Postimees - Digikapital
Eestlasi hullutanud krüptorahaskeem ähvardab kokku variseda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 20 tundi ago Kommentaare: 0

Nii nagu paljud eestlased, on ka kümned tuhanded soomlased raha pannud ennast virtuaalrahaks nimetavasse OneCoini, mis võib osutuda ajaloolise mahuga pettuseks ning ähvardab kokku variseda.

Nimelt kirjutab Soome ringhääling, et üle maailma inimesi hullutanud OneCoini asutaja on kadunud ja ettevõtte kohta USAs käimas kriminaalasi.

OneCoini üks juhte on juba omaks võtnud, et virtuaalvaluuta on pettus, sest eelmisel nädalal kirjutas BBC, et kadunud krüptokuninganna Ruja Ignatova vend Konstantin Ignatov on osaluse virtuaalrahapettuses omaks võtnud.

Varem on Postimees kirjutanud, et Ameerika Ühendriikide ametivõimud esitasid süüdistuse olematu krüptoraha OneCoin juhtidele, keda süüdistatakse massiivse püramiidskeemi ülesehitamises ja miljardite dollarite väljapetmises. Süüdistuse järgi petsid OneCoini juhid – selle looja Ruja Ignatova, tema vend Konstantin Ignatov ja Mark Scott – alates 2014. aastast ligi…

Loe edasi Postimehest…


Helme juhtimisel võetakse krüptoraha luubi alla
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev ago Kommentaare: 0

Martin Helme juhitav rahandusministeerium uurib krüptovarade reguleerimise võimalusi ning pakub turuosalistele välja erinevad võimalusi.

«Eestis kaasatakse üha rohkem kapitali läbi uuenduslike tehnoloogiliste lahenduste ja sageli põhinevad need tehnoloogiad krüptograafial. Sellisel viisil kapitali kaasamine on üldjuhul aga reguleerimata ja investorite õigused ei ole piisavalt kaitstud. Seepärast on ministeerium ka vastava algatusega välja tulnud,» selgitas rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross pressiteates.

Mudelit, mille puhul ettevõtja kaasab investeeringuid mõnes ametlikus valuutas või virtuaalvääringus ning väljastab selle vastu näiteks plokiahelas kirjendatud ühikuid ehk inglise keeles tokeneid, nimetatakse erinevate terminitega. Tinglikult võib selliseid uusi vara liike nimetada krüptovaradeks, teatas rahandusministeerium.

Eesti on koht, kus tõenäoliselt tunnustatud e-riigi ja positiivse IT-riigi kuvandi tõttu ka mitmed välismaised krüpotavarasid vahendavad isikud on oma tegevuse registreerinud. Uus tehnoloogia võib investoritel ja ettevõtetel kapitali…

Loe edasi Postimehest…


Bitcoini hind kasvas ööpäevaga järsult
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Maailma populaarseima krüptoraha bitcoini hind kasvas ööpäevaga enam kui 20 protsenti ja käis korraks isegi üle 10 000 dollari piiri.

Viimati kasvas bitcoin nii järsult pool aastat tagasi mais.

Mis võimsa tõusu põhjustas, ei tea täpselt mitte keegi. Üks versioon on, et hinda oli vaja üles saada spekuleerimiseks. Teised leiavad, et ostjatesse sisendas optimismi Hiina presidendi Xi Jinpingi lause, et riik kavatseb arendada ja investeerida plokiahela tehnoloogiasse, millel bitcoin põhineb.

Bitcoini hind on alates 2017. aasta lõpust käinud kui Ameerika mägedel. Kui tippajal, 2017. aasta detsembris küündis krüptoraha väärtus 19 000 dollarini, siis aasta hiljem oli tüki hind kõigest 3100 dollarit.

Ühelt poolt on bitcoin’i hinda kergitanud hirm uue finantskriisi ees, samuti see, et krüptoraha vastu tunnevad üha rohkem huvi erinevad investeerimisfondid.

