Postimees - Digikapital
Maksuamet selgtab: kuidas tasuda krüptorahalt maksud?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 11 tundi ago Kommentaare: 0

Krüptorahaga kauplemine kogub üha enam populaarsust ning ostjatel võib tekkida küsimus, kas ja millal tuleb krüptorahalt tasuda maksud. Kokkuvõtlikult öeldes tekib maksukohustus kolmel juhul: konverteerides krüptoraha tavavaluuta vastu, vahetades krüptoraha mõne muu krüptovaluuta vastu või kasutades krüptoraha kaupade või teenuste eest tasumiseks. selgitab maksu- ja tolliamet (MTA).

Krüptoraha puhul maksustatakse ainult neid tehinguid, millelt on teenitud tulu ning iga tehingut tuleb hinnata eraldiseisvalt. Näiteks, kui isik ostis ühe Bitcoini hinnaga 18 000 eurot ja müüs hinnaga 10 000 eurot, siis ta ei pea tehingut deklareerima, sest isik ei teeninud sellelt tulu. Kui aga olukord on vastupidine ehk isik ostis ühe Bitcoini hinnaga 10 000 eurot ja müüs selle maha hinnaga 18 000 eurot, siis tuleb teenitud 8000 eurot deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonil ning tasuda sellelt 20-protsendiline…

Loe edasi Postimehest…


Elon Muski kosmoseettevõte võtab vastu meemikrüptoraha makseid
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 15 tundi ago Kommentaare: 0

Elon Musk teatas, et tema kosmoseettevõte SpaceX võtab nüüdsest vastu makseid ka meemikrüptorahas dogecoin.

Eelmisel kuul säutsus Musk Twitteris, et SpaceX kavatseb viia dogecoin’i «sõna otseses mõttes Kuule». Nüüd avaldas SpaceX, et plaanibki 2022. aasta esimeses kvartalis saata kosmosesse projekti «Doge-1 Kuu-missioon», mille eest saab tasuda dogecoin’is.

Kanada ettevõte Geometric Energy Corporation on kinnitanud meediale, et maksab SpaceX-ile ainult dogecoin’is, et kindlustada enda 40-kilogrammisele kuupsatelliidile koht kanderaketi pardal, vahendab CNN.

«See pole nali,» ütles Geometric Energy Corporationi tegevjuht Samuel Reid ning keeldus täiendavaid kommentaare jagamast.

Kuigi uudis, et SpaceX võtab dogecoin’i makseid vastu, ei ole väidetavalt nali, sai dogecoin ise…

Loe edasi Postimehest…


Kas krüptoraha turg saab uue valitseja?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Eile ületas krüptovaluuta ethereumi hind esmakordselt 3300 dollari piiri. Ethereum astub üha enam bitcoinile kandadele, sest investorid usuvad, et selle väärtus ning turuosa kasvavad ka edaspidi «suuremast vennast» kiiremini.

Krüptoraha ethereumi tänavune kasv on olnud muljetavaldav. Tegu on bitcoini järel suuruselt teise krüptorahaga, mis moodustab oma koguväärtuselt umbes 15 protsenti kõigist krüptovaluutadest, samas kui bitcoin moodustab umbes 46 protsenti kogu ligi 2 triljoni euro suurusest krüptoraha turust, kirjutas Taloussanomat.

Ethereumi plokiahelad pakuvad oma platvormi ka teistele krüptovaluutadele ja rakendustele, mis annab analüütikute hinnangul neile suure konkurentsieelise. Ehkki ethereum on bitcoinist oluliselt väiksema väärtusega, on see viimasel ajal kallinenud märkimisväärselt kiiremini kui tema «suurem vend». Ethereum on aasta algusest kallinenud 360 protsenti, samas kui bitcoini hind on kerkinud…

Loe edasi Postimehest…


Tesla müüs osa bitcoinidest ära ja teenis võimsa kasumi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Tesla esimese kvartali tulemustest selgus, et elektriautode tootja müüs ära umbes kümme protsenti bitcoinidest.

