Keskpank: krüptofirmade miinimumkapitali nõuet tuleb tõsta
okt. 7, 2021 @ 16:32

Eesti Panga hinnangul peaks uues seaduseelnõus virtuaalvääringu teenuse pakkujatele kehtestatud miinimumkapitali nõude tõstma 730 000 euroni, mis oleks võrdne kõrgema riskiga investeerimisühingutele kehtestatud kapitalinõudega; krüptoraha liit ettepanekuga ei nõustu.

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muutmise uus eelnõu tõstab virtuaalvääringu teenuse pakkujate kapitalinõuet 350 000 euroni, mis on sarnane e-raha asutuste kapitalinõudega.

Rahandusministeeriumile saadetud kirjas leiab keskpank, et virtuaalvääringu teenuse pakkujate valdkond on kõvasti vähem reguleeritud võrreldes e-raha asutustega.

«Virtuaalvääringu teenuse pakkujate suhteliselt nõrgem regulatsioon käib aga käsikäes pigem kõrgemate riskidega, mida oleks seetõttu õige tasakaalustada vastavalt rangemate kapitalinõuetega,» leiab Eesti Pank.

Samuti tunneb keskpank muret, et eelnõus virtuaalvääringu teenuse pakkujatele kehtestatavad järelvalvetasud on liiga madalad kvaliteetse järelevalve tegemiseks. «Tuleb ju rahapesu andmebürool uus järelevalvealane oskusteave alles luua ning see…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.