Krüptovarade amokkjooks läbi: Euroopa Liit suunab riike kontrolli poole
jaan. 30, 2019 @ 9:11

Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA) avaldas soovituslikud juhised krüptovarade ja ICO-de kohta. Juhiste väljaandmine oli peamiselt ajendatud sellest, et liidu finantsreeglid töötati välja enne krüptovarade kasutuselevõttu ning need ei võta arvesse krüptovarade eripära, uued juhised peaks aga aitama liikmesriikidel krüptovaraga seonduvat ühesemalt tõlgendada, samas kaitstes ka investorite huve.

Krüptovaradel on mitmeid erinevaid omadusi, mis tingib nende erineva liigituse ja terminoloogia ning kuna mõni neist võib endas hõlmata mitut erinevat funktsiooni, siis on keeruline kohaldada üht reeglistikku. Sellest tingituna on liikmesriikides kujunenud välja erinevad lähenemised selle kohta, millistele krüptovaradele ja mil määral finantsreeglid kohalduvad. Selline lähenemine ei toeta aga võrdsete võimaluste ja ühtlustatud turu põhimõtet, mis on Euroopa Liidu toimimise üks alustalasid.

Nii investorite kui ka finantsturu kaitseks rakenduvad finantsteenustele ja -toodetele väga mitmed erinõudeid. Kuna aga krüptovara olemus…

Loe edasi Geeniusest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.