Ärileht - Digikapital
Bitcoin tegi läbi väga olulise kukkumise. Kas tulemas on suurem hinnakorrektsioon?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva ago Kommentaare: 0

„Ei ole veel selge, kas see on suurema korrektsiooni algus. See võib nii olla,” ütles Singapuris tegutseva krüptorahaga kaupleva platvormi ärijuht Vijay Ayyar.

Bitcoini on eelmisel aastal kasvatanud oma väärtuse neljakordseks, mis tõi kohe meelde 2017. aasta hulluse, kui aset leidis eelmine suur tõus. Tuleb aga meelde tuletada, et sellele järgnes järsk langus.

Mitmed investorid, kes Bitcoini usuvad, ütlevad täna, et aeg on osa raha välja võtta, sest praegu on teadmatust palju. Üks neist on Scott Minerd, kes detsembris arvas, et bitcoini hind võib tõusta ka 400 000 dollarini.

Teised Bitcoini uskujad vaidlevad, et seekord krüptoraha sellist langust läbi ei ela. Eelkõige seetõttu, et nüüd on mängu tulnud ka institutsionaalsed investorid. Seda peetakse täiesti legitiimseks ja sobivaks vahendiks nõrga dollari ja inflatsiooniriskide korral. Samas on neid, kes arvavad, et Bitcoinist ei saa kunagi tänapäevaste valuutade aseainet.

„Bitcoin on peaaegu kindlasti taas mullistunud ja selle kasvukiirus ei ole jätkusuutlik. See võib küll tulevikus…

Loe edasi Ärilehest…


Pöörased prognoosid. Kas bitcoin maksab tuleval aastal 100 000 dollarit?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Krüptoraha skeptikutele on see järjekordne märk, et see pole raha ega sobi erinevalt kullast väärtuse säilitamiseks.

2011. aastal nullilähedase hinnaga turule jõudnud bitcoin maksab 18 425 dollarit. Selle krüptoraha tippmark jäi 2017. aasta detsembrisse, kui hind oli napilt 20 000 dollarist madalamal.

Riskifondi Off the Chain Capitali investeerimisjuhi Brian Estese sõnul poleks bitcoini tõus 18 000 dollarilt 100 000 dollarini midagi märkimisväärset.

„Ma olen näinud bitcoini 10-, 20- ja 30-kordset aastatõusu,” ütles ta Reutersile. „Viiekordistumine pole ju midagi suurt.”

Estese sõnul näitab tema mudel, et järgmise aasta lõpus on bitcoini hind kusagil 100 000 ja 288 000 dollari vahel.

Citi tehnilise analüüsi tegija Tom Fitzpatrick kirjutas läinud nädalal, et arvestades piiratud pakkumist ja krüptoraha üle piiride liigutamise lihtsust ning olematut levikut võib bitcoin tuleva aasta lõpuks maksta kuni 318 000 dollarit.

See pani iseseisva kaupleja Kevin Muiri pead vangutama.

„Iga riskifondi mudel on jama. Maaniat ei saa modelleerida,” märkis Muir.

Bitcoinid tekivad arvutite poolt kaevandamise tulemusel….

Loe edasi Ärilehest…


“Eesti maffia” seinale lisandus ülikiirelt kasvav krüpto-idufirma
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

„Ettevõtte asutamisest saadik oleme igal aastal kaasanud miljon uut kasutajat ning tänavu suudame plaanide kohaselt saavutada isegi 2 miljonit uut kasutajat. Krüptovaluutade turg võib paljude jaoks tunduda keeruline, seega on meie eesmärgiks, et krüptorahasse investeerimine oleks inimeste jaoks võimalikult mugav ja lihtne. Meil on hea meel, et meie kiiret kasvu ja edu tunnustatakse ka Eestis,” sõnas Paxfuli kaasasutaja Artur Schaback.

