bitcoin - Digikapital
Mt. Gox kompenseerib häkkimise tulemusel kaotatud Bitcoinid kasutajatele
Kategooria: Bitcoin,Digikapitali uudised,Krüptoraha,Uudised Autor: Priit Kuupäev: 6 aastat ago Kommentaare: 1

Vastavalt 22. juunil Mt. Gox’i usaldusisiku avaldatud dokumendile saab tsiviilhagi lõpuks oma lahendi. Vastavalt Tokyo ringkonnakohuse petitsioonile kompenseeritakse kannatanutele ühtekokku 800 000 Bitcoini.

Teadanne on võiduks neile, kes kaotasid oma usu vahetusportaali tegevusse, kuna selle tulemusena sunnitakse peatuma hetke pankrotimenetlus. Mt. Gox’i usaldusisik Kobayashi kirjutas:

 

Pankrotimenetluse kõigus konverteeritakse mitterahalised varad ümber rahalistesse varadesse vastavalt pankrotimenetluse sisseantud aja väärtusele. Mis tähendab, et kannatanud oleks eduka pankrotimenetluse korral tagasi saanud oma raha, mitte Bitcoinid. Silmas tuleks pidada, et pankrotimenetluse sisse antud ajal oli Bitcoini hind mitmeid kordi madalam, kui hetkel. Tsiviilhagi puhul aga mitterahalisi varasid ei konverteerita rahalistesse varadsse ümber ning nii saavad kannatanud oma varad tagasi õiglasemalt.

Selle tehnilise juriidilise lahendi puhul on tulemusi kaks. Esiteks, võidavad enim kannatanud, kes saavad esitada avalduse nende kadunud Bitcoinidele, mitte aga rahalisele ekvivalendile. (Bitcoin on tõusnud üle 1000% tema 2014 aasta 450$ väärtusest.)
Teiseks, Kobayashi ei saa enam legaalselt müüa rohkem Bitcoine, mille kaitsjaks ta on määratud. Kriitikud väidavad, et Kobayashi 400 miljoni dollari väärtuses Bitcoinide müümine jaanuaris põhjustas turulanguse, mida me kogeme ka tänasel päeval.

Need kaks tulemust toovad head uudised inimestele, kes on kogu nende sündmuste keerises kaotanud igasuguse lootuse. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis kannatanud peavad siiski veel ootama, sest hüvitamine ei alga varem kui 2019 aasta algul. Varade hüvitamine alles 2019 aastal on sihipärane ning seda põhjusel, et vältida manipuleerimist krüptorahaturgudel, kus paljud kauplejad paiskaks korraga müügile tohutus hulgas Bitcoine, mis omakorda põhjustaks uue turulanguse.

Kobayashi raporteerib Mt. Gox’i varade staatusest kreeditoride kohtumisel käesoleva aasta 26. septembril Tokyos. Kannatanutel on hiljem aega 22. oktoobrini, et esitada avaldus varade tagasi saamiseks ning sealhulgas jagama tõendeid nende varade olemasolu kohta. Kobayashi sõnul saadetakse järgnevalt varade tagasisaamise avaldused kohtu poole 14. veebruaril aastal 2019.

Mt. Gox’i häkkimine leidis aset 2014. aastal ning selle mõjusid tunneme me tänase päevani. Ehkki edusammud on toimunud, on see olnud pikk ootamine kannatanutele ning õppetunnid, mida sellelt teekonnalt kaasa võtta on asjakohased ka tänasel päeval.


Krüptoeksperdid räägivad Blockchain & Bitcoin Konverentsil Tallinnas plokiahela tehnoloogia tulevikust
Kategooria: Krüptoraha,Pressiteated,Uudised Autor: Priit Kuupäev: 6 aastat ago Kommentaare: 0

Krüptoeksperdid räägivad Blockchain& Bitcoin Konverentsil Tallinnas plokiahela tehnoloogia tulevikust 

22. märtsil 2018, Eestis leiab aset Blockchain& Bitcoin Tallinna Konverents, mis on pühendatud plokiahelale, krüptovaluutadele ja ICOdele. Eesti krüptoeksperdid ja välismaa spetsialistid räägivad plokiahela tehnoloogia valdkonna tulevikust ja uutest suundadest.

