Noorem põlvkond on suurim krüptorahadesse investeerija
märts 14, 2018 @ 16:30

Enamikes riikides ei seostata noori inimesi investeerimisega, seda peetakse peamiselt just vanema põlvkonna pärusmaaks. Krüptorahadega on asi teistmoodi – uue uuringu järgi on just Y-põlvkond ehk millennials suurimad krüptodesse investeerijad.

Info pärineb värskelt Seoulis Korea finantsinvestorite kaitse sihtasutuse poolt läbi viidud uuringust. Sellest võtsid osa 2530 inimest vanusevahemikus 25-64. 20ndates eluaastates vastanutest omasid krüptorahasid 22.7 %, sama näitaja oli 30ndates inimeste puhul 19.3% ja 40ndates inimeste puhul 12%. Vanema generatsiooni esindajatest oli vastav näitaja 50ndates eluaastates inimeste puhul 8.2% ja 60ndates inimeste puhul 10.5%.

Kuigi noorem põlvkond on aktiivsemad ning moodustavad enamiku krüptoinvestoritest, siis vanemad inimesed investeerivad suurema summa. 60ndates inimesed investeerisid keskmiselt kõige suurema summa, $6185 USD*. „Mida vanem on inimene, seda suurem on investeering“, ütleb Kwon Soon-chae, vanemanalüütik Korea finantsinvestorite kaitse sihtasutuses. Samas on ta murelik, et vanemad investorid ei mõista täpselt millega on tegu. Tema sõnul ei saa riskida sellega, et nad kaotavad oma pensionisäästud.

50ndates inimesed investeerisid keskmiselt $5903 USD, 40ndates inimesed $3739 USD, 30ndates inimesed $3495 USD ja 20ndates inimesed $2745 USD.

Sarnane uuring viidi eelmine aasta läbi ka Suurbritannias London Block Exchange (LBX) poolt. Leiti, et noorem põlvkond võtab krüptorahasid avasüli vastu, kuna traditsioonilised investeerimismeetodid nagu valitsuse võlakirjad, aktsiad, pensionisambad ja kinnisvara ei paku neile kindlustunnet. Samuti peavad 27% millennials’itest krüptorahasid rohkem usaldusväärseks kui pankasid.

Uurimusest võttis osa 2000 inimest. Alla 35 aastastest 17% olid juba krüptorahadesse investeerinud või nendega väga hästi kursis. Samast vanusegrupist 16% pidasid tulevikus krüptorahadesse investeerimist väga tõenäoliseks ning 24% kahetsesid, et ei investeerinud krüptorahadesse nende algfaasis.

„Selle uuringuga tuleb välja erinevus selles, kuidas näevad raha noored inimesed versus nende vanemad ja vanavanemad, kelle varade finantstootlus pensioni või kinnisvara näol oli väga hea,“ sõnas LBX tegevjuht Benjamin Dives. Veel lisas ta, et „noorem põlvkond tunneb, et nad on vana süsteemi poolt maha jäetud ning suunavad nüüd pilgud krüptorahade kui uue alguse poole“.

„Noored hakkasid sissetulekut teenima 2008. aasta finantskriisi järelmõjude ajal ning paljud neist ei usalda traditsioonilisi finantsinstitutsioone või süsteemi üldiselt,“ arvab Garrick Hilema, Cambridge ülikooli krüptorahade ekspert.

Mõlema uuringu tulemused on sarnased John McAfee poolt Twitteris läbi viidud küsitluse tulemustele, millest selgus, et 49% krüptoinvestoreid olid vanusevahemikus 18 kuni 30.

*Ümber arvutatud Lõuna-Korea vonnist.

Artikkel refereeritud 14.03.18 seisuga veebilehtedelt http://bitcoinist.com ja https://crypto-lines.com/ 

 

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.