Poola keskpank maksis youtuber’ile krüptorahade mustamise eest
veebr. 20, 2018 @ 18:04

Krüptorahade õitseng on saanud palju positiivset vastukaja, kuid aeg-ajalt tõstab pead ka negatiivne pool.

Poola keskpank pakkus Marcin Dubielile, poola youtuber’ile kellel on ligi miljon subscriber’it, 24 000 eurot (üle 90 000 zloti). Vastutasuks pidi ta tegema koostööd Poola Finantsinspektsiooniga ning tegema negatiivse tooniga video krüptorahadest. Muidugi ilma vaatajatele teada andamata, et tegu on makstud „reklaamiga“.

Video pealkiri on: STRACIŁEM WSZYSTKIE PIENIĄDZE ehk tõlkes: MA KAOTASIN KOGU OMA RAHA?! Videos näidatakse krüptot kahtlase “saa kiirelt rikkaks” skeemina ning lõpuks jääb peategelane üldsegi kogu oma rahast ilma ja ei saa kohtingul restoranis isegi arvet makstud.

Videot on vaadatud üle poole miljoni korra. Kirjeldusest võib leida hashtag’i #uważajnakryptowaluty ehk ettevaatust krüptovaluutadega. Sellega on seotud ka samanimeline veebileht: https://uwazajnakryptowaluty.pl. Poola keskpank on tunnistanud, et viis sotsiaalmeedias läbi kampaania krüptorahade “probleemist”. Selles näidatakse krüptosid kõrge riskiga investeeringutena, millel puuduvad igasugused tagatised.

Antud youtuber ei pruugi olla ainuke, kellele on sellise teenuse eest makstud. Demokraatiale läheb asi põhimõtteliselt vastu, kuna riigil osapoolena on keelatud luua kodanikele suunatud propagandat.

Artikkel refereeritud 20.02.18 seisuga veebilehelt http://www.cryptovibes.com

 

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.