Miks Tallinn?

Eesti on nende riikide seas, kes on üles näidanud lojaalsust krüptovaluutade ja plokiahela suhtes. See on riik, kus suuremahuline digitalisatsiooniprojekt – E-residentsus on juba töötanud pikka aega. E-residentsuse eestvedajad on teinud ettepaneku teha riiklik ICO ja luua Estcoinid. Kui see õnnestub, siis Eestist võib saada esimene riik maailmas, kes teeb avaliku ICO. Puupüsti täis publik Blockchain& Bitcoin Konverentsil 2017 Tallinnas tõestab, et Eesti krüptokogukond näitab üles suurt huvi selliste ürituste suhtes.

Esinejad ja teemad

Vladislav Sapozhnikov,  Deex.Exchange kaasasutaja ja CEO (krüptovaluutade vahetus- ja kauplemisplatvorm). Esineja arutab plokiahela tehnoloogia tulevikku ning analüüsib detsentraliseeritud ökosüsteeme, võttes aluseks BitShares plokiahela finantsplatvormi.

Lukas Kairys, CTO ettevõttes Cryptodus – firma, kes arendab plokiahela tehnoloogia põhjal toimivaid smart lepinguid ärilahenduste tarbeks. Ta jagab oma arvamust smart lepingute tuleviku kohta ning räägib uutest võimalustest, tehnoloogilistest ülesannetest ja seotud riskidest.

Aleks Bozhinov, CMO ettevõttes Crowdholding, kes on välja arendanud plokiahelal töötava platvormi ettevõtjatele ja nende nõustajatele. Kogenud turundusspetsialistina selgitab ta, kuidas õigesti publikuga koostööd teha, kui ette valmistada oma startupi ICOd.

Thierry Vallat, jurist, CabinetThierryVallat õigusbüroo asutaja, endine juhatuse liige ja ‘Prantsusmaa-Eesti’ Assotsiatsiooni varahoidja. Esineja räägib publikule, milline riiklik regulatsioon ootab plokiahela tehnoloogiat ja krüptovaluutasid Euroopa Liidu riikides.

Edgar Bers, HashCoins OÜ Partnersuhete juht. Hashcoins OÜ tegeleb krüptoseadmete ja plokiahela teenuste väljatöötamisega. Tema selgitub, kuidas plokiahel võib täita usaldusväärse kogumi funktsiooni.

Koht

Üritus toimub kesklinnas moodsas Hilton Tallinn Park hotellis.

Jälgi uudiseid ürituse kohta ja kava uuendusi ametlikul kodulehel: Blockchain& Bitcoin Konverents Tallinn.


Kogenud Eesti krüptoraha kaevandaja suurimad võidud ja kaotused
Kategooria: Intervjuu,Krüptoraha,Krüptoraha kaevandamine Autor: Priit Kuupäev: 6 aastat ago Kommentaare: 1

Mida tähendab 5 aastat krüptorahaga tegutsemist ja kui suure jälje jätab Mt. Gox pankroti tulemusel viiekohalise summa kaotamine? Tegime Eesti krüptoraha kaevandaja ja kauplejaga intervjuu tema kogemustest. Vastused leiab mitmetele huvitavatele küsimustele – Mis masinaid kasutab üks Eesti krüptoraha kaevandaja, kust informatsiooni hangib, suureks krüptoraha market cap’i selle aasta lõpuks prognoosib või kui suure ühe öö teenistuse järel enam öösel und ei tule?

Kuidas leidsid tee krüptoraha maailma?
Päris täpset aega ei mäleta küll aga pakuks, et see oli 2012 kui ma interneti avarusi mööda surfides sattusin välismaise väljaande peale, kus kirjeldati plokiahela tehnoloogiat ning räägiti Bitcoinist kui ilma vahendajateta maksevahendist. Siis ma veel päris pisikut külge ei saanud ning läks mõni aeg mööda, kui avastasin 2013 Hinnavaatluse foorumist Bitcoini teema. Olles foorumis lugenud erinevate kasutajate kogemusi ja nägemusi, oli tuleviku tehnoloogia mulle müüdud.