Samas…

Loe edasi Postimehest…


Facebooki juht toonitas Libra olulisust Ühendriikidele
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

USA suhtlusvõrgustiku Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg  ütles teisipäeval Ühendriikide seadusandjatele, et nende poolt arendatav krüptovaluuta Libra laiendaks USA rahanduslikku juhtpositsiooni maailmas.

«Kuni me siin väitleme igasuguste asjaga seotud probleemide üle, siis ülejäänud maailm ei oota. Hiina valmistub samalaadsete ideede realiseerimiseks lähikuudel,» hoiatas Zuckerberg USA esindajatekoja komiteele kõneledes.

«Libra saan olema toetatud peamiselt dollariga ja minu uskumisel laiendaks see USA rahanduslikku juhtpositsiooni maailmas. Samuti aitaks see kaasa meie demokratlike väärtuste ja maailmavaate levimisele. Kui USA pole uuenduslik, siis pole meie juhtpositsioon tagatud,» sõnas Zuckerberg.

Maailma juhtivate majandusriikide ühendus G20 tegi reedel avalduse, milles tõi välja suhtlusvõrgustiku Facabook kavandatava krüptovaluuta Libraga seotud riskid ja toonitas, et need tuleb enne kõrvaldada.

G20 hinnangul kujutab Libra tõsist ohtu muu hulgas rahapesu, petturluse ja ebaseadusliku rahastamise vallas.

Loe edasi Postimehest…


G20 hinnangul peab Facebook Libraga seotud riskid kõrvaldama
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Maailma juhtivate majandusriikide ühendus G20 tegi reedel avalduse, milles tõi välja suhtlusvõrgustiku Facabook kavandatava krüptovaluuta Libraga seotud riskid ja toonitas, et need tuleb enne kõrvaldada.

G20 hinnangul kujutab Libra tõsist ohtu muu hulgas rahapesu, petturluse ja ebaseadusliku rahastamise vallas.

«Neid riske tuleb kohaselt hinnata ja probleemidega tegeleda enne projektide käikulaskmist,» märgiti avalduses.

Samalaadse avalduse tegi päev varem ka juhtivate tööstusriikide ühendus G7.

Ühendusse G20 kuulub 19 riiki ja Euroopa Liit. Koos hõlmavad osalejad 80 protsenti maailma sisemajanduse koguproduktist (SKP).


Facebook kergitas oma krüptovaluutalt saladuseloori
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Facebooki krüptovaluuta Libra jaoks loodud ühendus Libra Association tegi esmaspäeval teatavaks oma 21 asutajaliiget.

Libra projekt on silmitsi aina teravama kriitikaga regulaatorite poolt. Hiljuti hoiatas tööstusriikide ühendus G7, et Libra kujutab endas ohtu globaalsele finantssüsteemile.

Facebooki krüptovaluuta asutajariigid, nende seas Uber, Spotify ja Vodafone, allkirjastasid esmaspäeval Genfis koostööleppe, teatas ühenduse tegevdirektor Bertrand Perez.

«Meil on nende osalemise kohta nüüd täielik garantii, seega meil on sellesse projekti usku,» ütles ta.

Septembris väljendas Libra Association lootust, et kui see ametlikult tegevust alustab, on selle liikmete arv kasvanud esialgselt 28-lt üle saja.

Selle asemel on toetajate nimekiri aga kahanenud, kuivõrd mitu algset toetajat on ametivõimude kriitika tõttu projektist taandunud.

Nende seas on krediitkaardifirmad Visa ja Mastercard, müügiportaal eBay ja…

Loe edasi Postimehest…


Facebooki unistus näib olevat hukule määratud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Facebooki ambitsioonikas plaan luua globaalne krüptovaluuta nimega Libra sai reedel hävitava tagasilöögi, kui kõik suuremad finantsteenuste pakkujad hüppasid alt ära.

