Ärileht - Digikapital
Rikkusega uhkustanud bitcoini miljonäri ukse taha tuli relvastatud röövel
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Enne röövi olevat ohver, kelle nime ei avaldatud, uhkustanud sellega, kui palju raha on ta teeninud bitcoini ja teiste krüptovaluutadega, kirjutab Norra meedia.

40ndates eluaastates mees oli parajasti oma Oslos asuvas korteris kui keegi andis uksekella. Kui ta ukse avas, siis seisis tema vastas mees, kes sihtis teda relvaga ja ütles: „Heida pikali või ma tulistan.” Ohver pistis aga jooksu ja hüppas teise korruse rõdult alla tänavale.

Kuigi mehe nime ei avaldatud, siis on teada, et tegemist on ärimehega, kes juhib krüptovaluutaga tegelevat firmat ja tema isikliku vara väärtus on umbes kümme miljonit eurot.

Ohvri advokaat ei soovinud intsidenti lähemalt kommenteerida. Süüdistatav astub kohtu ette oktoobris.

Tänavu leidis Hollandis aset analoogne juhtum. Kolm politseinikeks riietatud meest tungisid Drenthe provintsis elanud mehe korterisse ja piinasid ohvrit, et tema bitcoinidele ligi pääseda. Rööv lõpuks siiski ebaõnnestus.

Üks bitcoin maksab praegu veidi üle 9000 euro.


12-aastasena bitcoine ostnud noorest sai miljonär
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

12-aastasena bitcoine ostnud Finman on nüüdseks saanud 20-aastaseks ja tema enda sõnul on ta noorim bitcoini miljonär, kirjutab Business Insider.

Finman meenutas, et 2008. aastal majanduskriisi ajal käis ta vennaga meeleavaldusel, kus ta nägi üht meest bitcoini särki kandmas ja uuris temalt, millega täpsemalt tegu on. „Ta oli hipi ja ütles, et see teeb lõpu Wall Street’ile, korruptsioonile ja kõigele halvale,” kirjeldas Finman.

Seejärel hakkas Finman krüptovaluuta kohta uurima ja arvas, et see asi kasvab suuremaks.

Finman jättis 15-aastasena kooli pooleli ja asutas idufirma Botangle, mille ta kaks aastat hiljem 300 bitcoini eest maha müüs.

Loe edasi Ärilehest


Vastuseis on suur. Keda Facebooki uus krüptoraha ohustab?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Nii on Facebooki krüptoraha väljalaskmise plaan on tekitanud tõsist vastuseisu USA administratsioonis ning erinevates järelevalveorganites. Washingtoni paneb muretsema, et maksevahendit saab kasutada ka keelatud otstarbel, näiteks rahapesul, inimkaubanduses ning terrorismi finantseerimisel. USA rahandusminister Steven Mnuchin lausus, et Facebooki uus krüptoraha kujutab koos teiste samasuguste valuutadega tõsist ohtu riigi julgeolekule.

USA rahandusministeerium hoiatas Facebooki, et internetihiid peab rahapesu ning terrorismi rahastamise tõkestamiseks rakendama samasuguseid meetmeid nagu teised finantsteenuste pakkujad. Facebook on sellest aga veel kaugel, mistõttu USA võimudelt krüptovaluuta kasutamiseks heakskiidu saamine saab ettevõttel raske olema.

Varem on USA keskpanga Föderaalreservi juht Jerome Powell öelnud, et libra kasutuselevõtu plaanid tekitavad mitmeid küsimusi, nende seas lisaks rahapesu ning terrorismi rahastamisele ka kasutajate isikuandmete kaitse ning USA finantsstabiilsusega seoses. Need küsimused on seda olulisemad, et Facebooki kasutajate arv on väga suur- 2,5 miljardit inimest ning teoreetiliselt võivad nad kõik hakata uut elektroonset raha…

Loe edasi Ärilehest…


Vapustav uuring. 95% bitcoini kauplemisest on manipuleeritud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Juba ammuilma on liikvel kuulujutud, et Bitcoini kauplemismahud pole reaalsed. Matthew Hougan Bitwise’ist ütles, et see on esimene süsteemne uurimine sellekohta, milline bitcoini kauplemiskoht taporteerib tegelikest kauplemismahtudest.

