Ärileht - Digikapital
Vapustav uuring. 95% bitcoini kauplemisest on manipuleeritud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

Juba ammuilma on liikvel kuulujutud, et Bitcoini kauplemismahud pole reaalsed. Matthew Hougan Bitwise’ist ütles, et see on esimene süsteemne uurimine sellekohta, milline bitcoini kauplemiskoht taporteerib tegelikest kauplemismahtudest.

Hiljutine analüüs näitas, et järelevalveorgante poolt reguleerimata kauplemiskohtade 95 protsenti kogu bitcoini kauplemisest on manipuleeritud.

Analüüsi kohaselt on 81 bitcoini kauplemiskohast 71-s peaaegu kogu kauplemismaht teeseldud. See tähendab, et üks või mitu isikut ostavad ja müüvad sama vara samaaegselt. Sellisel puhul ei toimu reaalset tehingud, vaid ainult kauplemimahu ülespumpamine. Sellisel moel näib tüüpiliselt aktsia, kuid antud juhul bitcoin atraktiivsem kui ta on reaalselt. Selline praktika on illegaalne, kuid vaid väheste bitcoini kauplemiskohtade üle teostatakse järelevalvet.

CNBC andmetel oli Bitwise poolt analüüsitud kauplemiskohtade keskmine päevakäive kuus miljardit dollarit, kuid sellest tegelik käive oli ainult 273 miljonit dollarit.


Bitcoin kukkus päevaga tuhande dollari võrra
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Kui pühapäeval maksis üks bitcoin umbes 12 000 dollarit, siis esmaspäevaks kukkus see 10 900 peale. Krüptovaluuta hind on aga sellegipoolest 200% kõrgem kui aasta alguses.

Aasta alguses püsis bitcoini hind stabiilselt 3500 dollari juures, kuid hakkas aprillis tõusma ning kasv kiirenes eriti möödunud kuul.

Loe edasi Ärielehest


Bitcoini hind hüppas nädalaga 2000 dollarit
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Kui nädal tagasi maksis üks bitcoin veidi üle 9000 dollari, siis teisipäevaks oli see tõusnud 11 300-ni. Sellega on jõudnud krüptoraha ligi 16 kuu kõrgeimale tasemele.

Facebook teatas eelmisel nädalal, et plaanib tulla välja krüptorahaga nimega Libra, kuid see tekitas küsimusi järelevalveametite ja poliitikute seas üle maailma, kirjutab Reuters.

Loe edasi Ärilehest


Bitcoini hind tõusis üle 10 000 dollari
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 1

„Bitcoini kosumine on olnud üsna märkimisväärne,” ütles krüptovaluuta investeerimisfirma KR1 Plc juht George McDonaugh Bloombergile. Bitcoin jõudis rekordtasemele 2017. aasta detsembris, mil selle hind tõusis 19 511 dollarini.

2018. aastal järgnes sellele 74%-ne kukkumine. Detsembris maksis üks bitcoin umbes 3100 dollarit ja jäi mitmeks kuuks 3300 ja 4100 vahele.

Aprilli algusest on krüptoraha liikunud põhiliselt tõusvad joones üles.

Laupäeval oli ühe bitcoini hind umbes 10 700 dollarit.


Facebook kergitas saladuseloori oma krüptorahalt nimega Libra
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 kuu ago Kommentaare: 0

Facebooki äsjaavalikustatud krüptorahal on juba üle kahe tosina ettevõtte toetus, nende hulgas on nii Visa kui Mastercard, aga ka Uber, Lyft, Spotify ja Vodafone, kirjutab Financial Times. Sellega soovib maailma suurim sotsiaalmeedia võrgustik anda oma panuse finantsteenuste üleilmsesse ümberkujundamisse.

Facebook tahab uue krüptorahaga, mis kannab nime Libra, luua maksevõimaluse 1,7 miljardile inimesele üle maailma, kellel ei ole pangakontot ning kellel oleks võimalik kiireid ja väga väikese teenustasuga ülekandeid võimalik teha oma mobiiltelefoni vahendusel.