Mida teeksid teisiti, kui saaksid aja tagasi kerida ning uuesti alustada?
See on sama hea küsimus, et mis oleks see üks asi, mille tulevikust tagasi tooksid, kui sinna minna saaksid. Ja siis meenub film “Back to the future”, kus tulevikust toodi tagasi sporditulemuste raamat läbi aegade.
Kindlasti investeeriksin veel rohkem krüptoraha kaevandusse ja teades tänast seisu, siis hoiaks kogu kaevandatu alles.

Kas eelistad pigem igapäevast kauplemist, või pikaaegset hoidmist ja miks?
See on veidi so/so. Olen nii pisteline igapäeva kaupleja kui ka pikaajaline hoidja. Kindlat eelistust on siin raske välja tuua. Kuna ma ei tegele sellega enese ära elatamise eesmärgil, siis on see minu jaoks pigem hobi. Kõik on kinni isiksuses endas, kui väga tal näpud sügelevad. Mõnele sobib igapäevane kauplemine ja ta on selles väga osav, teised jälle pigem investeeriks 100€ tulevikku ning vaataks, mis sellest paari aasta jooksul saab.

Millised on olnud Sinu suurimad kaotused ja õppetunnid?
Eks kauplemisel ikka esineb aegu, kus sa oled positsioonis ja turg tõmbab sul vaiba alt. Kui ma kunagi alustasin krüptoraha teemaga, siis puudusid ka mul endal igasugused kogemused kauplemise vallas. Tol ajal sai tehtud nii mõnigi tehing, mis viis varad neljakohalise numbri võrra kahjumisse, aga aja jooksul olen suutnud neist kõigist taastuda ja lõpetada ikkagi kasumis.

Suurim kaotus paraku on siiani see, mille vastu ei aita ka kõige osavamad kauplemisvõtted. Selleks oli Mt. Gox pankrot, mille tulemusel oli/on kaotus viiekohaline summa. Miks oli/on – seepärast, et kohtuveskid veel jahvatavad ja on õhkõrn võimalus sealt midagi tagasi saada. Aeg näitab.

Mida on see kõik mulle õpetanud? Peamiselt on kogu see teekond kasvatanud mulle finantsturu osas suhteliselt paksu naha. Igasugune turu kõikumine ei pane enam paaniliselt küüsi närima. On olemas üks hea lause: “Kaupleja ei teeni kunagi kahjumit, ta müüb ennast ise kahjumisse.”

Tegeled kaevandamisega. Kui peaksid soovitama täna inimesele, kes soovib jalga tõsta krüptoraha maailmasse, alustada kaevandmisest või kauplemisest?
Kui sul on vaba finantsi kuni 10000€ ja oled valmis krüptorahaga tegelema kauem kui 6 kuud, siis soovitan kindlasti kaevandada. Tänaste krüptoraha hindade ja trendide juures teenib investeering end tagasi aastaga, heal juhul isegi kiiremini. Kaevandamisega lisanduvad muidugi ka igasugused agad, millega tuleb samuti arvestada: ruumid, elekter, ventilatsioon jne.
Alati võib proovida ka kauplemist, aga see eeldaks enne “kuiva trenni”, kui varasem kauplemise kogemus puudub. Infot selle kohta leiab internetist piisavalt.

Millist krüptoraha kaevandad ning kui suur on sinu kaevanduspark ja millest ta koosneb?
Kaevandada üritan ikka seda münti, mis kõige tulusam antud ajahetkel. Viimased mitu kuud on selleks vahelduva eduga ikka Ethereum. Kaevandust päris farmiks vast pidada ei kannata, aga väike kasvuhoone ikka 🙂 Hetkel koosneb see kaheksast 6 kaardiga masinast. Kõik masinad põhinevad AMD graafikakaartidel ning mudeliteks on rx480, rx570 ja rx580.