Facebooki Libra on tõenäoliselt kõige suurema toetusega krüptovaluuta, mis on kunagi startinud. Sotsiaalmeediahiiglane pani selle taha oma hiiglaslikud ressursid ja lobivõimu ning Libra Assotsatsiooniga liitusid mõned maailma kõige suuremad ja mõjuvõimsamad ettevõtted. Libra globaalne ringlusesse minek tundus nii tõsiselt võetav, et maailma riikide keskpangad hakkasid pidama juba reguleerimiskõnelusi.

Libra esimene suurem tagasilöök saabus neljandal oktoobril, mil assotsatsioonist astus välja globaalne makseplatvrom PayPal. Olukord muutus Facebooki jaoks märksa ebameeldivamaks reedel, kui vankrilt hüppasid maha Visa, Mastercard, eBay, Stripe ja Mercado Pago. Viimane on eestlaste seas vähe tuntud, kuid tegu on suure Ladina-Ameerika makseplatvormiga.

See tähendab, et Libra Assotsatsiooni pole jäänud enam ühtegi…

Loe edasi Postimehest…


Facebooki tabas valus tagasilöök
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Makseplatvorm PayPal teatas reedel, et peatas Facebooki digivaluutaprojektis Libra osalemise.

«Me jääme sellest hoolimata Libra püüdlusi toetama ja ootame võimalikku koostööd tulevikus,» lisati teadaandes.

Financial Times kirjutas varem, päeval viitega asjaga tuttavatele allikatele, et PayPal oli ainus projekti 28 toetajast, mis ei ilmunud neljapäeval Washingtonis peetud kohtumisele, kus arutati ametivõimude vastupanu Librale.

Muuseas on Libra saatus luubi all ka Euroopa keskpankade poolt.


Bitcoini kaos jätkub
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Krüptovaluutade väärtused on sellel nädalal kokku varisenud ning bitcoin on kaotanud pea viiendiku oma väärtusest.

Lehekülje Coinbase andmetel maksab Bitcoin praegu 7346 eurot. Veel esmaspäeval ületas krüptoraha hind 9000 euro piiri.

Analüütikud süüdistasid hinna järsus languses tehnilisi küsimusi, kui eToro analüütiku Simon Petersi sõnul oli langust oodata. Peter juhtis ka tähelepanu uue institutsionaalsetele investoritele mõeldud platvormi Bakkt käivitamisele, mille maht on osutunud arvatust väiksemaks ja see valmistas paljudele investoritele pettumust.

«Pessimism Bakkti suhtes käivitas viimase müügilaine. Teisipäevase languse, mil bitcoin kukkus 1000 dollarit 30 minutiga, vallandas Seišellidele registreeritud krüptovahetuse Bitmex lisatagatise nõude esitamine ning lepingute likvideerimine,» ütles Peter.

Samas arvas analüütik, et hinna kukkumine võib…

Loe edasi Postimehest…


Bitcoin’i hind kukkus 30 minutiga üle 1000 dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Krüptovaluuta bitcoin’i hind kukkus teisipäeval 30 minuti vältel enam kui 1000 dollari võrra. Krüptoraha väärtus vajus ootamatu investoripaanika käigus 9812 dollari pealt 8620 dollari peale. Bitcoin pole nii odav olnud viimased kolm kuud.

Bointcoin’i turg on tuntud oma volatiilsuse poolest, kuid nii kiire kukkumine üllatas isegi krüptoturu kõikumistega harjunud eksperte. Investorid viisid 24 tunniga turult minema üle 30 miljoni dollari.

Languse täpset põhjust pole hetkel teada, kuid mõned turuanalüütikud spekuleerivad, et selle võis vallandada Seišellidele registreeritud krüptovahetuse Bitmex lisatagatise nõude esitamine ning lepingute likvideerimine.

Bitcoin on siiani näidanud sellel aastal võimast tõusu ja juunis ületas selle hind 12 000 dollarit. Suurspekulandid on krüptoraha suhtes siiski üpris pessimistlikud. Krüptoturugu vaevab endiselt ka pidev hirm häkkerite ees, kes on tühjendanud viimase paari aastaga hulganisti krüptovahetusi ja varastanud kümneid miljoneid…

Loe edasi Postimehest…


1 2 3 11