Geenius.ee - Digikapital
Veriff lõi käed maailma juhtiva krüptoettevõttega Blockchain
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 kuud ago Kommentaare: 0

Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff alustas koostööd maailma juhtiva krüptovaluuta kauplemise platvormiga Blockchain. Veriff kinnitab Blockchaini jaoks inimese identiteedi kõrvutades dokumendist, videokõnest, seadmest ja võrgust talletatud andmeid.

Blockchain pakub mugavat ja turvalist ligipääsu krüptovaluutaga kauplemiseks ning tehingute kinnitamiseks teenindades miljoneid kliente üle maailma alates eraisikutest kuni suurettevõteteni.

Blockchain alustas Veriffi teenuse testimist aasta alguses ning on selle ajaga laiendanud teenust miljonite klientideni kasutades isikute tuvastamiseks Veriffi tehnoloogiat. See on võimaldanud ennetada halbade kavatsustega klientide lisandumist kliendibaasi ja tõsta turvalisust küberpettuste vastu.

“Veriffi tehnoloogia on maailma tipptasemel ning nad on olnud meile suurepäraseks koostööpartneriks,” rääkis Blockchain Walleti juht Xen Baynham-Herd.

Veriffi asutaja ja tegevjuhi Kaarel Kotkase sõnul on…

Loe edasi Geeniusest…


Hoiatus: Facebookis ringleb hulk petulehti, mis “müüvad” Facebooki enda krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 kuud ago Kommentaare: 0

Pärast Facebooki teadaannet, et platvorm võtab kasutusele oma krüptoraha Libra, on sotsiaalmeedias hakanud ringlema hulk lehti, mis presenteerivad end kui ametlike Facebooki lehtedena, kus on Librad juba müügis, kirjutab Washington Post.

Reaalsuses pole aga Libra veel ringluses ja seda kuskilt osta veel ei saa. Seega on tegemist libalehtedega, kust Librasid “ostes” annetad tegelikult oma raha petturitele.

Mitmetel lehtedel oli sadu tuhandeid jälgijaid. Facebook on praeguseks libalehed eemaldanud, kuid alles pärast seda, kui Washington Post ettevõttele sellest teada andis.

Reaalselt peaks hakkama saama Librasid ostma ja neis maksma järgmisel aastal. Olemuselt on tegu blockchainil põhineva krüptorahaga nagu näiteks Bitcoin.

Lisaks on Libra kurss seotud reaalsete valuutadega nagu USA dollar, Jaapani jeen…

Loe edasi Geeniusest…


Finantsinspektsioon: Facebooki raha libra kasutuseks on Euroopas tõenäoliselt vaja tegevuslube
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 kuud ago Kommentaare: 0

Facebooki krüptoraha libra nõuab tõenäoliselt Euroopa Liidus või euroalal tegevuslube, ütles finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler intervjuus rahvusringhäälingule.

“Kui vaadata Facebooki libra-projekti, siis sellisena nagu teda on avalikkusele tutvustatud, nõuab ta tõenäoliselt Euroopa Liidus või euroalal tegevuslube. Ega see päris nii lihtsalt ei ole, et toome turule ja riik juba algselt ei taha teada, millega tegemist on,” ütles Kessler ja lisas, et mitte ainult privaatsuse või isikuandmete kaitse vormis, vaid ka finantsturu regulatsioonide vormis.

Ta selgitas, et finantsturu regulatsioonid on ellu kutsutud selleks, et tarbijate huvid oleksid kaitstud ja nad oleksid veendunud, et süsteem toimib ootuspäraselt.

Kessler tõdes, et suured andmekaevandajad on väljastpoolt Euroopa Liitu, mistõttu on mõistetav, et soovitakse enda jurisdiktsiooni kaitsta.

Loe edasi Geeniusest


Bitcoini hind tõuseb kiiresti, hetkel juba üle 11 000 dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 7 kuud ago Kommentaare: 0
Krüptovaluuta Bitcoin tõusis esmaspäeval üle 11 000 dollari ehk pea 16 kuu kõrgeima tasemeni.

