Postimees - Digikapital
Keegi liigutas korraga miljardi dollari jagu bitcoin’e
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 päeva ago Kommentaare: 0

Keegi tegi möödunud nädala neljapäeval ühe ajaloo suurima bitcoin’i ülekande, liigutades korraga 94 504 bitcoin’i, mille väärtus oli tollel hetkel pea täpselt miljard dollarit.

Bitcoin’i tehingud on avalikud, kuid aadressid on anonüümsed, seega pole võimalik öelda, kes niivõrd suurt kogust krüptovaluutat liigutas. Ühe analüütiku arvates tuli vähemalt kolmandik rahast läbi Singapuri krüptovahetuse Huobi Global.

Tegu pole siiski ajaloo suurima bitcoin’i ülekandega. 2013. aastal liigutas keegi ühe ülekandega 194 993 bitcoin’i. Kuna krüptovaluuta väärtus oli toona palju väiksem, siis jäi selle tehingu väärtus umbes 150 miljoni dollari ringi.

2011. aastal liigutati ühe tehinguga veelgi suurem hulk –  550 000 bitcoin’i, kuid selle väärtus oli toona ainult 1,5 miljonit dollarit.


Eesti krüptoäri läheb pihtide vahele
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Finantsinspektsioon kavatseb peatselt alustada krüptoturu korrastamist, et mõista seal tegevaid ärisid ja pahalased ausatest tegijatest lahku lüüa, kirjutab Äripäev.

Eestis tegutseb üle 800 krüptoettevõtte ning inspektsioon tahab kindlaks teha, kes nad täpselt on ja millega tegelevad. Finantsinspektsiooni teiseks sammuks pärast turuga tutvumist on Kessleri sõnul tõkestada krüptomaailma kaudu kas oma raha pesemist, terrorismi rahastamist või rahvusvaheliste finantssanktsioonide rikkumist.

Loe lähemalt Äripäevast.


Ukraina «geeniused» ühendasid tuumajaama internetiga, et kaevandada krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Ukraina võimud on asunud uurima potentsiaalselt väga ohtlikku turvariski ühes kohalikus tuumajaamas, kus töötajad ühendasid väidetavalt kriitilise tähtsusega süsteemid internetiga, et kaevandada krüptoraha.

Juhtumit uurib Ukraina sisejulgeolek (SBU), sest tuumajaamad lähevad kriitilise infrastruktuuri alla ning selle pärast koheldakse intsidenti riigisaladuste lekitamisena. Tegelikult on palju hullem aga tõsiasi, et tuumajaama internetiga ühendamine muudab selle potentsiaalselt avatuks häkkeritele, kes suudaks süsteemidesse sisse saades põhimõtteliselt tekitada tuumakatastroofi.

Kohaliku meedia sõnul on tegu Lõuna-Ukraina Tuumajaamaga, mis asub Južnoukrajinski linna lähedal Mõkolajivi oblastis. SBU korraldas tuumajaamale haarangu 10. juulil, mille käigus konfiskeeriti hulk arvuteid ja muud varustust, mis olid spetsiaalselt ehitatud krüptoraha kaevandamiseks. Arvutitel oli modifitseeritud jahutus, toide ja võimsad videokaardid.

Kaevandamiseks mõeldud arvuteid leiti ka tuumajaama valvava Ukraina Rahvuskaardi üksuse kasarmust. Tegu on siseministeeriumile…

Loe edasi Postimehest…


Eestlaste krüptoäri läks hingusele, juriidiline keha esitankistile
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Eelmisel suvel teatasid krüptovaluuta Zantepay eestlastest tegijad uhkusega, et on äri käivitamise raames investoritelt kogunud juba pea 1,5 miljoni euro väärtuses krüptovaluutat.

Tänaseks on kõik roosilised lubadused deebetkaardist, millega saab poes ostude eest tasuda krüptovaluutades, ja plaanid investeeringutest hävinenud. Ärist alles jäänud juriidiline keha liiklus tuntud tankistile Alexander Urmas Vestile, kes on kaks korda oma nime vahetanud, hoidunud kriminaalmenetlusest viis aastat kõrvale ning on kohtulikult karistatud, kirjutab portaal Geenius.

Zantepay tegevjuhi ametit pidanud Mardo Soo ütles portaalile, et kuigi kulutas turundusteenuste peale ca 300 000 eurot, ei andnud see soovitud tulemust. Kogu kogutud raha kasutati projekti arendamiseks, kuid rahast ei piisanud, et projekt lõpule viia.

Loe edasi portaalist Geenius.


Hullumeelne äri: Bitcoinil aasta halvim nädal
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Maailma suurima digivara Bitcoini hind kukkus sel nädalal15 protsenti, 10 145 dollarini, mis teeb sellest suurima nädalase kukkumise alates novembrist, vahendas Äripäev.

«Inimesed arvasid mingil hetkel, et krüptovaluutad saavad olema investorite jaoks turvasadamad,» ütles investeerimisfirma Miller Tabak & Co aktsiastrateeg Matt Maley. «Nüüd on krüptorahad seda kuvandit kaotamas.»

Ka teistel krüptorahade väärtus kukub, näiteks Bloomberg Galaxy krüptovaluutade indeksi väärtus kahanes sel nädalal 12 protsenti.

