Kuidas ning kust osta krüptoraha?
jaan. 24, 2018 @ 13:50

Kõige lihtsam ning kiireim viis on oma eurod vahetada krüptorahaks kasutades internetiportaale. Kuna paljudes portaalides ei ole võimalik osta eurode eest koheselt alternatiivmünte, siis tuleb selleks alguses soetada mõnda populaarset krüptoraha nagu näiteks BTC (Bitcoin), ETH (Ethereum) või LTC (Litecoin).

Teine võimalus on kasutada selle jaoks veebilehti, kus inimesed panevad müüki oma olemasolevad krüptorahad ning sul on võimalus neid siis osta nende käest nagu tavalist kaupa. Siinkohal märgime rasvaselt ära, et tehingute tegemisel ole alati hoolas ning alati tee ostjale taustakontroll ning ära kanna raha ette sulle tundmatule inimesele.

Meie käsitleme antud artiklis turvalist viisi, milleks on meie näitel Coinbase portaal. Juhul, kui soovid liitumisel saada 10 dollari suurust boonust, siis liitu kasutades seda linki ning kui soovid boonusest loobuda, siis kasuta järgnevat linki. Märgime ära, et rahapesu tõkestamiseks pead sa ennast identifitseerima ID-kaardi, juhiloa või passi abil. Nüüd, kui sul on konto loodud saadki hakata sinna raha peale kandma. Selleks on sul 2 võimalust, kas kasutada oma panga- või krediitkaart, või siis teha ülekanne oma internetipangast kasutades SEPA makset. Mõlemal on oma eelised ning puudused. Pangkaardiga tasumisel võtab Coinbase tasuna 4.99% makse suurusest, kuid makse on siinkohal momentaalne ning ootama ei pea. Internetipangast SEPA makse saatmisel teenustasu ei ole ning maksad ainult vastavalt oma panga hinnakirjale. Miinuseks on ainult see, et makse saatmine võtab aega nii nagu võtab aega tavaline raha saatmine sõbrale. Positiivne on aga see, et Coinbase on valinud oma Euroopa internetimaksete partneriks meie oma Eesti LHV Panga, mis tähendab et näiteks LHV’st makse saatmine võtab aega vähem kui minut ning teistest pankadest raha saatmine ei tohiks samuti üle paari tunni pangapäevadel aega võtta. SEPA makse puhul peab Coinbase server makse identifitseerima ning meie kiireim aeg on seni makse alustamisest, kuni raha Coinbase lehel nähtavaks muutumisega olnud 30 minutit.

Samuti erineb kahe variandi vahel viis, kuidas toimub ostmine. Panga- või krediitkaardiga ostmisel pead sa ostma koheselt kas BTC (Bitcoin), ETH (Ethereum) või LTC (Litecoin) krüptoraha ning eurod konverteeritakse automaatselt sinu poolt valitud valuutasse. Internetipangast makse tegemisel ehk SEPA makse puhul kannad Sa aga Coinbase’le otse eurosid ning saad ise valida aega, millal ning kui suures koguses kavatsed krüptoraha osta. See on kasulik näiteks siis, kui soovid raha Coinbase’le ette kanda ning ise valida aega, millal on mõni krüptoraha odavam ning siis seda osta.

Kuna aga Coinbase’i enda krüptorahade valik on piiratud, siis sageli kannavad inimesed sealt ostetud mündid edasi teistesse keskkondadesse kauplemiseks. Meie soovitud siinkohal on Binance keskkond, kus on vahetatavad sadu alternatiivmünte nagu näiteks NEO, IOTA, XLM jne. Selleks aga, et oma mündid Coinbase’st Binance’i saada peab need sinna saatma. Seega esiteks tuleb luua Binance konto siin. Edasi tuleb võtta lahti Binance’s “Funds” alt “Deposits” ning kirjutada lahtrisse see münt, mis on sul hetkel Coinbases. See moodustab sulle selle mündi rahakoti aadressi, mis kopeeri Coinbase’i saaja aadressile. NB! Pane tähele, et saadetav münt vastaks saaja rahakoti mündile, vastasel juhul kaovad su mündid igaveseks. Ehk siis BTC rahakotti saada ainult BTC münte, ETH rahakotti ainult ETH münte jne. Pärismaailmas tähendaks see seda, et eurod hoia ühes rahakotis ning dollarid teises. Ülekanne võib aega võtta kuni tund, kuid üldiselt liiguvad rahad kiiremini.

Nipp: Kui soovid kokku hoida natukene raha vahendustasude pealt, siis kõige soodsam on kanda alguses raha Coinbase’i kasutades SEPA makset, seejärel logida sisse Coinbase’i krüptovaluuta vahetusportaali GDAX ning sealt viia eurod kontole ning alles seejärel kanda nad GDAX’ist Binance’i keskkonnda.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.