Analüütikute sõnul kandis tõusu sotsiaalmeediahiiu Facebook teade enda kübervaluuta Libra loomisest.

“Tugev tõus bitcoini hinnas tuleneb peamiselt uuest peavoolu huvist krüptovaluutade ja nende tehnoloogia vastu,” ütles ThinkMarketsi analüütik Naeem Aslam. “Projektid nagu Facebooki Libra pakuvad selles osas hädavajalikku pärituult.”

Facebook plaanib Libra turule tuua järgmisel aastal ja toetada selle kurssi pärisvaluutadega. Projektist võtavad osa ka Visa, MastercCard, Paypal ja Uber.

“Bitcoin on taas esikaantel ja see krüptovaluuta tõusis üle 10 000 taseme esmakordselt pärast enam kui aastat, tuletades meile meelde jäid 2017. aasta lõpu päevi,” ütles Craig Eriam kauplemisfirmast OANDA.

Bitcoin on sel kuul kerkinud umbes 20 protsenti, kuid on kõvasti madalamal 2017. aasta lõpu pea 20 000 dollarist. Pärast tipphetke langes…

Loe edasi Geeniusest…


Facebook tõi täna välja oma raha: kõik, mis sa sellest teadma peaksid
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 7 kuud ago Kommentaare: 0
Facebook tõi täna koos hulka nimekate partneritega avalikkuse ette oma krüptoraha Libra, millega firmal on väga suured ülemaailmsed plaanid ning mis võiks tulevikus nende arvates muutuda lausa kõige tähtsamaks globaalseks valuutaks.

Täna tuli Facebook Libra plaanidega avalikkuse ette ning reaalselt peaks hakkama saama Librasid ostma ja neis maksma järgmisel aastal. Olemuselt on tegu blockchainil põhineva krüptorahaga nagu näiteks Bitcoin, kuid Facebooki teatel on see tagatud “reaalse varaga”, mida see siis ka ei tähendaks.

Lisaks on Libra kurss seotud reaalsete valuutadega nagu USA dollar, Jaapani jeen ja euro.

Librasid saab hakata päris raha eest ostma ning Libradega omakorda maksma läbi maksefirmade nagu MasterCard ja PayPal, aga ka Facebooki partnerite juures, kelle hulgas praegu on näiteks eBay, Spotify, Uber ja Vodafone.

Librat tutvustavast…

Loe edasi Geeniusest…


Eesti karmistab oluliselt ICOde pehmet regulatsiooni ja ekspertidele see meeldib
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 8 kuud ago Kommentaare: 0

Vast üks esimesi eelnõusid, mis läbis rahandusminister Martin Helme pilgu karmistab virtuaalvääringute tegevuslubade andmise korda märgatavalt. Ministri sõnul on tegemist olulise sammuga rahapesu tõkestamisel krüptovaldkonnas, mis ei tohi aga kindlasti viimaseks jääda.

Muudatuse osas on positiivselt häälestatud finantsinspektsioon (FI) ning krüptorahaekspert ja Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige Asse Sauga, kuid nemadki loodavad, et see on karmima regulatsiooni osas alles esimene samm.

Eelnõu kohaselt muudetakse virtuaalvääringu teenusepakkuja ja rahakotiteenuse pakkuja tegevusloa saamise nõudeid, et vähendada nende teenustega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise ning muude kuritegude toimepanemise riske.

Eelnõu kohaselt hakkab rahapesu andmebüroo virtuaalvääringu tegevusloa menetlemisel kontrollima ettevõtte juhatuse liikmete tausta ja sobivust, sealhulgas laitmatu maine olemasolu. Samuti peavad eelnõu kohaselt ettevõtte…

Loe edasi Geeniusest…


Restart: Mis tuli krüptolunavara asemele?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 9 kuud ago Kommentaare: 0
 

Millised on 2019. aasta enamlevinud küberohud ja kuidas ettevõtted end nende eest kaitsta saavad?

