Postimees - Digikapital
Keskpangad üle maailma tahavad bitcoinile järele jõuda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 tundi ago Kommentaare: 0

Sugugi mitte kõik El Salvadori kodanikud ei ole vaimustunud riigi lükkest bitcoin ametliku maksevahendina kasutusele võtta.

El Salvador on bitcoini ametlikult seaduslikuks maksevahendiks tunnistanud. Ka Panama on sama suunda võtmas, ning Hiina, USA ja Suurbritanniagi uurivad, kuidas nad saaksid oma krüptovaluutad turule tuua. Järgnev lugu käsitleb kõike, mida sellest teadma peaks.

President Nayib Bukele loodab, et bitcoin leevendab El Salvadori majandusprobleeme: välismaalt koju saadetavad summad moodustavad kuni viiendiku riigi SKT-st, kuid koju raha saatvad kodanikud peavad sealjuures ka suuri tehingukulusid kandma ning 70% inimestest ei ole pangakontot. Bitcoinidega saab teostada kiireid ja odavaid piiriüleseid makseid ning selleks ei ole vaja panku.


Ülipopulaarne kauplemisplatvorm teeb krüptorahakotti
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev ago Kommentaare: 0

USA kauplemisplatvorm Robinhood testib juba krüptoraha rahakotti, vahendab Reuters.

Kauplemisplatvorm Robinhood testib USA meedia andmetel krüptorahakotti, millega oleks võimalik krüptorahasid nii teistele saata kui ka teistel endale saata lasta. Reutersi andmetel on jaeinvestorid seda uuendust kaua oodanud.

Robinhood arenguid lähemalt ei kommenteerinud.


Mitte ainult börsid: turuvärinad jõudsid krüptorahadeni
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev ago Kommentaare: 0

Peale pikemat tõususeeriat on krüptoturg teist päeva languses.

Maailma vanim krüptoraha bitcoin, mis septembri alguses ületas 51 000 dollari taseme, on viimastel päevadel ühes laiema krüptoturuga langema asunud. Kui eile ligines langus suuremate krüptorahade puhul kümnele protsendile, siis täna hommikul lisandus bitcoinile Coindeski platvormil 1,7% langust, mis viis krüptomündi hinna pisut allapoole 43 000 dollari taset.

Suuruselt järgmine krüptoraha ethereum oli aga Krakenil 0,3% plussis ning kauples 3031 dollari taseme juures.

Cardano tõusis Krakeni platvormil protsendi ja kaupleb 2,1 dollari juures.

Kui varasematel aastatel on olnud üsna raudkindel trend, et kui bitcoin langeb, langevad ka teised krüptorahad, siis nüüd on olukord pisut muutunud ning mitmed krüptomündid suudavad laiemat joont trotsida.


Uuring: iga bitcoini tehing tekitab sama palju e-jäätmeid kui kahe iPhone’i äraviskamine
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 päeva ago Kommentaare: 0

Bitcoinide kaevandamine toob kaasa märkimisväärselt elektroonikajäätmeid, mis kujutavad kasvavat ohtu keskkonnale, selgub hiljutisest uuringust.

Maailma juhtiva krüptovaluuta kaevandamiseks kasutatavate arvutite keskmine eluiga on kõigest 1,3 aastat, ütles teadusajakirjas Elsevier avaldatud uuringu kaasautor Alex de Vries.

De Vries märkis, et see on märksa lühem kui mis tahes teise elektroonikaseadme eluiga.

Uuringus leiti, et kaheteistkümnel kuul maini tõi bitcoinide kaevandamine kaasa 30 700 tonni elektroonikajäätmeid, mis on võrdne IT- ja telekommunikatsiooniseadmete kogusega, mis visatakse aastas ära näiteks Hollandis.

2020. aastal töötles bitcoini võrk majandusteadlaste sõnul 112,5 miljonit tehingut (võrreldes traditsiooniliste makseteenuse pakkujate poolt 2019. aastal töödeldud 539 miljardi tehinguga), mis tähendab, et iga üksik tehing «võrdub vähemalt 272g e-jäätmetega». See on umbes kahe iPhone’i kaal.

Võidujooks uute bitcoinide kaevandamisele tähendab, et…

Loe edasi Postimehest…


Eesti krüptofirma laieneb Singapuri
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Juunis 3,7 miljonit eurot kaasanud Eesti krüptoraha investeerimis- ja kauplemisplatvorm Change teatas, et laieneb Euroopast välja ning avab keskuse Singapuris.

Change’i asutaja ja juhi Kristjan Kangro sõnul on eesmärk kasutada Singapuri stardiplatvormina ülemaailmsetele turgudele laienemiseks. «Nii potentsiaalsete klientide kui ka investorite huvi Change’i vastu kasvas hüppeliselt pärast meie viimast, 3,7 miljoni eurost investeerimisringi ning otsustasime, et aeg laienemiseks ka väljaspoole Euroopat on küps. Change’i jaoks on see oluline samm, et kasvada üheks maailma juhtivaks krüptoraha investeerimis- ja kauplemiskeskkonnaks,» ütles Kangro.

Ettevõtte juhi teatel ollakse nüüd kohal kolmes riigis. «Oleme 12 kuuga väga kiirelt arenenud. Eelmise aasta lõpust on müügitulu kasvanud üle 700 protsendi ning kliendiarv üle 180 protsendi. Meil on juba üle 60 töötaja ning lisaks Tallinnale ja Singapurile ka esindus Amsterdamis,» ütles Kangro.

