Riik hakkab ühisrahastust ja krüptovarade pakkujaid ohjama
jaan. 15, 2021 @ 15:31

Rahandusministeerium avalikustas eelnõu, millega kehtestatakse nõuded teenuseosutajatele, kes pakuvad investeerimisvõimalusi ühisrahastusprojektidesse või krüptovaradesse.

«Tehnoloogiline innovatsioon on kaasa toonud uued ärimudeleid ja teenused, mis täna on suuresti reguleerimata. Siin on oluline leida sobiv tasakaal, et nõudeid ei piiraks liialt uute teenustega turule tulekut, aga samas oleks tarbijate ja investorite huvid kaitstud. Eelkõige on oluline, et investorid saaksid piisavat ja asjakohast infot, kui nad soovivad oma raha paigutada ühisrahastusse või krüptovaradesse,» ütles rahandusminister Martin Helme.

Viimasel kümnendil on hoogustunud investeerimine läbi alternatiivsete investeerimiskeskkondade – näiteks erinevatesse ühisrahastusprojektidesse ja krüptovaradesse, seda nii globaalsel tasandil kui ka Eestis. Tulenevalt tehnoloogia arengust on mitmekesistunud investeerimisvõimalused, mis on kapitali kaasamist lihtsustanud.

Täna on Eestis selliste ettevõtjate tegevus suures osas reguleerimata, puuduvad ka tõhusad investorkaitse meetmed. Uus tehnoloogia võib investoritel ja…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.