Rikkaimad inimesed krüptorahanduses: TOP 19
veebr. 8, 2018 @ 15:23

Krüptoraha maailmas on võimalik teenida üleöö terve varandus ning selle digitaalse loterii võitjad on üksteisest väga erinevad. Hämar algus, üheaegselt nii anarhiline, utoopiline ja libertaarne, on ligi tõmmanud omapärase seltskonna teerajajaid – kehtivate normide vastastest „krüptopunkaritest“ ja elektrit kulutavatest kaevandajatest kuni ettenägelike Silicon Valley investorite ja suure hulga hodl propageerijateni (kirjaveast alguse saanud krüptosläng, mis tähistab „osta ja hoia“ tüüpi investeerijaid)

Võttes arvesse krüptomaailma läbipaistmatust ja hüpervolatiilsust, esitame nimekirja rikkaimatest inimestest krüptorahanduses, hinnangulistes puhasväärtuse vahemikes. Arvude aluseks on hinnanguliselt isiku valduses olev krüptoraha, maksude järgsed kasumid krüptorahadega kauplemisest ja osalused krüptorahadega seotud ettevõtetes ( andmed 19.01.2018 seisuga). Nimekirjas on toodud välja inimesed kelle krüptojõukus ulatub üle 350 miljoni dollari.

Üsna kindlalt võib öelda, et nimekirjast on osad inimesed puudu ning mõned hinnangud on suure vahemikuga – tegu on siiski krüptorahadega.

 1. Chris Larsen

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 7.5 – 8 miljardit USD
Tegevusala: Ripple’i kaasasutaja
Vanus: 57

Larsen on Ripple’i nõukogu esimees ja endine tegevjuht. Ripple lihtsustab pankadel rahvusvaheliste maksete tegemist, kasutades plokiahela tehnoloogiat. Larsen omab isiklikult 5.2 miljardit ühikut XRP, Ripple’i väljastatud tokenit. Ripple ise kontrollib 61 miljardit ühikut XRP.

 1. Joseph Lubin

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 1 – 5 miljardit USD
Tegevusala: Ethereum’i kaasasutaja, ConsenSys’e asutaja
Vanus: 53

Torontost pärit endine Goldman Sachsi juhtivtöötaja rahastas plokiahela platvormi Ethereumi loomist. Ta rajas ka ConsenSys’e, 600 töötajaga suurfirma, mis tegutseb 28 riigis ja on aidanud alustada erinevatel krüptoettevõtetel ja pakkunud konsultatsiooni näiteks Microsoftile.

 1. Changpeng Zhao

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 1.1 – 2  miljardit USD
Tegevusala: Binance’i tegevjuht
Vanus: 41

Zhao, tuntud ka CZna, lõi vähem kui seitsme kuuga maailma suurima krüptorahade kauplemisplatvormi, Binance’i. Olles jõudnud 6 miljoni kasutajani, on CZ viinud enda tegevuse kolme eri riiki, et püsida eespool võimalikest regulatsioonidest, mis võiksid äri ohustada.

 1. Cameron & Tyler Winklevoss

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 900 miljonit – 1.1  miljardit USD
Tegevusala: Winklevoss Capital’i kaasasutajad

Tyler ja tema kaksivend Cameron on teinud suure comeback’i. Nad ostsid Bitcoini 2012 aastal, kui vähesed inimesed olid sellest teadlikud ning hoidsid ehk hodl’isid. Samuti on nad ehitanud üles New Yorgis baseeruva krüptorahade kauplemisplatvormi, mis hiljuti viis päevas läbi 300 miljoni USD mahus tehinguid.

 1. Matthew Mellon

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 900 miljonit – 1 miljard USD
Tegevusala: Erainvestor
Vanus: 54

Kuulsa Ameerika pankuri (Thomas Mellon) järeltulija ja varanduse pärija alustas krüptorahadega tegelemist aastate eest, vaatamata pere ja sõprade hoiatustele. Ta oli üks varajasi XRP tokenisse investeerijaid.

 1. Brian Armstrong

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 900 miljonit – 1 miljard USD
Tegevusala: Coinbase’i tegevjuht
Vanus: 35

Digitaalse kullapalaviku ajastul on Armstrong mees, kes müüb labidaid. Ta rajas 2012. aastal Coinbase’i, keskse ja populaarseima sisenemispaiga krüptorahadega kauplejaile USAs.

 1. Matthew Roszak

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 900 miljonit – 1 miljard USD
Tegevusala: Bloq’i kaasasutaja, Tally Capital’i asutaja
Vanus: 45

„Mul on väga vedanud ja ma olin kohal väga vara,“ ütleb Roszak, kes esmalt kuulis Bitcoinist 2011. aastal ja osales esimestel ICOdel. Ta on alati otsimas uusi liitujaid ja väidab, et just tema andis Richard Bransonile ja Bill Clintonile nende esimesed Bitcoinid.

 1. Anthony Di Iorio

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 750 miljonit – 1 miljard USD
Tegevusala: Ethereum’i kaasasutaja, Jaxx’i ja Decentral’i asutaja
Vanus: 43

Di Iorio rahastas osaliselt Ethereum’i loomist ja on jätkanud mitmetesse krüptodesse investeerimist. Tema strateegia: sisene varakult ning peale seda kui on toimunud kasvu ja stabiliseerumise faas liiguta kasumid uude tulutõotavasse coin’i.