Hiljutine analüüs näitas, et järelevalveorgante poolt reguleerimata kauplemiskohtade 95 protsenti kogu bitcoini kauplemisest on manipuleeritud.

Analüüsi kohaselt on 81 bitcoini kauplemiskohast 71-s peaaegu kogu kauplemismaht teeseldud. See tähendab, et üks või mitu isikut ostavad ja müüvad sama vara samaaegselt. Sellisel puhul ei toimu reaalset tehingud, vaid ainult kauplemimahu ülespumpamine. Sellisel moel näib tüüpiliselt aktsia, kuid antud juhul bitcoin atraktiivsem kui ta on reaalselt. Selline praktika on illegaalne, kuid vaid väheste bitcoini kauplemiskohtade üle teostatakse järelevalvet.

CNBC andmetel oli Bitwise poolt analüüsitud kauplemiskohtade keskmine päevakäive kuus miljardit dollarit, kuid sellest tegelik käive oli ainult 273 miljonit dollarit.


Bitcoin kukkus päevaga tuhande dollari võrra
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 0

Kui pühapäeval maksis üks bitcoin umbes 12 000 dollarit, siis esmaspäevaks kukkus see 10 900 peale. Krüptovaluuta hind on aga sellegipoolest 200% kõrgem kui aasta alguses.

Aasta alguses püsis bitcoini hind stabiilselt 3500 dollari juures, kuid hakkas aprillis tõusma ning kasv kiirenes eriti möödunud kuul.

Loe edasi Ärielehest


Bitcoini hind hüppas nädalaga 2000 dollarit
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 0

Kui nädal tagasi maksis üks bitcoin veidi üle 9000 dollari, siis teisipäevaks oli see tõusnud 11 300-ni. Sellega on jõudnud krüptoraha ligi 16 kuu kõrgeimale tasemele.

Facebook teatas eelmisel nädalal, et plaanib tulla välja krüptorahaga nimega Libra, kuid see tekitas küsimusi järelevalveametite ja poliitikute seas üle maailma, kirjutab Reuters.

Loe edasi Ärilehest


Bitcoini hind tõusis üle 10 000 dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 1

„Bitcoini kosumine on olnud üsna märkimisväärne,” ütles krüptovaluuta investeerimisfirma KR1 Plc juht George McDonaugh Bloombergile. Bitcoin jõudis rekordtasemele 2017. aasta detsembris, mil selle hind tõusis 19 511 dollarini.

2018. aastal järgnes sellele 74%-ne kukkumine. Detsembris maksis üks bitcoin umbes 3100 dollarit ja jäi mitmeks kuuks 3300 ja 4100 vahele.

Aprilli algusest on krüptoraha liikunud põhiliselt tõusvad joones üles.

Laupäeval oli ühe bitcoini hind umbes 10 700 dollarit.


Facebook kergitas saladuseloori oma krüptorahalt nimega Libra
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 kuud ago Kommentaare: 0

Facebooki äsjaavalikustatud krüptorahal on juba üle kahe tosina ettevõtte toetus, nende hulgas on nii Visa kui Mastercard, aga ka Uber, Lyft, Spotify ja Vodafone, kirjutab Financial Times. Sellega soovib maailma suurim sotsiaalmeedia võrgustik anda oma panuse finantsteenuste üleilmsesse ümberkujundamisse.

Facebook tahab uue krüptorahaga, mis kannab nime Libra, luua maksevõimaluse 1,7 miljardile inimesele üle maailma, kellel ei ole pangakontot ning kellel oleks võimalik kiireid ja väga väikese teenustasuga ülekandeid võimalik teha oma mobiiltelefoni vahendusel.