Kuigi terve rida suuri tehnoloogiaettevõtteid, panku ja ka finantsjärelvalve asutusi on tänaseni krüptoraha osas ettevaatlikud, on Facebook otsustanud hakata veenma kaupmehi oma krüptoraha Libra kasutuseelistes.

„Internet on andud kõigile ligipääsu terves maailmas leiduvale informatsioonile, andud demokraatliku ligipääsu vabaks kommunikatsiooniks, kuid raha on selle aja jooksul samaks jäänud,” märkis PayPali endine president David Marcus, kes liitus Facebookiga 2014. aastal ja on kogu selle aja Libra projekti juhtinud.

Uut krüptoraha toetab ettevõtete konsortsium, kus täna on 28 liiget. Teiste…

Loe edasi Ärilehest…


Krüptorahade kaevandajad tekitavad muret elektriohutuse alal
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Ingrid Teinemaa sõnul on järelevalve tõhustamise ning teadlikkuse suurendamise koosmõjul

suudetud meil nii elektriõnnetuste üldarvu kui surmajuhtumite arvu oluliselt vähendada.

„1995. aastal toimus Eestis ühtekokku 100 elektriõnnetust ning neist 28 lõppes surmajuhtumiga. 2018. aastal toimus ühtekokku 43 elektriõnnetust, millest 1 lõppes inimese surmaga,“ tõi Teinemaa näiteks.

TTJA peab õnnetuste vähenemisel oluliseks turule lastavate toodete tugevat järelevalvet, aga ka pidevat järelevalvet elektripaigaldiste ning kaitsevööndis töötamise valdkonnas.

„Hetkel teevad meile järelevalve valdkonnas kõige rohkem muret krüptorahade kaevandajad, kes sageli ei hooli selleks kasutatavate elektripaigaldiste seisukorrast,“ märkis Teinemaa.

Käesoleval aastal keskendub TTJA elektripaigaldiste järelevalve teostamisel spordihoonetele, meelelahutuskeskustele, suurõnnetuseohuga ettevõtetele ning kortermajadele.

EETELi tänasel kevadkonverentsil arutletakse veel projekti „Nutikas“, riigihangete seaduse muutmise ning elektritööde kvaliteedi üle. Kevadkonverentsi lõpetab EETELi iga-aastane üldkoosolek.


Briti finantsjärelevalve hoiatab: krüptoraha pettused on kolmekordistunud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Aprilli alguseks oli krüptoraha ning valuutavahetusega lindikonto on suletud ning pettur kaob seotud pettuste arv kasvanud aasta varasemalt 530 juhtumilt 1834ni. Neist lõviosa, 81%, olid seotud krüptoraha pettustega.

Kui pettuste arv kasvas, siis keskmine ühe isiku kahju kahanes varasemalt 59 600 naelalt 14 600 naelale. Kogukahju vähenes varasemalt 38 miljonilt nüüd 27 miljonile naelale.

„Need numbrid näitavad, et inimesed peavad endale teadvustama, et onlineplatvormidel võivad neid oodata võltsinvesteeringud. On eluliselt tähtis, et inimesed veenduksid, et nende kaalutavad investeeringud on ikka legaalsed,“ lausus riikliku pettustega tegeleva agentuuri Action Fraud direktor Pauline Smith.

Tavapäraselt teevad petturid nii, et inimeste esimene investeering teeniks kasumit. Seejärel võetakse ohvriga ühendust ning soovitatakse neil rohkem raha investeerida ning pere ja sõbradki raha paigutama kutsuda. Lõpuks tulu laekumine lõpeb, kliendikonto on suletud ning pettur kaob jäljetult.