Ettevõte teatas veebruaris, et ostis 1,5 miljardi dollari eest krüptoraha. Esimeses kvartalis müüs Tesla 271 miljoni dollari eest bitcoine, millest 101 miljonit oli kasum, kirjutab Business Insider.

Bitcoiniga teenitud kasum aitas kaasa autotootja esimese kvartali muljetavaldavatele tulemustele. Tesla teenis 438 miljonit dollarit kasumit. Aastataguse perioodiga võrreldes kasvas müügitulu tervelt 94 protsenti, 10,4 miljardile dollarile.

Tesla aitas kasumisse viia ka keskkonnasertifikaatide müük, millega teised ettevõtted saavad näidata, et nad on ka rohelised. Sellega teenis ettevõte 518 miljonit dollarit.

USA blogija David Portnoy säutsus Twitteris, et Tesla juht Elon Musk ostis bitcoine, tegi neile reklaami ja siis hakkas müüma ning teenis suure kasumi. Muski sõnul pole ta aga enda…

Loe edasi Postimehest…


Tesla teatas rekordkasumist, aga selle taga on bitcoin
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Tesla teatas täna öösel oma ajaloo suurimast kasuminumbrist ja ennustas, et lähiaastetel saab kasv olema samuti muljetavaldav. Järelturul aktsia aga hoopis langes.

Tesla esimese kvartali tulemustest lähtub, et tänu suuremale hulgale kättetoimetatud autodele õnnestus Teslal koju tuua 438 miljoni dollari suurune kasum, mis on tema ajaloo suurim.Aastataguse perioodiga võrreldes kasvas müügitulu tervelt 94% 10,4 miljardile dollarile. Kokkuvõttes ületasid numbrid analüütikute ootuseid – aga ainult niikaua kuni neisse kullipilguga sisse ei vaadatud.

Teslat aitab Hiina elektriautopoliitika, mis tublisti nõudlust elektrimootoriga masinate järele suurendab. Esimeses kvartalis v iis Tesla klientideni 184,9 miljonit autot.


Bitcoin tegi võimsa tõusu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Eelmisel nädalal viiendiku võrra odavnenud krüptoraha bitcoin tegi täna Aasia turgudel võimsa tagasipõrke, kerkides ligi kümnendiku võrra 52700 dollarini.

Tegu on suurima krüptovaluuta tõusuga pärast 8. veebruari, kirjutas Bloomberg. «Kui te krüptorahadesse usute, siis eelnenud langus pakkus suurepäraseid ostukohti,» ütles Copia Wealth Studios tegevdirektor ja asutaja Michael Sikorsky. «Volatiilsus on alati loonud häid võimalusi.»

Bitcoin kerkis 14. aprillil, pärast suure krüptoplatvormi Coinbase USA börsil noteerimist, rekordilise 64 870 dollarini. Eelmisel nädalal tabas krüptorahasid aga suur sula. Täna varahommikuks oli bitcoin odavnenud juba ligi 47 000 dollarini, millele järgnes maruline tõus. Eelnenud languse üheks põhjuseks oli USA presidendi Joe Bideni karm maksuplaan, mille kohaselt aastas enam kui miljon dollarit teenivate ameeriklaste kapitalituludele kehtestatakse praeguse 20-protsendise maksu asemel enam kui 43-protsendine maks. Maksuhirm pole sugugi alusetu: need, kes aasta tagasi bitcoin’i ostsid, olid ligi…

Loe edasi Postimehest…


Põgenenud krüptomees põhjustas Türgis inimjahi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Krüptomaailma vapustas sel nädalal teade Türgist, kus sealse kauplemisplatvormi Thodexi looja põgenes väidetavalt 2 miljardi dollari väärtuses investorite rahaga riigist.

Kui lihtne on krüptoportaalis inimesed nende rahast ilma jätta? Väga lihtne. Türgi Thodexi kauplemisplatvormi looja Fatih Faruk Ozer teatas veebilehel, et sulgeb platvormi 4-5 päevaks, et tehnilisi uuendusi läbi viia.

Seejärel põgenes mees riigist ja viis endaga Deutsche Welle andmetel kaasa 2 miljardi dollari väärtuses investorite vara.

