Riik karmistab virtuaalvääringute teenuse tegevuslubade väljastamist
sept. 24, 2021 @ 10:12

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele virtuaalvääringu teenuse pakkumist karmistava eelnõu, mille eesmärk on anda finantskuritegevuse riskide maandamiseks Eesti virtuaalvääringute teenuse tegevusluba vaid neile, kellel on kavas Eestis tegutsema asuda.

Samuti soovitakse täpsustada tegevusloa andmisest keeldumise aluseid ja lõpetada anonüümsed virtuaalvääringutega tehtavad tehingud, teatas rahandusministeerium.

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduseelnõu muudatused lähtuvad riiklikust riskihinnangust, mille järgi on virtuaalvääringu teenusepakkujatega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise ning muude finantskuritegude riskid oluliselt tõusnud.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on senised regulatsioonid võimaldanud Eesti tegevusluba taotleda teenuse pakkujatel, kes Eestis ei tegutse, kellel puudub Eestiga seos ja kelle üle järelevalve tegemine, ka näiteks tegelike kasusaajate tuvastamine, pole võimalik. Nendega kaasnevad riskid kanduvad ministri sõnul üle Eesti majanduskeskkonnale.

«Seetõttu plaanime hakata selle sektori teenusepakkujaid reguleerima sarnasemalt teiste finantsvaldkonnas tegutsevate ettevõtetega….

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.