Äripäev - Digikapital
Bitcoini on tänavu tublisti kallinenud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 0

Bitcoini hind on uuel aastal tublisti tõusnud ning ületanud suurelt ka aktsiaturgude tootlust, kirjutab MarketWatch.

Bitcoin kallines 2019. aastal kokku 98 protsenti, kui vaadata CME Groupi börsil kaubeldavaid futuure. Tänavu on bitcoini hind tõusnud juba 23 protsenti. Täna on bitcoin kallinenud 6,7 protsenti, 8686 dollarini.

Loe edasi Äripäevast


28 miljonit kogunud eestlaste krüptopank võib unistuseks jäädagi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 0

Uudse krüpto- ja tavapanga hübriidi rajada lubanud nn Polybiuse mehed on kui mustkunstnikud, kelle puhul ei tea, mille nad pärast pikka pinge kruvimist kübarast välja tõmbavad – projekti muutumine ja venimine teevad umbusklikuks, kuid õnnestumisel võib tulemuseks olla edulugu.

Kaks ja pool aastat tagasi krüptohuvilistelt ICO ehk omamoodi ühisrahastusega muljetavaldava 28 miljoni euro väärtuses tava- ja virtuaalraha kaasanud Polybius Foundationi eestvedajatel pole palju ette näidata. ICO käigus müüdud tokeni algne väärtus on kukkunud üle 90 protsendi. Makseasutuse tegevusluba on endiselt Belgia instantsides taotlemisel. Panga asemel loodava finantside haldamise äpiga kavatsetakse tänavu lõpuks osaliselt turule tulla. Sellele, miks vähemalt esialgu ei looda lubatud reguleeritud panka, on meestel küll põhjendus, ent ühe tokenite omaniku kannatus on katkenud.

Loe edasi Äripäevast


Eestlasi hullutanud krüptoraha sai soomlastelt 40 miljonit
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 kuud ago Kommentaare: 0

Kümned tuhanded soomlased on raha pannud ennast virtuaalrahaks nimetavasse OneCoini, mis võib osutuda ajaloolise mahuga pettuseks.

Üle kogu maailma OneCoini raha pannud investorid on oma rahast ilma jäämas, kirjutas uudisteportaal Yle. OneCoini asutaja on kadunud ja ettevõtte kohta on USAs kriminaalasi algatatud.

Loe edasi Äripäevast


Uuring: Bitcoini hinnaga manipuleeritakse
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 kuud ago Kommentaare: 0

Texase akadeemiku poolt läbi viidud uurimuse kohaselt sõltub Bitcoini hind suuresti ühe suure tegija otsustest, kes kasutab oma jõudu krüptovaluuta väärtusega manipuleerimiseks.

Täpsemalt väidab uuring, et Bitcoini 2017. aasta suur tõus oli manipulatsioon ning saavutatud seeläbi, et üks suur turuosaline ostis seda lihtsalt üles, kirjutab Bloomberg.

Loe edasi Äripäevast

Bitcoin tõusis ööpäevaga pea 40 protsenti
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 kuud ago Kommentaare: 0

Krüptovaluuta Bitcoin tegi ootamatult väga suure tõusu ja kerkis üle 10 000 dollari piiri. Rohkem on Bitcoin ööpäevaga väärtust kogunud oma ajaloo jooksul vaid kahel korral.


Bitcoin läheneb surmaristile
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 kuud ago Kommentaare: 0

Bitcoini väärtus on langenud viimase viie kuu madalaimale tasemele ning selle graafik läheneb tehnilise analüüsi mõistes surmaristi kujutavale mustrile.

Maailma suurima krüptovaluuta väärtus langes eile kümnendiku võrra ja hetkel maksab üks Bitcoin 7305 dollarit.

Loe edasi Äripäevast


Bitcoini hind langes järsult
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 kuud ago Kommentaare: 0

USA regulaatorid on võtnud Facebooki krüptovaluuta Libra osas karmi hoiaku, mis pani ka bitcoini kiiresti odavnema, vahendab Bloomberg.

Maailma suurim krüptovaluuta on täna langenud 8,9 protsenti, 7475 dollarini. Vahepeal oli krüptoraha enam kui 10 protsendiga miinuses. Teised krüptovaluutad – näiteks Ether ja Litecoin – kukkusid vastavalt 11 ja 13 protsenti.

Loe edasi Äripäevast


Nikolay Demchuk: rahapesuvastase võitluse tuhinas ei tasu krüptoraha pesuveega välja visata
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 7 kuud ago Kommentaare: 0

Kavandatavad seadusmuudatused krüptoraha teenusepakkujate kohta tunduvad olevat üldiselt head ja võivad kaasa tuua kvaliteedi eelistamise kvantiteedile, kuid mitte kõigi muudatustega ei saa nõus olla, kirjutab Njord advokaadibüroo rahapesuvastase võitluse sertifitseeritud spetsialist Nikolay Demchuk.

Rahapesuvastane tegevus on kõigi finantsasutuste ja riikliku järelevalveasutuste jaoks Eestis tundlik teema. Danske Banki ja Swedbanki juhtumid näitasid, et Eesti jurisdiktsiooni on kasutatud kui rahapesuriiki. Pidades silmas seda, et krüptoraha käsitatakse juba iseenesest suure riskitegurina, võib olukord, kus tegevuslube väljastatakse ettevõtetele, mille üle rahapesu andmebüroo ei suuda järelevalvet teha, luua suure võimaluse, et sellest saab taas üks kanal Eesti kaudu raha pesemiseks.

Loe edasi Äripäevast

Kaklus Facebooki libra ümber langetab krüptoraha hinda
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 9 kuud ago Kommentaare: 0

Möödunud nädalal tõusis bitcoini hind ligi 14 000 dollari tasemele, kuid maailma vägevate sapised väljaütlemised Facebooki plaanitava krüptoraha libra suunal on krüptoturu taas langusesse surunud.

Bitcoini hind kukkus 10% viimase kahe nädala madalaimale tasemele ja käis korraks ära allpool 10 000 dollari piiri, kui poliitikud ja finantsregulaatorid hakkasid nõudma Facebooki planeeritava krüptoraha libra reguleerimist. Eelmisel nädalal kritiseeris krüptorahasid USA president Donald Trump, kes nõudis, et ettevõtted hangiksid endale pangalitsentsi ja allutaksid end USA ja globaalsete seaduste alla, kui nad pangaks saada tahavad, vahendab Reuters. Talle sekundeeris USA föderaalreservi juht Jerome Powell, kes kutsus üles Facebooki krüptorahaprojekti peatama seniks kuni „kõik privaatsuse ja rahapesuga seotud murekohad on leidnud lahenduse“.

Loe edasi Äripäevast


Lõhmus teenis krüptorahaga miljoneid, kuid ei saanud sellele ligi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 9 kuud ago Kommentaare: 0

LHV Groupi suuromanik Rain Lõhmus rääkis täna investeerimisfestivalil, et investeeris kunagi krüptorahasse etherum, kuid unustas oma e-rahakoti parooli ära. „Täna on õnneks krüptovarade väärtus alla tulnud, aga vahepeal oli see summa kordades suurem kui LHV väärtus,” ütles ta.

Seda juhtumit nimetas Lõhmus üheks oma investeerimisvaldkonna ebaõnnestumiseks.

Loe edasi Äripäevast


1 2 3 11