Loe edasi Postimehest…


Kas tänu PayPalile jõuavad krüptovaluutad viimaks peavoolu?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

PayPalil on kahe aastakümne jagu kogemusi internetimaksete vallas ning praeguse seisuga haldab ettevõtte 403 miljonit kasutajakontot. Seega põhjustas nende 23. augustil tehtud avaldus, et nad hakkavad võimaldama Suurbritannia klientidel osta ja müüa nelja krüptovaluutat, palju suminat. Bitcoini hinnad tõusid viimase kolme kuu kõrgeimaks. Aga kas see – ja möödunud oktoobri muudatused USAs – võib krüptovaluutad peavoolu tuua või on tegemist lihtsalt järjekordse vilksatusega lühikeses, kuid plahvatusohtlikus detsentraliseeritud raha ajaloos?

USA kliendid, kes PayPali kaudu krüptovaluutat ostnud on, logivad oma kontole sisse kaks korda sagedamini, kui need, kes seda teinud ei ole, ütleb Jose Fernandez…

Loe edasi Postimehest…


Ukraina legaliseerib bitcoini
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Ukraina parlament võttis peaaegu ühehäälselt vastu seaduse, millega legaliseeritakse ja reguleeritakse krüptoraha. Kuni tänaseni on krüptorahaga kauplemine Ukrainas eksisteerinud õiguslikult hallis alas.

Ukraina parlament võttis peaaegu ühehäälselt vastu seaduse, mis legaliseerib ja reguleerib krüptoraha. Seaduseelnõu pandi paika 2020. aastal ja läheb president Volodõmõr Zelenskõi lauale. Uues õigusaktis on sätestatud ka teatavad kaitsemeetmed pettuse vastu neile, kes omavad bitcoine ja muid krüptorahasid, vahendab CNBC.

Kuni tänaseni on krüpto Ukrainas eksisteerinud juriidiliselt hallil alas. Kohalikel oli lubatud virtuaalvaluutade ostmine ja vahetamine, kuid krüptoga tegelevad ettevõtted ja börsid olid sageli õiguskaitseasutuste range jälgimise all.

Kyiv Posti andmetel olid ametivõimud virtuaalraha suhtes võtnud pigem vaenuliku hoiaku, pidades seda «kelmuseks», korraldades krüptoga seotud ettevõtetele haaranguid ja «konfiskeerides sageli ilma igasuguse aluseta kallist varustust».

Näiteks augustis…

Loe edasi Postimehest…


Hirm ja elevus El Salvadoris – bitcoin’ist sai ametlik maksevahend
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Maailma ühest vaesemaist riigist, El Salvadorist, sai täna esimene riik, kes aktsepteerib bitcoin’i ametliku maksevahendina. Elanikel on vastakad tunded: ühed loodavad, et kogunenud krüptoraha väärtus kasvab, teisi hirmutab tugevalt kõikuv kurss aga selle kasutamisest hoiduma.

Alates tänasest on El Salvadori ettevõtted kohustatud aktsepteerima krüptoraha makseid kõikjal, kus see vähegi võimalik. Riiki paigaldatakse üle 200 uue sularahaautomaadi, kus saab dollareid bitcoin’ideks konverteerida. Miljonid inimesed peavad alla laadima valitsuse uue digirahakoti-äpi nimega Chivo, mis kohalikus slängis tähistab midagi head või ägedat. Rakendusega liitumisel laekub igale kodanikule 30 dollari ehk umbes 25 euro väärtuses bitcoin’e, vahendab BBC.

Riigi julge samm on pannud nii sealse rahva kui ka…

Loe edasi Postimehest…


El Salvadoris saab bitcoinist ametlik valuuta
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

El Salvadoris saab esmaspäeval bitcoinist ametlik valuuta ehk seda tunnistatakse seadusliku maksevahendina, teatas BBC.

El Salvadori ametlik valuuta on USA dollar, kuid 9. juunil kiideti heaks ka bitcoini tunnustamine seadusliku maksevahendina. Krüptovaluutat lubatakse kõigi maksete tegemiseks.

El Salvadori valitsus arutas oma bitcoini otsust hiljuti ka Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF). Rahandusminister Alejandro Zelaya sõnul oli kohtumine viljakas.

Maailmapank lükkas aga tagasi El Salvadori palve, et seda bitcoini kasutusele võtmisel aidataks.


Facebook toob tänavu turule digitaalse rahakoti
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Facebook on valmis turule tooma digitaalse rahakoti, mis võimaldaks kasutajatel krüptorahasid salvestada, teatas firma üks juhtidest kolmapäeval USA ajakirjandusele antud usutluses.

Facebooki krüptoüksuse juht David Marcus ütles uudissaidile The Information, et firma juhtkond on pühendunud digitaalse rahakoti Novi käivitamisele veel selle aasta jooksul.

Marcus märkis, et ta eelistaks näha Novi käivitamist samaaegselt digivaluuta diemiga, mida firma samuti arendab ja mis on seotud dollariga, kuid diemi valmimisaeg pole selge.

«Kõik sõltub sellest, kui kaua läheb aega, kuni diem reaalselt otseülekannetesse läheb ja see pole asi, millega ma isiklikult tegelen,» rääkis Marcus.

Facebook kõneles krüptoraha käivitamisest juba 2019. aastal, siis oli selle nimeks libra. Projekt aga ei saanud Šveitsi regulaatorite heakskiitu eeskätt turvalisuse ja usalduväärsusega seotud kahtluste tõttu.

Libra sai…

Loe edasi Postimehest…


1 2 3 22