Kuigi terve rida suuri tehnoloogiaettevõtteid, panku ja ka finantsjärelvalve asutusi on tänaseni krüptoraha osas ettevaatlikud, on Facebook otsustanud hakata veenma kaupmehi oma krüptoraha Libra kasutuseelistes.

„Internet on andud kõigile ligipääsu terves maailmas leiduvale informatsioonile, andud demokraatliku ligipääsu vabaks kommunikatsiooniks, kuid raha on selle aja jooksul samaks jäänud,” märkis PayPali endine president David Marcus, kes liitus Facebookiga 2014. aastal ja on kogu selle aja Libra projekti juhtinud.

Uut krüptoraha toetab ettevõtete konsortsium, kus täna on 28 liiget. Teiste…

Loe edasi Ärilehest…


Krüptorahade kaevandajad tekitavad muret elektriohutuse alal
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 kuud ago Kommentaare: 0

Ingrid Teinemaa sõnul on järelevalve tõhustamise ning teadlikkuse suurendamise koosmõjul

suudetud meil nii elektriõnnetuste üldarvu kui surmajuhtumite arvu oluliselt vähendada.

„1995. aastal toimus Eestis ühtekokku 100 elektriõnnetust ning neist 28 lõppes surmajuhtumiga. 2018. aastal toimus ühtekokku 43 elektriõnnetust, millest 1 lõppes inimese surmaga,“ tõi Teinemaa näiteks.

TTJA peab õnnetuste vähenemisel oluliseks turule lastavate toodete tugevat järelevalvet, aga ka pidevat järelevalvet elektripaigaldiste ning kaitsevööndis töötamise valdkonnas.

„Hetkel teevad meile järelevalve valdkonnas kõige rohkem muret krüptorahade kaevandajad, kes sageli ei hooli selleks kasutatavate elektripaigaldiste seisukorrast,“ märkis Teinemaa.

Käesoleval aastal keskendub TTJA elektripaigaldiste järelevalve teostamisel spordihoonetele, meelelahutuskeskustele, suurõnnetuseohuga ettevõtetele ning kortermajadele.

EETELi tänasel kevadkonverentsil arutletakse veel projekti „Nutikas“, riigihangete seaduse muutmise ning elektritööde kvaliteedi üle. Kevadkonverentsi lõpetab EETELi iga-aastane üldkoosolek.


Briti finantsjärelevalve hoiatab: krüptoraha pettused on kolmekordistunud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 kuud ago Kommentaare: 0

Aprilli alguseks oli krüptoraha ning valuutavahetusega lindikonto on suletud ning pettur kaob seotud pettuste arv kasvanud aasta varasemalt 530 juhtumilt 1834ni. Neist lõviosa, 81%, olid seotud krüptoraha pettustega.

Kui pettuste arv kasvas, siis keskmine ühe isiku kahju kahanes varasemalt 59 600 naelalt 14 600 naelale. Kogukahju vähenes varasemalt 38 miljonilt nüüd 27 miljonile naelale.

„Need numbrid näitavad, et inimesed peavad endale teadvustama, et onlineplatvormidel võivad neid oodata võltsinvesteeringud. On eluliselt tähtis, et inimesed veenduksid, et nende kaalutavad investeeringud on ikka legaalsed,“ lausus riikliku pettustega tegeleva agentuuri Action Fraud direktor Pauline Smith.

Tavapäraselt teevad petturid nii, et inimeste esimene investeering teeniks kasumit. Seejärel võetakse ohvriga ühendust ning soovitatakse neil rohkem raha investeerida ning pere ja sõbradki raha paigutama kutsuda. Lõpuks tulu laekumine lõpeb, kliendikonto on suletud ning pettur kaob jäljetult.

Finantsjärelevalve turujärelevalve direktor Mart Stewart hoiatas, et investorid peaksid suurt tulu lubavate onlineplatvormide reklaamide suhtes olema umbusklikud. „Petturid võivad olla väga veenvad, seega…

Loe edasi Ärilehest…


1 2 3