Krüptoraha ja online mängud – Kuidas need omavahel põimuvad?
apr. 25, 2022 @ 23:07

2009 .aasta nägi ilmavalgust uus valuuta, mis sai tänu oma veebis põhinemisele nimeks bitcoin ehk krüptoraha. Tegemist oli reaalmaailmas toimiva krüptovaluutaga, mille eesmärgiks põhines rahalise väärtuse omamine inflatsioonist hoolimata. Siiski, kõik ettevõtted ei soovi enda teenuste tasumise eest kasutada krüptovaluutat ning seda põhjusel, et tehniliselt on võimalik ka pettuseid läbi viia.

Pokker kui kasiinomäng toimib rahaliste panuste abil. Kuna online maailmas on võimalik siiski panustada millele iganes, kasutavad suuremad videomängutootjad nüüdseks juba omaenda tokeni võimalust.

Kuidas kombineerivad online mängud end krüptovaluutaga?

Kõige lihtsam näide on online äppi mäng telefonis, kus allalaadimisel saab selgeks sellega seotud abiäpid ning rakendused. Tavaliselt kaasnevad mängu alla laadimisega ka äpi-sisesed ostud, kus tegelaskujude ning levelite tõstmiseks tuleb käia välja päris raha või mänguraha. Bitcoinil põhinevad mängud kasutavad ostudeks bitcoine ning nende eest ostetakse elusid, varustust, jõudu, abi ja väärtuseid. Bitcoini või mistahes teise krüptoraha abil on võimalik teha oste turvaliselt samal platformil.

Bitcoini abil on võimalik mängida ka rahaliste panustega, mis ei ole otseselt seotud kliendi pangakontoga. Mängimisel ei seata ohtu kasutaja rahalised vahendid.

Krüptoraha eelised

Ülekannetega kaasnevad alati teenustasud ning veidi hilinemist, kuid krüptoraha korral on tegemist otsese ülekandega ning teenustasud nende puhul ei toimu. Kasutaja ei kaota rahaliselt ning krüptovaluuta abil, sest tänu fikseeritud ülekandele ei teki isegi minimaalset hilinemist.

Rahvusvahelised valuutavahetused toimuvad piiride ületamise ajal sama efektiivselt kui teo roomamine üle sõidutee. Kuna krüptol põhinevad mängud on saadaval rahvusvaheliselt, ei teki valuutavahetust ega ülekannete hilinemist. Kõik sõltub vaid interneti kiiruse saadavusest.

Andmekaitse ning turvalisus käivad online mängudega käsikäes vaid juhul kui kasutajate andmete kaitse võimaldab mängijal teha tehinguid ilma enda nime või pangakonto numbri paljastamata. Krüpto korral saab luua kasutajanimesid ning krüptoraha kandub kontode vahel turvaliselt.

Battle of Guardians

Tegemist on ühe esimesi krüptovaluutat kasutava online mänguga, mille maksevahendid on bitcoinid ning mõned muud krüptorahad. Raskuste rada on olnud konarlik ning aeganõudev kuid aastate jooksul on arendatud pea kõiki lüliliste ühenduskohtade turvamisega ning inseneerimisega. Blockchain kui teatudharu omaette on sellele keskendunud juba tänu tulevikuennustustele.

Tulevikuootused

Enim oodatakse valuuta mitmekesistamist ning bitcoini kasutamise harjumuste tõusu ning online mängude loomist just tänu virtuaalsete maksevahendite propageerimiseks.

Tõusuteel on mäng Axis Infinity, mille abil on võimalik teenida reaalselt miljoneid bitcoine. Lemmikloomasid kasutades on võimalik teenida raha ja elusid, ning nende kasvu järel saab bitcoine kanda hiljem oma enda kontole. Tegemist ei ole lihtsalt enam mänguga, sellest on viimaks kasvanud omaette ‘ökosüsteem’.

Kommentaarid on suletud.