Finantsjärelevalve turujärelevalve direktor Mart Stewart hoiatas, et investorid peaksid suurt tulu lubavate onlineplatvormide reklaamide suhtes olema umbusklikud. „Petturid võivad olla väga veenvad, seega…

Loe edasi Ärilehest…


Facebooki krüptoreklaamid on taas lubatud
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

2017. aastal, kui krüptosektorisse voolas raha, suurenesid ka pettused. ICOd koos kokku klopsitud WordPressi veebisaitite ja kontrollimatute ning tihti võltsitud meekonnaliikmetega, võisid koguda sadu miljoneid pahaaimamatutelt investoritelt.
Need petuskeemid olid kasumlikud. Seda lausa nii palju, et paljud nendest ettevõtetest olid valmis maksma lisatasu reklaamide eest platvormidel, mis võiksid juurde meelitada uusi ohvreid. Facebook oli üks nendest paljutahetud platvormidest.

Selleks, et võidelda platvormil tekkinud kahtlaste reklaamide järsu tõusuga, teatas Facebook 2018. aasta jaanuaris, vahetult pärast turu kõrgseisu, uue poliitika, mis keelas täielikult ära krüptovaluuta reklaamid, öeldes, et need reklaamid on sageli eksitavad või petlikud.
Facebook ei olnud ainus ettevõte, mis krüptoreklaamide vastu võitles. Google keelas krüptovaluutade reklaamid 2018. aasta märtsis, paar kuud pärast Facebooki otsust. 2018. aasta juunis kohendas Facebook oma poliitikat, et lubada krüptoga seotud reklaame eelnevalt valitud ja kinnitatud reklaamijatelt. Need , kes soovisid saada eelnevat heakskiitu, pidid esitama litsentsi ja muu teabe, mis tõendaksid reklaamija õiguspärasust….

Loe edasi Ärilehest…


Bitcoini hind kukkus järsult, kuid viskleb nüüd päeva põhjast kõrgemal
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Täna kukkus eelnevate päevade suure tõusu järel järsult krüptoraha bitcoini hind.Hiljutiselt kümne kuu tipptasemelt taandus virtuaalvääringu hind päevaga korraks enam kui viiendiku võrra, kirjutab Reuters.

Bitstampi kauplemiskeskkonnas maksis bitcoin madalaimal tasemel isegi 6178 dollarit, mis tegi päevaseks langusprotsendiks 21,6 protsenti. Päeva peale hind kosus 7266 dollarile, mis kärpis languse 7,8 protsendini.

Loe edasi Ärilehest


20-aastane bitcoini hai: kes kümne aastaga ei saa miljardäriks, peab vaid iseennast süüdistama
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

20-aastane Erik Finman käis välja ka loomult krüptoraha optimistide seas oimetuks võtva prognoosi. Finman rääkis MarketWatchile antud intervjuus, et bitcoin on nagu võitev lotopilet. Sellesse peaks investeerima ja hoidma järgmised kümme aastat. Juba jaanuaris ütles mees Business Insiderile, et kindlasti tekitab bitcoin aja jooksul miljonäre.

„Ma olin varem liiga väheoptimistlik,“ märkis investor, kes olevat bitcoini investeerides juba hilises teismelise eas miljonär. „Ütlen praegu, et kui sa ei ole kümne aasta pärast miljardär, siis on see ainult sinu enda süü.“

Ta jättis kooli pooleli, et tegeleda ettevõtlusega. Ta olevat juba 19. aastaseks saades miljonär. Siis kolis New Yorki ja omab umbes 450 bitcoini, mis tänaste hindade juures maksavad kusagil 3,6 miljoni dollari kandis.

Finman märkis, et vaadake interneti 1990ndate lõpul ja 2000ndatel. Bitcoin ja plokiahel on praegu samas kohas. Ta usub, et sellesse tööstusharusse investeering on nagu varajane investeering Amazon.comi, mis hakkas lihtsalt internetis raamatuid müüma ja maksab nüüd 912 miljardit dollarit.


1 2 3