See on üks viimase aja suurimaid krüptomaailma tabandud skandaale: Thodexil oli Reutersi andmetel 400 000 kasutajat, viimasel kauplemispäeval ulatus kauplemiskäive kaugelt üle poole miljardi dollari piiri. Platvorm suleti Türgi kohaliku meedia andmetel peale seda kui seal oli toimunud suur dogecoini-kampaania.

Türgi alustas teadete peale tõelist inimjahti, abi on palutud Interpolilt. Türgi võimud on Bloombergi…

Loe edasi Postimehest…


Bitcoin langes alla 50 000 dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Suurele krüptoraha-rallile on järgnenud mitu languspäeva, viimased uudised surusid bitcoini allapoole 50 000 dollari taset.

Maailma tuntuim krüptoraha bitcoin on viimase päevaga langenud pea 12% 48 000 dollari tasemele. Viimase nädalaga on bitcoin kaotanud oma väärtusest enam kui viiendiku.

Ta pole ainus, languses on terve krüptoturg. Põhjuseid on mitu. Esiteks, kirjutab Bloomberg, hirmutas krüptoturu-investoreid teade USA presidendi Joe Bideni karmist maksuplaanist. Aastas enam kui miljon dollarit teenivate ameeriklaste kapitalituludele kehtestatakse praeguse 20-protsendise maksu asemel enam kui 43-protsendine maks. Maksuhirm pole sugugi alusetu: need, kes aasta tagasi bitcoini ostsid, on enam kui 500 protsendiga kasumis. Aasta tagasi kauples bitcoin ca 7500 dollari peal.

Lisaks on tulnud järjest uudiseid mitmetest riikidest, et valitsused tahavad krüptorahad rohkem põlu alla panna. Eelmisel…

Loe edasi Postimehest…


Ühendkuningriigi digirahaks võib saada «britcoin»
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Ühendkuningriigi rahandusminister Rishi Sunak ütles, et kui suudetakse ära kasutada tehnoloogia tohutu potentsiaal, kinnistatakse riigi positsiooni maailma juhtiva rahanduskeskusena.

Briti võimud uurivad võimalusi uue digiraha kasutuselevõtuks, mis võiks rahandusminister Rishi Sunaki sõnul hakata kandma «britcoini» nime.

Inglise Pank ja rahandusministeerium ütlesid esmaspäeval, et hindavad üheskoos keskpanga digiraha võimalikke eeliseid olukorras, kus sularahamaksed on vähenenud, sealhulgas koroonapandeemia mõjul.

Panga sõnul saaks uus valuuta olla digiraha uus vorm, mida majapidamised ja ärid võiksid kasutada koos sularaha ja pangahoiustega ning see pigem ei asendaks neid.

Vaid digitaalselt või elektrooniliselt kättesaadavat raha on bitcoin’i ja teiste nn krüptovaluutade eduloo mõjul kaalutud või isegi kasutama asutud mitmes riigis. ÜK kava erineks aga bitcoin’ist sellega, et tema väljaandja on riik.

Praegu on selline valuuta olemas vaid Bahamal, ehkki Hiina katsetab seda erinevates…

Loe edasi Postimehest…


Krüptoraha rallib USA suurima kauplemisplatvromi börsilemineku eel rekorditeni
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Homme tuleb USA börsile riigi suurim krüptoplatvorm Coinbase. Tegu on esimese säärase IPOga ning rahamehed jälgivad huviga, millise vastuvõtu osaliseks aktsia tavainvestorite seas saab.

Coinbase‘ homse IPO käigus viivad olemasolevad aktsionärid oma osaluse börsile. See tähendab aga, et aktsia hind ei ole enne Nasdaqile jõudmist kindlaks määratud ning puuduvad ka klassikalised nn turutegijad, kes suurostudega aktsia hinda kõigutada võiksid. Teada on, et börsile paistatakse 114 miljonit aktsiat, aga võib juhtuda, et mõni olemasolev aktsionär müüb ka rohkem.

Samuti on Coinbase teatanud, et ei nüüd ega tulevikus aktsionärid dividende ei saa.


1 2 3 16