Õhtuleht - Digikapital
Hispaanias tabati Eestis Bitcoinidega raha pesnud kurjategijad
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 0

Hispaania, Nigeeria, Kameruni, Maroko ja Ekvatoriaal-Guinea passidega kurikaelte ohvriteks langesid vähemalt 230 inimest – neist valdav enamik Hispaanias, kus ka haarang toimus, ent kümme protsenti kannatanutest moodustasid Iisraeli, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa ja Kreeka kodanikud. Kokku on pättidele esitatud süüdistus suisa 1020 seaduserikkumises, sealjuures 104 krediitkaardi kopeerimises.

Kui pättide esialgsed tegutsemismeetodid olid tavapäraselt ehk inimestelt saadi krediitkaardiandmed kätte läbi veebipettuste ja neid pangaautomaatide juures kopeerides, siis rahapesuskeem oli innovatiivne. Üheti saadeti küll raha puhtakspesemiseks Ekvatoriaal-Guineasse, Benini ning USAsse, aga samas said konkreetselt kaks kurikaela süüdistuse rahapesus läbi digitaalvaluuta – täpsemalt kasutati selleks Soomes, Ühendkuningriigis ja Eestis paiknevaid krüptoraha vahendusteenuseid.

Pättid kasutasid ebaseaduslike tehingute läbi viimiseks Bitcoini. Hinnanguliselt 95 protsenti kõigist krüptorahadega seotud kuritegudest on seotud just selle menukaima vormi ehk Bitcoiniga..


Malla mõisa põleng oli süütamine? Krüptoraha eest mõisa ostnud soomlasest ärimehe minevikus on olnud teinegi tulekahju
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

2014. aastal ostis Malla mõisa ära soomlasest krüptomiljonär Risto Pietilä, kel olid hoonega suured plaanid: mees plaanis mõisa luua krüptoraha inkubaatori. Mõis jäi aga seisma ning kuna krüptoraha hind kukkus 75%, ei olnud mehel ka enam raha, et plaane ellu viia. Ülemöödunud reedel läks mõis aga põlema. Ärimehe minevik paljastab aga selle, et see ei ole sugugi esimene tulekahju, mis Pietiläga seostub, paljastas “Pealtnägija”.

Mai alguses ei osanud Malla mõisa omanik Risto Pietilä ette näha, et ühest suursugusemast mõisast järgi vaid seinad, söed ja suur hulk vastuseta küsimusi. Ülemöödunud reede hilisõhtul lahvatas siin tuli.

Kohaliku elaniku Joonas Aadli sõnul levis tuli väga kiiresti. Tunni ajaga oli tuli juba nii kaugele levinud, et katusealuseid käike oli raske kustutada, tuletõrje ei pääsenud sinna ligi.

Malla mõisa müük oli krüptoraha rekordtehing

Malla mõis oli juba paar aastakümment lagunenud, tekitades sellega peavalu nii muinsuskaitsele kui mõisa…

Loe edasi Õhtulehest…


SEE ONGI TULEVIK? Inglismaa klubid hakkasid mängijateturgu silmas pidades krüptorahasse investeerima
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 aasta ago Kommentaare: 0

Ei ole sugugi võimatu, et mõne aasta pärast hakkavad Inglismaa kõrgliiga klubid mängijate üleminekute puhul teineteisele tasuma krüptovaluutas. Nimelt kanti esmaspäeval seitsme Premier League’i meeskonna – Tottenham, Leicester, Newcastle, Southampton, Cardiff, Brighton ja Crystal Palace – pangakontole esimesed krüptosummad. Seitse julget meeskonda sõlmisid sponsorlepingu krüptovaluutaga tegeleva ettevõtte eToroga, kes tavaliste naelte asemel kandis lubatud summa üle bitcoin’ides. eToro Suurbritannia osakonna juhi Iqbal Gandhami sõnul aitaks krüptoraha kaasa jalgpallituru läbipaistvusele, kuid rõhutas, et esialgu on klubidel täiesti vabad käed selles osas, mida esimese krüptoinvesteeringuga teha.

Loe edasi Õhtulehest


AITAB KÜLL! Google jätab krüptovaluuta reklaamidega hüvasti
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 aasta ago Kommentaare: 0

Bitcoin on viimaste kuude jooksul kurvastanud mitmeid inimesi. Google on nende pahameelt tähele pannud ja otsustanud loobuda kõigist krüptovaluutaga seotud reklaamidest.

Otsuse näol on tegu suurfirma initsiatiiviga võtta kontrolli alla „reguleerimata finantstooted“. Google lõpetab muuseas näiteks krüptovaluuta vahetust ja -rahakotte pakkuvate teenuste ning ka mõnede hasartmängude reklaamide näitamise. Võttes arvesse, et krüptoraha on sageli olnud seotud petuskeemidega (meenub näiteks kurikuulus Bitconnect) ja tekitanud peavalu ka arvutimänguritele, siis on Google’i otsus tänuväärne.Keeld jõustub juunis ja rõõmustab kindlasti uue videokaardi otsinguil olevaid arvutimängureid. Varasemalt on sellise otsuse vastu võtnud Facebook ning nüüd kuulutas Twitter, et on valmis sama sammu astuma.

Loe edasi Õhtulehest