Rahapesu Andmebüroo juht soovib tühistada kõik krüptovaluuta tegevusload
okt. 13, 2021 @ 7:26

Mäekeri hinnangul peaks Eesti riik kõik tegevusload tühistama ja litsentseerimisega otsast peale alustama.

Virtuaalvääringu teenusepakkujate seas korraldatud küsitluse esialgsetele tulemustele viidates nentis Mäeker, et kurjategijate seas populaarse krüptovaluutaäri mahud on mõne aasta tagusega võrreldes mitmekordistunud.

“Esmaste järelduste kohaselt on neil kliente peaaegu viis miljonit ja käive 40 protsenti pangandussektori välismaksete mahust ehk eurodeks teisendatuna üle 20 miljardi euro (aastas – EE).”

Mäekeri sõnul on krüptoäriga seotud probleemid sarnased Danske Eesti filiaalile lõpuks saatuslikuks saanud hädadega ning kui riik neid riske väga kiiresti kontrolli alla ei saa, võivad sel olla tagajärjed, mida Eesti riik ei soovi.

Mäeker tegi ettepaneku, et krüptoettevõtete osa- või aktsiakapital kasvaks 350 000 euroni ja et see raha peab ettevõttel reaalselt olemas olema: kas sularahas või kiiresti realiseeritavates väikese riskiga väärtpaberites.

Samuti tegi RAB seadusandjale ettepaneku, et firmades peavad olema turvalisemad IT-süsteemid ja omanikud peavad olema valmis reaalset raha investeerima, kuna praegu on reaalseid kaasuseid, kus inimeste vara on kadunud.

Kuigi…

Loe edasi ERR portaalist…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.