 1. Brock Pierce

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 700 miljonit – 1 miljard USD
Tegevusala: Bitcoin Foundation’i nõukogu liige, Block.one’i nõustaja
Vanus: 37

Pierce, endine lapsnäitleja, oli varajane digiraha teederajaja, rahastades tosinaid krüptoga tegelevaid ettevõtteid nagu Mastercoin, Coinbase ja Ethereum. Nüüd on ta lubanud annetada miljard dollarit detsentraliseeritud autonoomsele kommuunile mis töötab plokiahelal.

 1. Michael Novogratz

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 700 miljonit – 1 miljard USD
Tegevusala: Galaxy Digital’i tegevjuht
Vanus: 53

Novogratz, endine miljardär ja kuulus riskifondide haldur tundub olevat teinud hiilgava comeback’i. Ta alustas krüptorahadesse investeerimist 2013. aastal ja lahkus Fortress Investment Group’ist kaks aastat hiljem, et täielikult krüptodele keskenduda.

 1. Brendan Blumer

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 600 – 700  miljonit USD
Tegevusala: Block.one’i tegevjuht
Vanus: 31

Hong Kongis tegutsev Blumer viis läbi maailma suurima tokenimüügi, mis on senimaani kogunud miljard dollarit EOS.IO jaoks. See on plokiahela platvorm, mis on konkurendiks Ethereum’ile. Blumer alustas virtuaalsete varadega tegelemisega 14. aastaselt, mil ta müüs esemeid online-mängudes.

 1. Dan Larimer

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 600 – 700  miljonit USD
Tegevusala: Block.one’i tehnoloogiline juht
Vanus: 35

See tarkvarainsener töötas enne Ameerika sõjaväe heaks, kuid lahkus sealt, et luua „süsteeme, mis võimaldavad elu, vabadust ja omandit inimkonnale“. Ta on olnud kaasasutaja kolme plokiahela platvormi juures, kaasaarvatud EOS.IO.

 1. Valery Vavilov

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 500 – 700  miljonit USD
Tegevusala: Bitfury tegevjuht, kaasasutaja
Vanus: 38

Vavilovile avaldas mõju Nõukogude Liidu kokkuvarisemine, kuna ta vanemad kaotasid seetõttu kogu oma raha. See äratas temas huvi süsteemide vastu mida ei kontrolli keskne autoriteet. Aastakümneid hiljem on ta Bitcoini kaevandava firma Bitfury kaasasutaja ja tegevjuht.

 1. Charles Hoskinson

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 500 – 600  miljonit USD
Tegevusala: Ethrereum’i ja IOHK’i kaasasutaja
Vanus: 30

Hoskinson oli lühidalt Ethereum’i tegevjuht, enne kui tüli sundis ta lahkuma. Seejärel asutas ta IOHK’i, mis ehitab krüptoraha süsteeme ja plokiahelaid ettevõtetele, valitsustele ja akadeemilistele asutustele.

 1. Brad Garlinghouse

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 400 – 500  miljonit USD
Tegevusala: Ripple tegevjuht
Vanus: 47

Harvardi haridusega Garlinghouse’l on ehtne kogemus tehnoloogiahiidudega – ta on varasemalt töötanud firmades nagu AOL ja Yahoo. Nüüd on ta Ripple’i tegevjuht.

 1. Barry Silbert

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 400 – 500  miljonit USD
Tegevusala: Digital Currency Group’i tegevjuht
Vanus: 41

Silbert sai Wall Streetil tuntuks SecondMarket’i loomisega, kauplemisplatvorm raskesti kaubeldavate varade jaoks, hõlmates peamiselt tehnoloogia alal tegutsevaid erafirmasid. Samuti tegutseb ta Digital Currency Group’i all (CoinDeski omanik) ning on investeerinud krüptoettevõtetesse nagu Ripple ja Coinbase.

 1. Vitalik Buterin

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 400 – 500  miljonit USD
Tegevusala: Ethereum’i looja
Vanus: 24

24-aastane Buterin, endine Thieli stipendiumi laureaat, on Ethereumi platvormi looja. Ethereum on olnud aluseks ICOde trendile, ning on nüüdseks 100 miljardilise turukapitalisatsiooniga. Buterin teeb nüüd koostööd firmadega nagu Microsoft, BP ja JPMorgan.

 1. Tim Draper

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 350 – 500  miljonit USD
Tegevusala: Draper Associates’i asutaja
Vanus: 59

Võimsast Silicon Valley riskikapitalistist sai Bitcoini entusiast enne, kui see lahe oli. Ta usub, et Bitcoin ja krüpto hakkavad mõjutama enamiku maailma kaubandust.

 1. Song Chi-Hyung

Hinnanguline krüptode puhasväärtus: 350 – 500  miljonit USD
Tegevusala: Dunamu tegevjuht, Upbit’i asutaja
Vanus: 38

Kõigest nelja kuuga sai Songi loodud Upbit’ist Lõuna-Korea suurim krüptorahadega kauplemise platvorm. Detsembris oli päevane keskmine kauplemismaht 4.7 miljardit USD, ulatudes maksimaalselt kuni 11 miljardini USD päevas.

 

Artikkel refereeritud 8.02.18 seisuga veebilehelt https://www.forbes.com

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.