Nädal 4 (22-28.01) uudised ja arvamused (Eesti)
jaan. 26, 2018 @ 9:04

Eesti on üks kuumimaid ICO-riike
https://geenius.ee/uudis/eesti-uks-kuumimaid-ico-riike/
Statistika näitab, et Euroopa üks kuumimaid ICO-riike on Eesti. Idufirmade kauplemisplatvormi Funderbeam raportist selgus, et paar aasta tagasi leiutatud ICO-meetod jõudis mullu nii kaugele, et üle maailma korraldati 149 sellist kapitali kaasamist, millega koguti kokku üle 2,5 miljardi dollari. Kui tavapäraste idufirmade investeeringute hulk on üle maailma hoopis langenud, siis ICO-sid tehakse üha enam.

Kui enamik ettevõtjaid valivad Euroopas Šveitsi, mis on omandanud krüptokuningriigi maine, siis EL-i riikidest korraldati ICO kas finantspealinnas Londonis või Eestis.

Ka Financial Times kajastas teiste andmeallikate põhjal ICOga kogutud kapitali eelmise aasta kümne esimese kuu jooksul. Nende analüüsist tuli välja, et üle kogu maailma kaasati kõige rohkem raha sel meetodil USAs (580 miljonit dollarit), Šveitsis (550), Singapuris (184), Venemaal (111), Hiinas (82), Suurbritannias (67) ja Eestis (63 miljonit dollarit).

Loe rohkem Geenius.ee artiklist “Eesti on üks kuumimaid ICO-riike“.

Krüptokaevurid on Eesti graafikakaartidest tühjaks ostnud, tavainimestele jäävad tühjad pihud
https://geenius.ee/uudis/kruptokaevurid-eesti-graafikakaartidest-tuhjaks-ostnud-tavainimestele-jaavad-tuhjad-pihud/

Juba mõnda aega on maailmas valitsenud olukord, kus mängurid ja entusiastid peavad arvutipoodidest kurva näoga lahkuma, kuna mõistliku hinnaga videokaarte turult ei leia, sest need kõik on kokku ostetud krüptoraha kaevandajate poolt. Sama on seis ka Eestis ning arvutipoodide sõnul on seadmete hinna tõusnud mitmekordseks.

Eesti ettevõte loob kihlveocoini
https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2018/01/24/eesti-ettevote-loob-jalgpallivoistlusteks-kihlveocoini

Krütpomüntide esmapakkumine on saanud rahakaasamise vormina ülipopulaarseks ning seda on aina enam hakanud kasutama ka Eesti ettevõtted. Eile teatas verivärske Eestis registreeritud ettevõte Better Betting SA, et soovib samuti ICOga õnne proovida ning kaasata kuni 30 miljonit dollarit.

Nordea keelab töötajatel krüptovaluutadega tegeleda
https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2018/01/22/nordea-keelab-tootajatel-kruptovaluutadega-tegeleda

Nordea pank keelas oma töötajatel bitcoini ja teiste krüptovaluutadega kauplemise. Pank saatis töötajatele memo, milles seadis kauplemise lõpetamise tähtajaks 28. veebruari. Nordea panga töötajad, kel on bitcoine, võivad need alles hoida.

Nõukogu tahtis võtta seisukohta krüptoturu „reguleerimata olemuse“ tõttu, viidates suurele volatiilsusele ning investorkaitse puudumisele.

Panga juht Casper von Koskull kritiseeris detsembris krüptovaluutasid, nimetades bitcoini absurdiks, millel pole midagi pistmist loogikaga. Koskulli sõnul on üksjagu tõestust selle kohta, et bitcoini kasutatakse finantskuritegudeks.

Eestlasi võlunud krüptoskeemi kahtlustatakse terrorismi rahastamises
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/01/24/eestlasi-volunud-kruptoskeemi-kahtlustatakse-terrorismi-rahastamises

Eestis populaarse krüptorahaskeemi OneCoini suhtes on algatatud üleeuroopaline uurimine seoses kuritegelike rühmituste ja terrorismi rahastamisega. Skeemi on algusest peale saatnud püramiidskeemi kahtlused ja pidevad uurimised ja pangakontode sulgemised eri riikides.

Üllatus suures narkoloos: kuhu kadus krüptoraha, mille eest politsei ostis üle 1,5 kg fentanüüli?
http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/ullatus-suures-narkoloos-kuhu-kadus-kruptoraha-mille-eest-politsei-ostis-ule-1-5-kg-fentanuuli?id=80877871

Advokaat Olev Kuklase väidab, et kaduma läks kümnete või isegi sadade tuhandete eurode väärtuses krüptoraha, mida kuriteo matkija tarvitas fentanüüli ehk valge hiinlase ostmiseks.

Politsei ja prokuratuur seostavad uimastite müümise eest vahistatud Dimitri Kärbergiga nn elektroonilist rahakotti, kuhu võmme abistanud Leedu nimega kuriteo matkija kandis 36,82 bitcoin’i. Summa võib näida naeruväärselt väike, kuid mullu juulis, kui politsei Kärbergi kinni võttis, võrdus see 81 000 euroga. Detsembriks tõusis bitcoin’i kurss veelgi ja eurosumma kasvas korraks isegi üle 600 000.

Praeguseks on ­kõnealusesse „rahakotti“ alles jäänud 17 bit­coin’i. Kuhu ülejäänu kadus?

Häkkerirünnak Äripäeva veebide vastu pälvis FBI tähelepanu
https://www.ohtuleht.ee/853857/hakkerirunnak-aripaeva-veebide-vastu-palvis-fbi-tahelepanu

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.