Eelmisel aastal Eestiski palju pahandust teinud krüptolunavara levik on languses, aga selle asemele on tulnud uued enam levivad ohud, näiteks arvutitesse krüptovaluutade kaevandamiseks mõeldud programmide sokutamine.

Millised on 2019. aasta enamlevinud küberohud ja kuidas ettevõtted end nende eest kaitsta saavad?

Stuudios on Telia Eesti IT-teenuste juht Taavi Talve.

Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.


Eestlastele jagatakse taaskord tasuta krüptoraha
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 9 kuud ago Kommentaare: 0
Peaaegu aasta tagasi kirjutas Geenius uuest krüptorahast, mille tegijad otsustasid kõigile eestlastele kingituse teha. Sama ettevõte on tasuta krüptoraha otsustatud jagada selgi aastal. Krüptoraha tasuta jagamise viis on aastaga veidi muutunud, nüüd peab enda pärisnime tõendama ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.

Varasemalt Byteball nime kandnud krüptoraha läbis hiljuti uuenduskuuri, mille käigus lisati Baltikumis kasutatavate ID-kaartide, Mobiil-ID ja Smart-ID tugi. Lisaks muutis ettevõte ka nime ning jätkab tegevust Obyte nime alt.

Obyte on krüptoraha platvorm, millele saab luua vestlusroboteid ning robotitega suheldes saavad kasutajad teenuste eest tasuda Bytes krüptorahas. Nimevahetus võeti ette seetõttu, et varasem nimi meenutas liialt koertele mõeldud mänguasja.

Tasuta krüptoraha saamiseks peab hakkama Obyte rahakoti kasutajaks ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID vahendusel ning tasuta raha potsatabki siis virtuaalsesse rahakotti….

Loe edasi Geeniusest…


Maailma kõige kallim parool: 165 miljonit läks koos krüptoraha platvormi asutajaga hauda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Detsembri lõpus suri Indias ootamatult 30-aastane Gerald Cotten. Ta oli Kanada suurima krüptovaluuta platvormi QuadrigaCX üks asutajatest.

Ühtlasi oli Cotten ainus, kes teadis parooli, mida on vaja, et pääseda ligi enamusele klientide poolt platvormi paigutatud 165 miljonist eurost. Ettevõte on juba teatanud, et ei suuda mingil moel seda raha välja maksta.

Surnud krüptopioneeri lesel on olemas küll tema läptop, see on aga korralikult krüpteeritud, nii et spetsialistid sinna ligi ei pääse. Kui ettevõte oleks rakendanud läbimõeldumat süsteemi turvavõtme jagamiseks mitme inimese vahel, poleks sellist absurdset olukorda saanud tekkida.

CNN on aga teatanud, et eksperdid ei välista võimalust, et tegu on pettusega ja lukkujäänud varasid juba liigutatakse. Igatahes uurib asja Kuninglik Kanada…

Loe edasi Geeniusest…


Oled väsinud Bitcoini hinna kukkumisest? Lahendus peitub veinis!
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 12 kuud ago Kommentaare: 0

Võbelused aktsiaturgudel ja Apple’i eile raporteeritud kehvad majandustulemused panevad kindlasti paljud kukalt kratsima – kas ikka on tark kogu oma raha välismaa ettevõtetes hoida. Need, kes aga oma raha krüptovaluutades on hoidnud, katkuvad ilmselt täitsa juukseid.

Kes tahab oma investeerimisportfelli laiendada, siis praegu võib olla viimane aeg hakata endale sobivat veinikeldrit otsima, sest märtsi lõpul korraldab Sotheby’s Hong Kongis maailma seni suurima veinioksjoni.

Hinnatakse, et müügile tulevad 17 000 pudelit võivad sisse tuua kuni 26 miljonit dollarit, see on 22 miljonit eurot. Selle raha eest saaks praegu osta näiteks 10 miljonit Tallinna Sadama aktsiat, kui neid muidugi taolises koguses saada…

Loe edasi Geeniusest…


1 2 3 6