Postimees - Digikapital
Kosovos konfiskeeriti sadu krüptokaevandamise masinaid
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 11 kuud ago Kommentaare: 0

Energiakriisis vaevlevas Kosovos konfiskeeris politsei sadu krüptokaevandamise masinaid ja pidas laupäeval kinni ühe isiku.

Krüptovaluuta kaevandamiseks kasutatavad masinad kulutavad tohutus koguses energiat.

Kosovo valitsus kehtestas teisipäeval ajutise keelu krüptovaluuta kaevandamisele, eesmärgiga vähendada elektri tarbimist.

Politseioperatsiooni käigus konfiskeeriti 272 masinat, mida kasutati Bitcoini tootmiseks, teatas korrakaitse avalduses.

Üks isik peeti kinni, lisati.

«Kogu operatsioon viidi läbi ja lõppes intsidentideta,» ütles siseminister Xhelal Sveçla Facebookis.

Konfiskeeritud varustus kulutab sama palju elektrit kui 500 majapidamist kuus, 60 000 ja 120 000 euro vahel, ütles rahandusminister Hekuran Murati.

«Me ei saa lubada mõnede ebaseaduslikku rikastumist maksumaksjate kulul,» ütles ta.

Kosovo serblased neljas põhjapoolses regioonis ei ole maksnud oma elektri eest alates 1998.-1999. aasta sõja lõpust albaania võitlejate ja serbia relvajõudude vahel.

Loe edasi Postimehest…


RAB: krüptovaldkonnas tegutsejatel pole sageli teadmisi ega äriplaani
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 11 kuud ago Kommentaare: 0

Rahapesu Andmebüroo (RAB) täna avalikustatud uuring viitab jätkuvale ohule, et Eestis välja antud tegevusloaga teenusepakkujaid võidakse ära kasutada kuritegelikel eesmärkidel.

Möödunud aasta 31. detsembri seisuga oli Eestis välja antud 381 kehtivat tegevusluba virtuaalvääringu teenuse pakkumiseks. Mitteametliku statistika kohaselt on Eestis registreeritud ligi 55 protsenti maailma kõikidest virtuaalvääringu teenuse pakkujatest, teatas RAB.

«Paljud ettevõtjad toovad Eestisse tulu ja loovad innovatsiooni, kasutades seejuures ka piisavaid riskikontrollimeetmeid. Selliste ettevõttete jaoks on siinne keskkond virtuaalvääringu teenuse pakkumiseks igati sobiv. Suur osa on aga Eestiga jätkuvalt vaid formaalselt seotud ­– puuduvad kohalikud kliendid ning töötajad sisuliselt puuduvad või ei asu Eestis, ka tegevuskoht on olemuselt vormiline,» nentis büroo juht Matis Mäeker.

Eelpool loetletud asjaolud muudavad Mäekeri sõnul järelvalve tegemise keeruliseks ning kohati praktiliselt võimatuks. «Samuti…

Loe edasi Postimehest…


Saksamaa teenis konfiskeeritud krüptoraha müügist 100 miljonit eurot
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Saksamaa müüs maha saja miljoni euro eest krüptoraha, mis konfiskeeriti uimastikaubitsejatelt, teatas kolmapäeval Frankfurdi prokuratuur.

Konfiskeeritud vara müüdi sel kuul maha koostöös kohaliku Scheich pangaga ja saadud tulu läheb Hesseni liidumaa kassasse.

Prokurörid ütlesid avalduses, et leidsid pangaga koostöös «juriidiliselt kindla viisi krüptovara tagasitoomiseks tavaturule».

Krüptovaluuta konfiskeeriti küberkuritegude üksuse «laiaulatusliku juurdluse» käigus, milles võeti sihikule kolm uimastikaubandusega seotud isikut.

Konfiskeeritud vara läks liidumaa valitsuse kätesse, kui kurjategijad oma ebaseadusliku tulu üle andsid ja juulis mitmeks aastaks vangi mõisteti.

Lisaks bitcoinile müüdi veel üheksat krüptovääringut, ütles prokurör Jana Ringwald ajalehele Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Kuritegevuse taagaga krüptovara tuli kuulutada «puhtaks», enne kui Frankfurdis baseeruv Scheich need taas turule sai tuua, vahendas kohalik meedia.