Estonian Mafia Wall of Fame (Estonian Mafia väljend on tulnud Eesti idufirmade- ja digiedust maailmas – toim.) sein asub Tallinnas Lift99 hoones ja sellele pääsemiseks peab ettevõte kasvatama enda käivet igal aastal 80-100%, omama 3 miljonit eurot või suuremat iga-aastast käivet ja maksma Eestis igas kvartalis vähemalt 100 000 eurot makse. 2020. aasta kolmandas kvartalis maksis Paxful Eestis 2,7 miljonit eurot tööjõumakse.

„Meie jaoks on suur au asetuda nende firmade kõrvale, kelle märk seinal juba seisab. Paxful on Eestis võrreldes nende firmadega veel vähe tuntud, kuid loodame edaspidi rohkem silma…

Loe edasi Ärilehest…


Ebakindlus USA presidendivalimistel pööras bitcoini hinna tõusule
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 kuud ago Kommentaare: 0

Kolmapäeval tõusis krüptoraha hind 3,9 protsenti ning viimase 24 tunni jooksul on hind tõusnud veel 8,6 protsendi jagu. See on viinud valuuta hinna kõrgeimale tasemele alates 2018. aasta jaanuarist, mil oli käimas võimas bitcoini hinnaralli.

Eestis tegutseva krüptorahaplatvormi pakkuva ettevõte Paxful kaasasutaja Artur Schabacki sõnul mõjutab sedavõrd oluline protsess nagu USA presidendi valimine mõistagi ka erinevaid finantsturge, sealhulgas krüptoraha valdkonda.

„Meie nägemuses on praegune suur hinnatõus tingitud sellest, et turgudel tunnetatakse, et valimised võidab opositsioon ja mitte valitsev president. Opositsiooni kampaania on lubanud pumbata uut raha riigi majandusse, mis viib selgelt raha trükkimiseni, et majandust elavdada. Kuna krüptorahasid kasutatakse teinekord ka kaitsena inflatsiooni eest, siis see viib antud juhul ka hinna üles,“ selgitas Schaback.

Bitcoini hind on hakanud selle aasta sügisel taas kasvule pöörama, kui mitmed rahvusvahelised makselahendused hakkasid enda teenustega krüptoraha soetamist lubama. Sellest ajast on bitcoini hind tõusnud üle 20%.

Hetkel on bitcoini hinnaks turul hinnanguliselt ligikaudu 12 700 eurot…

Loe edasi Ärilehest…


Escobarid usuvad, et teavad, kes lõi Bitcoini
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 7 kuud ago Kommentaare: 0

Keegi ei tea siiani, kes Bitcoini lõi. On olnud küll palju spekulatsioone, kuid ükski teooria pole lõplikku kinnitust leidnud. Nüüd tuli Pablo Escobari vend Roberto välja uue teooriaga Yasutaka Nakamotost.

Yasutaka Nakamoto oli väga kõrgel ametikohal lennundusinsener ning töötas Kolumbia narkoparuni Pablo Escobari heaks. Kuna tal oli piiramatu ligipääs Pacific West Airlinesi siseinfole, siis oli tal lihtne suures koguses narkootikume üle piiri vedada. Aastal 1992 leidis Yasutaka oma autost pommi, seejärel lõpetas ta töö Escobariga ning kadus avalikkuse silmist. Aastaid hiljem ilmus ta tagasi ja lõi Bitcoini. Väidetavalt on tema vend Dorian Satoshi Nakamoto, keda on samuti peetud krüptovaluuta loojaks.

Escobaride sõnul oli tegemist väga kõrgelt haritud inseneriga ning seetõttu oli tal vajalik teadmiste pagas, et luua esimene krüptovaluuta. Yasutaka oli piisavalt metsik, et töötada Escobari heaks, kuid piisavalt kangekaelne, et jääda lojaalseks vaid iseendale.