Pikemalt Äripäevast.


Tehnikaajakirjanik kaotas 30 000 väärtuses krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Tehnikaajakirjanik Monty Munford jäi ilma 30 000 dollari väärtuses krüptorahast ning abi ei ole nende süsteemide puhul loomulikult kuskilt loota.

Valusa õppetunni tõi kaasa ühe krüptomaailma põhireegli rikkumine: ta ei võtnud oma privaatvõtme tagamiseks kasutusele vajalikke ettevaatusabinõusid.

Konkreetsemalt kasutas ta oma krüptoraha – ethereumide – hoidmiseks keskkonda myetherwallet.com. Oma privaatvõtmest tegi ta füüsilise koopia ja hoidis seda oma Gmaili mustandites, et see oleks kogu aeg käepärast.

Kui ta oli lasknud oma krüptirahakoti suurusel kasvada umbes 25 000 naelani, logis ta keskkonda sisse ja avastas üllatusena, et … see on tühi.

Pole täpselt teada, kuidas kelmid tema privaatvõtme enda käsutusse said, kuid ilmselt said nad ligipääsu tema arvutisse või pilveteenusesse, kus ta võtit hoidis.

«Pärast oma krüptovõrgustiku inimestega ühenduse võtmist sain teada, et mu…

Loe edasi Postimehest…


Kessler: krüptoraha tuleb niikuinii
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler peab krüptoraha kasutuselevõttu vältimatuks arenguks, millega ei ole mõtet võidelda, vaid millele tuleb riikide poolt õiged reeglid kehtestada.

«Elu ise paneb kõik paika,» ütles Kessler intervjuus ERRile, lisades, et kuigi traditsiooniline keskpankade poolt emiteeritav raha ja selle liigutamise vajadus jääb alles, on raha tulevikus oluliselt teistsugune.

«Kui kunagi ammu oli raha meil metalli kujul, siis oli ta paberi kujul, siis muutus teatud moel elektriimpulssideks,» rääkis Kessler, kes ütles, et kui ta suudaks ette ennustada, millisena raha tulevikus välja näeks, saaks ta rikkaks juba praegu.

Küll aga rõhutas Kessler, et kuigi Facebooki libra ja teised krüptovääringud tulevad…

Loe edasi Postimehest…


Facebook hävitab krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Kui seni said krüptorahade loojad nautida totaalset vabadust teha kõike, mida hing ihaldab, siis Facebooki asutaja ja suuromaniku Mark Zuckerbergi plaan luua sotsiaalkeskkonnale oma digiraha l​ibra teeb sellele lõpu.

Loe edasi Postimehest


Ametnik: G7 lubas krüptovaluutade osas kiiresti tegutseda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Juhtivate tööstusriikide ühendus G7 on mures Facebooki plaanitava krüptovaluuta libra pärast ja seitse riiki on ühel meelel vajaduses kiiresti tegutseda, ütles ametnik kolmapäeval.

Krüptovaluutad, eriti Facebooki kavandatav libra, on üks kolmapäeval Pariisi lähedal Chantilly’s alanud G7 rahandusministrite kahepäevase kohtumise peateemasid.

«Libra küsimuses oli meil väga konstruktiivne ja üksikasjalik arutelu, millest koorus välja väga suur ja jagatud konsensus selles, et vaja on tegutseda,» lausus anonüümsust palunud ametnik.

«Kõik osapooled väljendasid muret praeguse olukorra üle ja märkisid vajadust tegutseda,» lisas ta.

Prantsuse ja Saksa rahandusministrid väljendasid varem tõsiseid reservatsioone Facebooki plaani suhtes seoses selle võimaliku mõjuga ülemaailmsele rahandusstabiilsusele.

«Siia kogunenud G7 rahandusministrid ja keskpankurid on tõsiselt mures,» ütles Saksa rahandusminister Olaf Scholz. «Nad tahavad olla kindlad kõigist olemasolevatest regulatsioonidest kinnipidamises…

Loe edasi Postimehest…


Facebooki üleilmne raha libra tekitas suurriikides tondihirmu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Facebooki hiljuti teade üleilmse digiraha libra käibelelaskmise kohta on ajanud ärevaks suurriigid USA ja Prantsusmaa, kes asuvad nüüd arutama, kuidas sellele eos päitsed pähe panna.

«Punane joon on meie jaoks see, et libra ei tohi ega saa muutuda suveräänseks valuutaks,» Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire G7 raames toimuva kohtumise eel oma USA ametivenna Mnuchiniga.

«Me ei luba olukorda, kus rahvusvahelised firmad kujunevad erariikideks. See tähendab, firmad, kellel oleks riigivõim, kuid mitte suveräänsete riikidega seotud kohustused, märkimisväärselt kontroll kodanike poolt,» lisas ta.

Le Maire ütles, et kui libra üle kontrolli ei võeta suurendab see rahapesu, terrorismi rahastamise ja päris raha destabiliseerimise ohtu.

«Libra on seotud hulga vääringutega, nende seas dollar ja euro. Mis siis kui libra otsustab end tasakaalustada…

Loe edasi Postimehest…


1 2 3 10