Nordea pank keelas oma töötajatel krüptovaluutadega kauplemise
dets. 10, 2019 @ 23:36

See otsus sai esialgu tehtud 2018. aastal, kuid kaevati seejärel edasi, sest see sekkub töötajate isiklikku ellu. Pank väitis, et krüptovaluutadega kaubeldes võivad nende töötajad tahtmatult sattuda ebaeetilistesse või kuritegelikesse tegevustesse ning see omakorda võib kahjustada panga mainet.

Põhjamaade Plokiahela Assotsiatsiooni finantsjuhataja Jacob Pouncey ütles, et see otsus lubab suurkorporatsioonil otsustada inimeste isikliku elu üle ning rikub nende vabadust.

Jurist Daniel Cuypers kommenteeris, et töötajate soetatud Bitcoin võib olla teenitud illegaalsete tegevuste või maksude vältimise kaudu ning panga sõnul omavad digivaluutad selles osas palju suuremat riski kui traditsiooniline raha. Mõnel juhul on võimalik töötaja tegude eest pank vastutusele võtta. Kuna krüptorahadega kauplemine on vähem reguleeritud, võib inimene enda teadmata teha midagi ebaseaduslikku.

Pouncey nõustus, et panga jutus on tõde, kuid samal ajal võiks siis keelata iga teise tegevuse, mis võib viia ebaseadusliku käitumiseni, sealhulgas joomise, nahast riided, hasartmängud või tavavaluutas ostude tegemise.

Nordea panka kahtlustati hiljuti rahapesus. Juunist alates on uuritud sadade…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.