni selleni, et tema üks uhkemaid kordaminekuid on Eurooa Parlamenti pääsemine. Muuseas on Tony G ka alustanud juba 2002 aastal nüüdseks ühe suurema pokkeriuudiste portaaliga maailmas ehk pannud aluse PokerNews.com lehele. Tony G ei ole võõras ka eestlaste jaoks, näiteks 2012 mängis ta isegi promoüritusel Martin Müürsepaga kahest võistlusest koosneval turniiril, mis koosnes korvpalli ja pokkeri mängimisest. Linnapeal liigub isegi legend, et omavahel sõlmiti kokkulepe, et kui üks peaks kaotama mõlemad mängud, siis jookseb kaotaja aluspükste väel üle Vabaduse väljaku. Tony G ettevõte TonyBet on toetanud ka mitmeid Eesti jalgpalli ja korvpalli meeskondasid.