Kust hangid informatsiooni krüptoraha kaevandamise ning kauplemise kohta?
Kas vastus internet oleks ammendav? 🙂 Kaevamine ja kauplemine ei olegi vast sellised tegevused, mis vajaksid niivõrd palju informatsiooni, küll aga jooksvad uudised, mis on seotud erinevate krüptorahadega, plokiahela tehnoloogiatega ja ettevõtetega, kes kavatsevad antud tehnoloogiat kasutama hakata. Põhilised uudistekanalid oleks Coindesk.com, The-blockchain.com, Cointelegraph jms. Kaevandamisel on abiks Whattomine ja kauplemisel hetkehindu vaatan Cryptocompare.com, Coinmarketcap.com või Tradingview.com

Millised on põnevaimad seigad või juhtumised, mis Sul krüptorahaga meenuvad?
Üks parimaid on vast rekord teenistus ühe öö jooksul, kus ma suutsin kauplemisega teenida 3000€. Ütleme nii, et sel ööl ma ei maganud 🙂

Teine huvitav seik on taaskord seotud Hinnavaatluse foorumiga, kus rahvas hoidis pingsalt silma peal kasvaval Bitcoini hinnal. Päris täpselt enam ei mäleta, aga ennustati, et hind tõuseb 300-400 dollarini ja loomulikult uljas kaubitseja nagu ma olen, lajatasin lauale pakkumise 700$, koos lubadusega soovijaile välja teha. See hind saabus vaid minutite võ paari tunniga. Selle peale jagasin ma kõigile soovijaile 0.05 BTC, mis oli tol hetkel väärt 25-30€ ning täna oleks 400€.

Arvamus, kui suur on kogu krüptoraha market cap selle aasta lõpuks?
Tänaseks, küsimusele vastates, on BTC kohale taaskord kerkinud mustad pilved seoses Tetheriga. Küll aga ei takista see mind arvamust avaldamist. Kuna aasta alguse turu pullback oli kõiksugustest eeldustest väiksem, jättes hinnatõusule korraliku hüppelaua, siis eeldaksin kolmekordset tõusu.

Kui tegeled krüptoraha kaevandamisega, kauplemisega või hakkasid antud teema vastu huvi tundma, soovitame pilgu peale heita meie kasulikele tööristadele, kus saad arvutatada tasuvust kaevandamise kalkulaatorist ning tutvuda põhjalike krüptovaluutade graafikutega. Tööriistade kasutamine on imelihtne, graafikutel saab kuvada enam kui 1800 erinevat valuutat, nendele joonistada ja märkmeid lisada ning vajadusel ka alla laadida või välja printida.

Artikli juures on kasutatud Descryptive.com tunnuspilti.


Mis on plokiahel ning kuidas ta on seotud krüptorahaga?
Kategooria: Algajale,Krüptoraha Autor: Priit Kuupäev: 6 aastat ago Kommentaare: 0

Sisuliselt võib öelda, et plokiahela näol on tegemist vahendiga, mille kaudu saab edastada unikaalset digitaalset informatsiooni ühelt kasutajalt teisele. Informatsiooni edastamine on garanteeritud olema ohutu, turvaline ning läbipaistev nii, et igal inimesel on võimalus vaadata kas ülekanne toimus ning kui suurt hulka informatsiooni edastati.

See teebki kõik selle tehnoloogia revolutsiooniliseks, sest esmakordselt on tagatud andmete läbipaistvus ning andmeid liigutatakse kasutades avatud raamatut ning võimalusi kuidas seda kasutada saab on piiramatu. Võtamegi näiteks krüptoraha. Plokiahel käitub krüptoraha puhul nagu ettevõtte raamatupidaja, kes salvestab kõik tehingud mis on toimunud plokiahelasse. Erinevuseks on aga see, et tegemist on avatud raamatupidamise sissekannetega ning igal inimesel on võimalus vaadata, mis tehing just parasjagu toimus ning kelle rahakotti see läks. Jätka lugemist →