Ärileht - Digikapital
Bitcoin Goldi hinda kontrollib üks inimene, kes omab üle poole kogu varust
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 päeva ago Kommentaare: 0

Uurimuses osalenud inimesed on jäänud anonüümseks, kuid nende väide on, et grupp inimesi või keegi üksikisik on aja jooksul omandanud meeletult suure koguse Bitcoin Goldi ning kasutavad nüüd seda, et ülejäänud turuga manipuleerida.

Sellele vihjavad sündmused algasid 2018. aasta augustis, kui keegi hakkas platvormil Bitfinex digivaluutat kokku ostma. Bitcoin Goldi hind tegi mõned ootamatud kõikumised ning siis hakkas järsult langema. Analüütikud leidsid, et sellest hetkest alates ostis keegi endale 1,9 miljonit Bitcoin Goldi, mis on 35-48% kasutusel olevast koguvarust.

Kui see inimene oli oma varu kokku kogunud, hakkas ta seda kasutama, et hinnamuutustelt kasu saada. Jaanuaris tõusis selle digivaluuta hind 5 dollarilt 15 dollarile ning sel hetkel hakkas ta enda osa maha müüma ja samal ajal Bitfinexist välja võtma, et oma krüptorahade jaotumist hajutada. Analüütikute arvates ei saa see hinnatõus olla loomulik, sest sellele ei eelnenud ühtegi positiivset uudist BTG kohta ning graafikutest on näha, et kõik 1,9 miljonit Bitcoin…

Loe edasi Ärilehest…


Maailmaarvutit loov geenius: Ethereumi looja Vitalik Buterin
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal ago Kommentaare: 0

Ethereumi looja Vitalik Buterin on püsinud vankumatult oma missioonil luua maailmaarvuti. Ethereumi projekt avalikustati 2013. aastal ning sellest ajast saadik on ta alati kõnelenud detsentraliseeritud võrgustike võimalusest tuua maailma rohkem demokraatiat.

Buterin sündis 31. jaanuaril 1991 ning elas esimesed kuus aastat Venemaal Kolomna linnas. Seejärel kolis tema pere Kanadasse. Buterinil läks koolis hästi ning õpetajad märkasid erilist annet just teaduste ja matemaatika valdkonnas. Ta läks ülikooli, kuid katkestas peale esimest aastat, sest tema kirg plokiahela tehnoloogia vastu ei lubanud õpingute lõpuni oodata.

2011. aastast alates oli Buterin Bitcoini kommuuni aktiivne liige ning tema oli ka üks Bitcoin Magazine’i loojatest. Samal ajal käis ta korduvalt välja idee luua paindlikum versioon Bitcoini võrgustikust, mis võimaldaks uut tehnoloogiat ka teistel elualadel kasutada. Kuna tema ideed ei võetud omaks otsustas ta luua omaenda plokiahela, mis võimaldaks ka lepingute sõlmimist.

Aja jooksul on Ethereumi projekt mõndade hinnagul oma teelt…

Loe edasi Ärilehest…


Krüptovaluutade omaksvõtt – kuidas ärid uue tehnoloogiaga kohanevad?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Paljud reisivad inimesed soovivad oma hotellitubade või lendude eest krüptorahas maksta ning aina rohkemad firmad on hakanud seda võimalust pakkuma. Tänaseks saab mitmel pool maailmas maksta parkimise, bussipiletite, lennupiletite ja hotellide eest rakenduse BitPay vahendusel.

Uus tehnoloogia on vaikselt ka pankadele konkurentsi pakkumas. Inimestel on tarvis turvalist kohta, kus oma raha hoiustada ja mille abil igapäevaseid makseid teha. Keskpangad prindivad majanduse elavdamiseks raha juurde ning paljud pangad on saanud halba kajastust seoses oma raha ebaeetilise kasutamisega. Näiteks sai Deutche Bank hiljuti rahapesusüüdistuse.

Krüptovaluutad pakuvad turvalist alternatiivi, kus on kõik raha liikumised avalikult näha, kuid hetkel on tehingud veel veidi aeglased ja ei ole ilmselt veel valmis traditsioonilist pangandust asendama. Samas on mitmed suured pangad algust teinud oma digivaluuta loomisega.

Üks kõige kiiremini kasvavaid sektoreid on e-kaubandus. Inimesed on internetis ostlemist rohkem usaldama hakanud ja eelistavad ise poodi minemise asemel kaubad kodus kätte saada. Plokiahela tehnoloogia aitaks…

Loe edasi Ärilehest…


USA keskpank uurib digitaalseid valuutasid
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Brainard nentis, et „maksete digiteerimisel on potentsiaali pakkuda odavamaid makseteenuseid ja seetõttu on võimalik ka klientidele rohkem väärtusi luua. Mõned uued tegijad asuvad traditsioonilisest finantssüsteemist väljaspool ja digiteerimisega kaasnevad ka arvestatavad riskid seoses privaatsuse, stabiilsuse, ebaseaduslike tegevuste ning üldise rahapoliitikaga.”