Hetkeseisuga on kogu teooria raskesti tõestatav. Sellest, et Nakamoto oma autost pommi leidis, kirjutati tollal ka…

Loe edasi Ärilehest…


Plokiahela tehnoloogia kontrollib Venemaal järgmise hääletamise tulemusi
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 7 kuud ago Kommentaare: 0

Venemaa eesolev e-hääletus võimaldab Moskva kodanikel oma hääl anda veebikeskkonnas ning uus süsteem on üles ehitatud plokiahela tehnoloogiale. Uues keskkonnas saab end juba registreerida ning hääletamine toimub 25.-30. juunil. Plokiahela tehnoloogia tagab hääletamise turvalisuse ja läbinähtavuse. Kuidas see toimib? Plokiahela võrgustikul pole ühte kindlat serverit, info on jaotatud paljude erinevate serverite vahel ja tulemuste muutmiseks tuleks saada nõusolek kõikidelt serveritelt. Plokiahela tehnoloogiat kasutavat hääletust on peaaegu võimatu häkkida. Lisaks sellele tagab uus tehnoloogia iga hääle anonüümsuse.

Moskva valitsus ei täpsustanud, millist plokiahela tehnoloogia vormi nad täpselt kasutada kavatsevad. Samuti ei nimetatud ühtegi firmat, kellega nad süsteemi loomiseks koostööd tegid.

Hääletusega otsustatakse, kas Putini pakutud põhiseaduse muudatused jõustuvad või ei. Kõige olulisem muudatus võimaldaks jõustumise korral Putinile veel kaks 6-aastast ametiaega ning sellisel juhul saaks ta olla president kuni 2036. aastani. Kui rahvas hääletab selle vastu, peab Putin oma ametikoha aastal 2024 loovutama. Putin on olnud…

Loe edasi Ärilehest…


Zuckerberg: Libra krüptoraha võimaldab Facebookil reklaamide hindu tõsta
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 8 kuud ago Kommentaare: 0

Zuckerbergi sõnul lihtsustab Libra Facebooki äride müügiprotsessi. Kui keegi tellib Facebookilt reklaami, on inimestel ostu sooritamine oluliselt lihtsam, sest raha on juba nende kontol. Neil pole maksmiseks tarvis teha ühtegi lisasammu. Kuna inimesed ostavad rohkem, siis on äridel põhjust tõsta oma reklaamieelarvet. Kuna reklaamid muutuvad tõhusamaks, siis tõuseb ka reklaami tellijate hulk ning see kergitab omakorda reklaamide hindu.

Facebooki tegevjuht ütles, et maksed on üks oluline osa äride infrastruktuurist, mis on väga pikalt paigal seisnud, ning nüüd võimaldab uus tehnoloogia seda edasi arendada. Facebook teenis eelmisel aastal reklaamide müügiga 69,6 miljardit dollarit, mis moodustas 98% firma sissetulekust.

Facebook tegi sel nädalal oma digirahakottide süsteemile Calibra uue brändingu. Süsteemi uueks nimeks sai Novi, et vältida krüptoraha ja rahakottide sassiajamist. Lisaks sellele ühendati Novi süsteem WhatsAppiga, mis on samuti Facebookile kuuluv 2 miljardi kasutajaga sõnumirakendus.

Facebook tahtis oma krüptoraha selle aasta alguses välja anda, kuid ülemaailmse ametivõimude vastupanu tõttu on projekt edasi lükkunud….

Loe edasi Ärilehest…


Analüütikafirma tegevjuht: “Uus krüptobuum on vältimatu”
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 8 kuud ago Kommentaare: 0

2017. aasta lõpus toimund suur tõus ja sellele järgnev turu kokkukukkumine on järgneval kahel aastal tekitanud palju ebakindlust. Analüütikafirma sõnul on nüüd tugevad eeldused selle muutumiseks.

Mitu kuud koroonaviiruse levikust põhjustatud erimeetmeid on jätnud majandusele oma jälje. Ärid olid pikalt kinni ja inimestel kästi kodudes püsida ning see on omakorda tekitanud palju töötust. See omakorda piirab oluliselt inimeste kulutamisharjumusi ning kahjustab kogu maailma majandust.

Paljud juhtivad riigid on olukorra parandamiseks otsustanud trükkida suures koguses uut raha, mis viib veel kiirema inflatsioonini ja võib pikemas perspektiivis hoopis suuremaid probleeme tekitada.

