Krüptovaluutad kui pikaajaline investeering?
dets. 18, 2019 @ 13:00

Ahnus on osa inimloomusest. Mõned oskavad seda rohkem kontrollida, teised vähem. Emotsionaalsed otsused kõrgendavad riski. Investeerides ei tohi ahneks minna, seda tuleb teha hoolikalt ja planeeritult. Turud töötavad tsüklites ja on mõjutatud emotsioonidest. Kui hind liigub kiiresti üles, siis üritavad paljud sellega kaasa minna, mis omakorda võimendab tõusu veelgi ja tekivad n-ö mullitsüklid. Paraku järgneb turul igale tõusule sarnase suurusega langus, sest lõpuks kaob kauplejatel huvi turul kaubeldavat instrumenti kallima hinna eest osta.

Paralleeli saab tõmmata krüptovaluutade ja 1990ndatel tegevust alustanud firmade vahel, kes keskendusid internetiga seotud äride loomisele. Oma nišši üritasid leida tuhanded firmad maailmas. Vähesed nendest on siiamaani aktiivsed.

Selleks, et aru saada, kuidas krüptovaluuta võib osutuda kaugemas tulevikus hea tootlikkusega pikaajaliseks investeeringuks, võtame ette näite lähiminevikust. Aktsiaturu terve ajaloo vältel on tootlikkuse poolest kindlasti üks eesrindlasi olnud Amazoni aktsia. Krüptovaluutade turu perspektiivist on samamoodi tulus olnud näiteks bitcoin’ide ostmine.

USA aktsiaturul oli ajavahemikus 1998–2001 väga kiire tõus, sest…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.