„Kuna USA dollar on maailma reservvaluuta, siis peab USA säilitama juhtiva positsiooni keskpanga digitaalse valuuta väljatöötamisel.” Brainardi kommentaarid näitavad kannapööret föderaalreservi seisukohtades seoses digitaalsete valuutadega. Kaks aastat tagasi ütles Brainard, et ei nähta vajadust keskpanga väljastatud virtuaalvaluuta vastu.

Viimasel ajal on paljud valitsused üle maailma tundnud huvi keskpanga välja antava digitaalse valuuta vastu, olgu see siis dollar, euro, jeen või mõni muu valuuta digitaalsel kujul. Bank of International Settlementsi hiljutisest uurimusest selgub, et 80% maailma keskpankadest teevad tööd selle nimel, et välja selgitada, kas keskpanga virtuaalvaluuta sobituks nende riigi majandusmudelisse. Samuti on näiteks Hiina ja Jaapan otse välja öelnud, et tahavad virtuaalse valuuta tööle panna pigem varem kui hiljem.

Selle artikli…

Loe edasi Ärilehest…


Bitcoini väärtus tõusis 10 000 dollarini
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat ago Kommentaare: 0

Viimase kuu aja jooksul on Bitoini väärtus tõusnud üle 2000 dollari ehk ligikaudu 20% võrra. Viimase 5 päeva jooksul on Bitcoini hind kerkinud 1000 dollari võrra.

Bitcoini 30 päeva graafik

Suurt kasvu näitab ka Ethereumi väärtus, mis on kuu aja jooksul peaaegu kahekordistunud. Kuu aega tagasi maksis 1 Ethereum 137 dollarit ja hetkel on ühe Ethereumi väärtus 230 dollarit.

Ethereumi graafik

Mitmed krüptorahadega kauplejad ja entusiastid on arvamusel, et hindade kerkimist mõjutab mais toimuv Bitcoini poolitus.


Kas Bitcoini sisaldavad portfooliod toodavad rohkem kasumit kui traditsioonilised investeerimismeetodid?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Yusko ütles seda intervjuus Max Keiseriga, kes lisas omalt poolt, et portfooliod, mis sisaldavad vähemalt 1% Bitcoini, on viimase viie aasta jooksul olnud oluliselt suurema tootlikusega kui traditsioonilised investeerimismeetodid.

Bitcoini hind on väga muutlik ning paljud inimesed on selle hinnakõikumistest suurt kasu lõiganud. Traditsioonilised investorid ei soovita kiiretele hinnakõikumistele reageerida vaid eelistavad pika aja vältel oma varade väärtust kasvatada. Seetõttu väidavad paljud, et krüpto ei ole selliste portfooliote jaoks sobilik. Hinna suurt muutlikkust tõlgendatakse sageli ebamõistliku riskina ning see on olnud üks peamisi põhjuseid, miks suured investeerimisfirmad ei ole krüptovaluutasid ostnud. Samal ajal on Bitcoini näite puhul hinna kõikumine just see, mis võimaldab investoritel pikas perspektiivis erakordset tulu teenida.

Digivaluutadesse investeerimine on riskantsem, seega soovitavad traditsioonilised investeerimisõpetused riski hajutada valides oma portfooliosse veel lisaks madala riski ja stabiilse hinnaga varaklasse. Aeg ja investorite portfooliote analüüs on näidanud, et niimodi oma raha jaotades on võimalik teenida…

Loe edasi Ärilehest…


Pikaajaline investor: “Bitcoin pole enam sama mis varem”
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat ago Kommentaare: 0

Finman ütles oma intervjuus, et esialgu ühendas kõiki Bitcoiniga seotud inimesi tugev missiooni- ja kommuunitunne. Kõik tundsid, et tegemist on maailmas revolutsiooni algatava tehnoloogiaga, ja panustasid ühiselt selle arengusse. Tema jaoks olid need ühed tema elu ilusaimad hetked.
Finman investeeris 2011. aastal Bitcoini 1000 dollarit. Ta oli sel ajal 12-aastane ning sai 18-aastaselt miljonäriks.

Tema sõnul on Bitcoini alguspäevade atmosfäär tänaseks kadunud. Uue tehnoloogia arendamisega seotud inimesed kas ei suhtle omavahel või ei saa enam läbi. On tunda konkurentsi ja vaenulikkust. Finman on üritanud inimesi kokku viia, et probleemile lahendus leida, kuid pole enda arvates suutnud seda teha.

Paljud avaliku arvamuse liidrid usuvad, et Bitcoin maksab ühel päeval 100 000 dollarit. Finman usub, et see number võiks jõuda isegi miljoni dollarini, kuid seda ainult juhul, kui kogu kommuun suudab end kokku võtta ja jääda truuks oma esialgsetele põhimõtetele.

