Mis Krüpto on sandbox? – Kuidas see muudab tuleviku meelelahutust?
mai 11, 2022 @ 10:45

Videomängud ei põhine vaid enam meelelahutusel. Tänapäeva arvutimängud on loodud ka strateegiliste oskuste arendamiseks ning isegi sissetuleku teenimiseks. Üheks parimaks näiteks veebimaailmas on Sandbox, mis kujutab endast mängimise platformi, kus kõik rahalised vahendid põhinevad krüptovaluutal. Pixowl lõi Sandboxi keskkonna 2012.aastal kuid siis toimis see põhimõtteliselt telefonis mängimiseks.

Metaverse maailmas toimiv Sandbox rakendus võimaldab luua avatare, neid müüa, maailmasid luua ning turul kaubelda. Kõik kanded toimivad krüpto põhjal ning Sandbox võimaldab kaubelda ka NTF-de abil. NTF on teadatuntud krüptovaluuta, millel on reaalne väärtus ja mitte ainult virtuaalses maailmas. Sandbox lubab luua avatare ning neid kombineerida pikslite abil teiste osakestega, võimendamiseks saab kasutada ka nn relve ning võitlusmeetoteid. Oma loodud avatare on võimalik müüa turul, kus miljonid kasutajad saavad pakkuda enda poolse panuse ning sinu avatari osta. Kuid oma avatari ei pea müüma, kuid soovid sellega mängida.

Tänapäeval armastatakse oma raha investeerida virtuaalselt kasiinodes, neist populaarsem on slotid. Krüptomaailmas armastatakse Sandbox keskkonda sama palju kui kasiinosõltlased online-kasiinosid.

Sandbox pakub kahte maksevahendit: Sand token ja Asset token. Sand token võimaldab osta maad, maksta uuenduste eest ning mängu osaluste eest. Asset token ehk NFT on maksevahend, millega saab tasuda turul, vahetada ning asustada oma maad.

Virtuaalselt sarnaneb Sandbox mängumaailma Minecraftile, kus maailmade loomine on väga sarnane sandbox mängudele. USA üks tuntumaid räppareid Snoop Dogg lõi partnerluse Sandboxiga juba investeerimise eesmärgil. Varasemalt on sama kuulus investeerinud telemaastikul kihavate ettevõtete tegevusse, kuid Sandboxiga on kaalul suurem tähendus. Snoop Dogg lõi enda avatari samasse keskkonda ning tema kingades käimine on täiesti võimalik- piisab vaid tema avatari ostust. Maatükil, mille ta ostis, lõi Snoop Dogg oma elamisest koopia ning pakub ka live-kontsertite võimalust. Tema enda korraldatud kampaania korras suudeti ära müüa individuaalselt 10000 liitumist lähikondlaste poolt, mis meelitas omakorda ka kõrval seisjaid selle keskkonnaga liituma. Snoop Dogg suutis oma 300 tuhande suuruse tookeni väärtuse kasvatada küllaltki lühikese aja jooksul 4.8 miljoni väärtuseni.

Ka muusikavideos “House I Built” , mille räppar lõi spetsiaalselt mängu tarbeks, kirjeldab ta oma teekonda samal platformil ning meetoteid, kuidas tema vähe väärtuslik tooken kasvas miljonite väärtusesse.

Tuleviku meelelahutus on nüüdseks juba siin, sest ka tavalisest arvutimängust on võimalik välja võluda miljoneid dollareid. Krüptona on Sandbox hetkel üheks liidriks ning tänu juba hoogsale turundusele, mis selle tarbeks on läbi viidud. Sandbox ise soovib oma Metaverse maailma juuri reklaamida hoogsalt ning truupäraselt sest kuna seal eksisteerivad ning mängivad kuulsused on nende nn ‘suuvoodrid’. Ajalugu on näidanud, et kui mõni kuulsus midagi reklaamib, siis joostakse selle suunas tormi.

Sandbox toimib ise krüptovaluutana, sest selle mängu tuum ning sisetegevus omavad mõlemad väärtust.

Kommentaarid on suletud.