Hesseni liidumaa on sõlminud end krüptovaluuta…

Loe edasi Postimehest…


Investorid paigutasid krüptotööstusesse rekordilised 30 miljardit dollarit
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Krüptotööstusesse sel aastal paigutatud 30 miljardit dollarit (26,6 miljardit eurot) on peaaegu neli korda rohkem kui riskikapitalistid andsid krüptoarendajatele 2018. aastal. Umbes 7,2 miljardit dollarit sel aastal paigutatud 30 miljardist tuli Ameerika Ühendriikide investoritelt.

Krüptovaradest said 2021. aastal peavooluvarad, mistõttu suutsid paljud ettevõtted ligi meelitada investoreid, kes otsivad «järgmist suurt asja». Investorid paigutasid miljoneid või isegi miljardeid dollareid krüptoga kauplemise keskkondadesse, idufirmadesse, mis tegelevad digitaalsetesse kollektsioneerimisobjektidesse ja krüptomängudesse.

Nii kaasas krüptovarade tulevikutehingute börs FTX juulis toimunud rahastusvoorus miljard dollarit. Plokiahelatehnoloogial baseeruva veebimängu Axie Infinity arendaja Sky Maves kaasas oktoobris 150 miljonit dollarit, kergitades ettevõtte väärtuse kolme miljardi dollarini.

Suurim NFTde (non-fungible token ehk plokiahela tehnoloogial baseeruvad varade ehtsust tõendavad sertifikaadid) kauplemiskeskkond OpenSea kaasas juulis toimunud rahastusvooruga 100 miljonit dollarit,…

Loe edasi Postimehest…


Riik asub reguleerima krüptovarasid ja ühisrahastust
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega kehtestatakse tegevus- ja järelevalvenõuded suurele osale Eesti FinTech sektorist – see hõlmab nii ühisrahastusplatvorme kui krüptovaradesse investeerimisvõimaluse pakkujaid.

«Eesti FinTech sektor on aastatega hoogsalt kasvanud, siin on tegevust alustanud mitmed välismaiseid ettevõtjad ning turule on tulnud uusi innovaatilisi teenuseid ja raha kaasamise viise. Seni on selliste teenusepakkujate tegevus kas üldse reguleerimata või minimaalselt reguleeritud ja finantsjärelevalvele üldjuhul ei allu. Samal ajal ulatus näiteks eelmisel aastal ühisrahastusplatvormide kaudu vahendatava raha jääk ligi 440 miljonit euroni, viimase viie aasta tehingute kogumaht oli ligi 900 miljonit eurot,» selgitas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Muudatuste suurimaks eesmärgiks ongi anda ette ühtsed reeglid kõigile valdkonnas tegutsejatele, sealjuures tagades, et ka investorid ja tarbijad saaksid õiget ja täielikku teavet pakutavate instrumentide ja teenuste kohta ning nende õigused…

Loe edasi Postimehest…


Keskpank: plokiahelale saab ehitada praegusest võimsama maksesüsteemi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Eesti Pank viis koostöös tehnoloogiafirmaga Guardtime lõpule Eesti e-riigi tehnoloogiale üles ehitatud keskpanga digiraha uurimisprojekti. Testimine näitas, et plokiahela tehnoloogia on arenenud piisaval määral, et ehitada nendele maksesüsteem, mis on võimsam ja kiirem kui tänased kaardi- ja välkmaksete süsteemid. Testide põhjal kulub plokiahela tehnoloogial põhinevate maksete sooritamiseks energiat 1400 korda vähem kui krediitkaardiga tehtud makseks ja 14 miljardit korda vähem võrreldes bitcoin’i makse energiakuluga.

Eksperimentide tulemused jõudsid ka Euroopa Keskpanga digieuro tehniliste võimaluste uurimisprojekti tulemustesse. Euroopa Keskpanga nõukogu ei ole veel langetanud otsust digieuro kasutuselevõtu kohta, kuid otsustas tänavu 14. juulil edasi liikuda digieuro kasutuselevõtuks vajalike ettevalmistustega. Otsuse, kas digieuro tuleb või mitte ja millisel tehnoloogilisel lahendusel see põhineb, teeb nõukogu tulevikus.