Digital Assets Data tegevjuht Mark Alfred ütles, et selline valitsuste reaktsioon tekitab inimestes ebausaldust. Samal ajal on krüptorahade infrastruktuur muutunud aina paremaks ning inimeste huvi krüpto vastu kasvanud. Kõik toimuv on suurepärane eeldus uuele hinnatõusule.

Viimasel ajal on tõusnud krüptovaluutadesse investeerivate institutsiooniliste investorite arv. Otsingumootorite statistika näitab samuti inimeste kiirelt kasvavat huvi digirahade vastu. On põhjust uskuda, et turg on praegu väga heas…

Loe edasi Ärilehest…


Itaalia krüptorahaprojekt maksab oma vaatajatele porno vaatamise eest
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 8 kuud ago Kommentaare: 0

PornVisory looja Veronica Noschese ütles, et krüptovaluutade ja pornotööstuse vahel on loomulik sünergia, kuna täiskasvanute meelelahutus vajab anonüümset valuutasüsteemi. Pornotööstuses on palju privaatsuse ja hea maine hoidmisega seotud probleeme.

Eelmisel aastal blokeeris PayPal kogu tööstuse suurima lehe Pornhub konto ning keeldus nendega edasist koostööd tegemast. Sellest ajast saadik hakkas Pornhub vastu võtma krüptomakseid. Lisaks suurfirmade ja maksevahendajate arvamusele hoiduvad paljud inimesed pornolehtedel maksete tegemisest, kuna nende konto tegevust näevad ka nende pereliikmed.

Noschese platvorm on inspireeritud internetibrauserist Brave, mille lahutamatuks osaks on reklaamide automaatne blokeerimine. Brave brauseri kasutajad teenivad raha, kui võimaldavad teatud reklaamide näitamise. PornVisory hakkab tasustama pornovideote vaatajaid.

Hetkel on PornVisory itaaliakeelne pornotööstusega seotud uudisteleht, mille ingliskeelne versioon on juba loomisel. Varsti lisanduvad ka eraldiseisev pornosait ja otseülekandeid võimaldav platvorm. Kogu projekt on hetkel Noschese enda poolt rahastatud, kuid nad plaanivad laienedes otsida ka investorite abi.


Järgmine Bitcoini pooldumine – mis meid ees ootab?
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 9 kuud ago Kommentaare: 0

Maikuus toimuva pooldumisega muutub uue krüptoraha kaevandamine oluliselt raskemaks – ühe “ploki” kaevandamisel saadav tasu väheneb peale pooldumist 50% võrra. See tekitab krüptokommuunis olulist elevust.

Bitcoini loomisel määrati kindlaks uue digivaluuta potentsiaalne koguvaru ning kaevandamise protsess. Kaevandajatel tuleb lahendada keerukaid “arvutusplokke” ning nende edukal lahendamisel saavad nad tasuks Bitcoini. Nii nagu kullakaevandus muutub aja jooksul aina vähem efektiivseks, muutuvad ka Bitcoini kaevandamisel arvutused aina keerukamaks ning tasud aina väiksemaks. Kui Bitcoin loodi, oli võimalik koduarvutiga lahendada plokke, mis andsid tasuks 50 Bitcoini. Tänaseks on kaevandusarvutusi võimalik lahendada ainult spetsiaalselt disainitud ja väga palju energiat kasutavate kaevandusmasinatega ning ühe ploki eest saadav tasu on 12,5 Bitcoini. Mais toimuva pooldumise hetkest on uueks tasuks 6,25 Bitcoini.

2016. aasta pooldumine tõstis märkimisväärselt krüptovaluuta hinda. Samal ajal oli sel ajal Bitcoin üsna tundmatu ning paljud arvavad, et see polnud ainus tõusu põhjustaja. Tänaseks on Bitcoin ülemaailmselt tunnustatud ja saab pidevalt meediakajastust. Praegune pooldumine saab…

Loe edasi Ärilehest…


1 2 3 11