Erik Finmani arvamus on väga tõsiseltvõetav. Ta on olnud krüptoraha arenguga pikalt seotud. Kuigi…

Loe edasi Ärilehest…


Mis juhtub pärast bitcoin’i pooldumist?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Pooldumine toimub iga nelja aasta tagant ja kui praeguste reeglite kohaselt saab iga ploki kaevandaja 12,5 bitcoin’i, siis pärast pooldumist ainult 6,25 bitcoin’i. Arvestuslik inflatsioon aasta lõikes langeb 3,7% pealt 1,8% tasemele.

Mõned analüütikud on ennustanud plahvatuslikku hinnatõusu just pooldumise ajal või vahetult pärast pooldumist. Kui vaadata eelnevaid pooldumisi ja pikemat perspektiivi, siis ajalooliselt pole pooldumise ajal hinnaga väga midagi juhtunud. Pigem on hinnatõus tulnud mõnda aega hiljem, pärast pooldumist.

Esimene pooldumine toimus 28. novembril 2012 ja hind oli umbes 12 dollarit. Hind tegi uue tipu 1000 dollari juures umbes aasta hiljem ja selle tõusmisega läks palju rohkem aega kui paar kuud. Tippu jõudmiseks kulus 369 päeva.

Teine pooldumine toimus 6. juulil 2016 ja sellel hetkel oli hind umbes 650 dollarit. Hind tõusis üle 1000 dollari alles 2017. aasta alguses, kuid pärast seda suudeti see väga kõrgele liigutada ja sama aasta detsembriks jõudis hind 20 000 dollari tasemele. Tippu jõudmiseks läks…

Loe edasi Ärilehest…


Miljardär Tim Draper: “Kui oled millenniumilaps, osta Bitcoini!”
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

Draper ütles toimunud vestlusel, et Bitcoin on eriti oluline inimestele, kes soovivad pensionipõlveks piisavalt raha säästa. Tema väitel on traditsiooniline pangandussüsteem ajast maha jäänud. Ta võrdles seda päranduseks saadud vana autoga, mis pole veel piisavalt vana, et omada uunikumile omast väärtust.

Ta lisas, et praegune rahapoliitika on loonud keerulise olukorra. Noortel on lihtne võtta laenu, kuid nende praegused palgad ei võimalda seda tegelikult tagasi maksta. See on keeruline, sest sunnib inimesi ostmise asemel olema eluaegsed rentijad.

Draper soovitab inimestel liituda uue mudeliga, mida võimaldavad krüptovaluutad. Erinevalt traditsioonilisest valuutast, ei ole “uus raha” igal sammul maksustatud ja reguleeritud. Tema arvates on tänaseks selge, et inimesed, kes hoolivad oma pikaajalisest finantstulevikust, peaksid krüptosse investeerimist kaaluma.

Paljud usuvad, et Bitcoin on lahendus tänapäeva võlgadest finantseeritud rahamudelile. Traditsiooniliste valuutade väärtus langeb pidevalt, kuna raha prinditakse juurde. Selleks, et Bitcoin saaks neid probleeme ülemaailmselt lahendada, peaksid müüjad hakkama oma hindu määrama…

Loe edasi Ärilehest…


Plokiahela tehnoloogia, krüptovaluutad ja sooline ebavõrdsus
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 4 nädalat ago Kommentaare: 0

24. jaanuaril toimunud intervjuul ütles Allen Blue, et sooline ebavõrdsus võib eriti suureks muutuda uudsetes ja kiirelt arenevates valdkondades. Nende hulka kuuluvad näiteks plokiahela tehnoloogia ja tehisintellekti arendamisega tegelevad tööstusharud.

Blue ütles, et on oluline, et kogu maailma ettevõtjad oleksid probleemist teadlikud ning võtaksid kasutusele ennetavad meetmed. Tema sõnul pole praegusel hetkel naistel võrdväärset juurdepääsu infole ja sotsiaalsele võrgustikule, mida on tulevikutöödega hakkama saamiseks tarvis. Hetkel töötab nendes sektorites oluliselt rohkem mehi ning kui asjad jätkuvad samas vaimus, on 5-10 aasta jooksul tööalast soolist ebavõrdsust veel rohkem kui praegu.

Maailma Majandusfoorum (WEF) on välja arvutanud, et praegu kuluks 257 aastat selleks, et naistel oleksid meestega võrdsed majanduslikud võimalused. Tehnoloogiavaldkonnas moodustub naistööjõud praegu ainult 30%, 70% töötajatest on mehed.

Tööotsimisega seotud sotsiaalmeediaplatvorm LinkedIn on viimased 18 kuud tegelenud aktiivselt tööalase soolise ebavõrdsuse vähendamisega ja sellele tähelepanu juhtimisega, eriti uute tehnoloogiatega seotud aladel.

Ka teised suure tähtsusega firmad on hakanud soolisele ebavõrdsusele tähelepanu juhtima….

Loe edasi Ärilehest…


1 2 3 8