Eesti Panga digiraha uurimisprojekti raames testiti Guardtime-i edasiarendust KSI plokiahela tehnoloogiast, mis…

Loe edasi Postimehest…


Kõrgõzstani elektrijaama juht võeti krüptokaevandamise eest kinni
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Kõrgõzstanis peeti kolmapäeval kinni ühe elektrijaama juht, kes oli ühendanud oma koduse krüptokaevanduse seadusevastaselt riigi elektrivõrku, hoolimata seejuures riiki vaevavast elektripõuast.

Kesk-Aasia maad on odava elektrihinna tõttu muutunud krüptokaevurite seas populaarseks, kuid elektrimaiad kaevandused on pannud riikide iganenud võrgud suure koormuse alla.

Kõrgõzstani riigikomitee teatel vahistati Tšolponata kuurordis kohaliku jõujaama juht, keda kahtlustatakse «kaevandusfirma organiseerimises eesmärgiga omandada krüptovaluutasid».


Visa hakkab krüptorahade osas kliente nõustama
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Visa hakkab pakkuma klientidele krüptorahade kirevas maailmas navigeerimiseks nõustamisteenust, kirjutab CNBC.

Maksete vahendaja loodab kaasa aidata bitcoini ja teiste krüptorahade populariseerimisele.

Ettevõte teatas kolmapäeval, et nad hakkavad pakkuma nõustamist finantsinstitutsioonidele, jaekaupmeestele ja teistele ettevõtetele alates krüptoteenuste pakkumisest kuni NFTde kasutamiseni.

Visa nimetas juba krüptonõustamise kliendina UMB panka.

Aastaga kuni 30. septembrini 2021 protsessis ettevõte 3,5 miljardi dollari ulatuses digivaluutade makseid läbi krüptoga seotud kaartide.

Nii Visa kui konkurent Mastercard näevad krüptot ühe põhilise kasvuvõimalusena.

Visa avaldas täna uuringu, mille kohaselt 94 protsendil inimestel on mingil tasemel teadlikkus krüptost. Ligi kolmandik küsitletutest on kasutanud krüptot investeeringu või maksevahendina. Kokku küsitleti üleilmselt enam kui 6000 inimest.


Krüptoralli tõi uued rekordid, bitcoin kerkis ligi kolme nädalal tippu
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 aasta ago Kommentaare: 0

Bitcoin tõusis täna kõige aegade tippmargi lähedale ja ether tegi rekordi.

Bitcoin tõusis täna enam kui neli protsenti, 66 170 dollarini, lähenedes 20. oktoobrist pärit 67 016,50 dollarilise tipule. Ether’i hind tõusis 4768,07 dollarini, kirjutab Reuters.

Oktoobri algusest on ether tõusnud 59 protsenti ja bitcoin 51 protsenti. Investorid võtsid hästi vastu USA futuuridel põhineva bitcoin’i börsil kaubeldava fondi (ETF).

Langevate reaaltootluste tingimuses otsivad investorid inflatsioonikaitset kullast ja krüptorahadest, millega ei kaasne rahavoogu, ütles IG Marketsi analüütik Kyle Rodda.

«Finantsinvestorid tahavad seda ja regulaatorid ei taha seda väga karmilt lüüa,» ütles ta.

Viimastel nädalatel hakkas Austraalia suurim pank pakkuma jaeklientidele krüptoga kauplemist. Singapuri võimud suhtuvad varaklassi hästi.


«Squid Game» tõi kaasa suure pettuselaine
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 aasta ago Kommentaare: 0

«Squid Game‘i» peetakse üheks Netflixi ajaloo edukaimaks seriaaliks. Nüüd tahab selle edu tuules ilma teha verivärske krüptoraha – aga juba kuhjuvad skämmihoiatused.

Squid Game‘i nimeline krüptoraha (tähis: SQUID) on vaevu ilmavalgust näinud, kui juba Netflixi seeria populaarsus ta kõrgustesse tõstab: viimase 24 tunniga kerkis krüptoraha väärtus 2400%.

Praegu kaupleb see 4 dollari tasemel – aga ettevaatust! Krüptorahade võrdlusleht CoinMarketCap hoiatab, et nendeni on jõudnud klientide kaebused, et inimesed, kes seda token’it ostnud on, pole seda suutnud pärast maha müüa. Täpsemalt, nad pole seda suutnud müüa Pancakeswapil, mis on üks populaarseimad detsentraliseeritud krüptorahade kauplemiskohti.


1 2 3 24