Kõige meeldivamad ja ebameeldivamad krüptovaluutad
jaan. 26, 2018 @ 12:07

Faktorite seas, mis mõjutavad Bitcoin’i hinda, on võtmetegur üldine arvamus nagu sotsiaalmeedia kajastus või valitsuse regulatsioonid. Oletatud on lausa, et see mõjutab ainuisikuliselt krüptovaluuta turgudel kujunenud hindasid.

Näiteks GVA uuringute tegevdirektori David Garryti tõi välja, et üldine arvamus on hinda tugevalt mõjutavav faktor (vaata GVA Research CEO Says Sentiment Is Driving Bitcoin). Tema sõnul on üldine arvamus muutunud oluliseks, sest krüptovaluuta ei ole tavaühiskonnas massiliselt omaks võetud. Kindlat seisukohta ei ole aga üldiselt võetud kui tugev on korrelatsioon arvamuse ja krüptovaluutaga kauplemise vahel. Näiteks Bitcoin’i hind tõusis aastal 2017 isegi hoolimata sellest, et valitsused ja pangad sellele vastu hakkasid. Sellel aastal aga on nende avaldustel hinnale negatiivne efekt.

Uus trendide analüüsi bot Watson Reports analüüsis sotsiaalmeedia arvamusi, et selgitada välja kõige meeldivamad ja kõige vihatumad krüptovaluutad:

Ei ole üllatav, et Bitcoin’il on sotsiaalmeedias kõige rohkem mainitusi. Waves, plokiahela platvorm ja krüptovaluuta ühisrahastusega, oli sotsiaalmeedias mainitustes teisel kohal, järgnes Ethereum.

Järgnesid Ripple XRP, Litecoin ja NEO. Kõigil neil müntidel on viimase kahe kuu jooksul toimunud suur hinnatõus. Siiski, XRP ja Litecoin on viimastel päevadel väärtust kaotanud ja nende väärtuse muutus on sellel aastal negatiivne, samas NEO on tõusnud 63% (andmed 24.01 seisuga).

Kajastused võivad aga olla positiivsed ja negatiivsed. Järgnevatel graafikutel on kõige rohkem meeldivamad ja ebameeldivamad krüptovaluutad sotsiaalmeeedias Watson Reports’i andmetel:

Kaks kõige meeldivamat krüptovaluutat

Siacoin
Siacoin on krüptovaluuta Sia jaoks (detsentraliseeritud storage pakkuja), mis konkureerib traditsiooniliste andmete salvestamisega pilve tegelevate ettevõtetega (ingl. cloud storade) ja pakub konkurentidega võrreldes paju madalamat hinda. Sia on kaasanud investoritelt üle miljoni dollari. Reddit’i AMA (ask me anything) ajal teatas juhtiv arendaja, et näeb järgmise kolme aasta jooksul Netflixi oma sisu edastamas Sia plokiahela abil.

ZClassic
ZClassic on lahknemine (ingl. fork) ZCash’ist, olles krüptovaluuta mis on uudistes kui tehnoloogia, mis võib sillutada teed pankadele blokiahela vastuvõtmisel. Artikli kirjutamise ajal on ZClassic’u market cap 328 miljonit dollarit (24.01 seisuga). Ootused hard fork’iks jaanuari keskpaigas ja uue coin’i väljalaskmine nimega Bitcoin Private, viis investorid pakkuma viimaste nädalate jooksul hinnaks 10 dollari pealt 200 dollarini. Siiski on fork’i viivitus viinud hinna kiire langemiseni.

Kaks kõige vihatumat krüptoraha


Bitcoin
Arvestades millist tähelepanud ja vastuolu Bitcoin tekitab, siis ei ole üllatav, et kõige vihatum krüptovaluuta on just Bitcoin. Viimase nädalate jooksul on Bitcoin saanud rohkem kui küllaga negatiivset kajastust, sest Bitcoini hind on võrreldes eelmise aasta tõusuga nüüd tugevas languses, olles kaotanud see aasta juba peaaegu ühe neljandiku oma väärtuses. Hiljuti tunnistas Nobeli preemia laureaat Joseph Stiglitz, et Bitcoin’i regulatsioonid võivad tappa krüptovaluuta nõudluse. See ei pruugi aga juhtuda, sest traditsioonilised investorid ja börsid valmistuvad investeerima tulevikku.

Ethereum
Targa lepingu (smart contract) platvorm on selle aasta võitjate seas ja on püsinud stabiilsena, isegi kui teised krüptovaluutad on väärtust kaotanud. Ethereum’i token’ite turg on edukas, kuna uued mündid ehitavad just selle platvormi peal oma rakendusi. Mis aga põhjustab niivõrd palju negatiivsust? Võib-olla konkureerimine ja võrdlus Bitcoin’iga.

Viitamisel kasutatud refereeritud artikkel “The Most Liked and Hated Cryptocurrencies: How Did Bitcoin Do?“.

Üks vastus
  1. Sotsiaalmeedia mainituste/kajastuse analüüsiga ise küll ei tegele aga üritan ise vaiksetviisi Google’i otsingumahtude ja hindade muutumise seost analüüsida. Nii palju kui lugenud olen antud teemal, siis juba küll toimub ka tugev andmete manipuleerimine. Tekitatakse kunstlikult otsingumahtude tõusu, mille peale Google Trends’is näiteks otsingumahud oluliselt tõusevad ja tekitab julgust ostmiseks neile, kes samuti antud andmeid analüüsivad.

    Analüüsin NEO põhjal ja teen tulemustest üleaadet järgmises teemas: link

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.