KEERULINE SEIS: Saksamaa ja Prantsusmaa teatasid, et ei toeta Facebooki krüptoraha
sept. 17, 2019 @ 15:02

Pärast eelmisel nädalal toimunud eurotsooni rahandusministrite kohtumist esitasid kaks Euroopa suurriiki ühisavalduse, milles kinnitati, et Facebooki uus krüptoraha „ei suutnud neid veenda“. Nende meelest pole Libra piisavalt turvaline ega paku investoritele kaitset. Samuti püsib Prantsusmaa ja Saksamaa väitel Libra  puhul rahapesu ja terroristliku finantseerimise oht.

„Me usume, et ükski eraettevõtja ei tohiks taotleda rahanduslikku võimu, mis on omane suveräänsetele riikidele,“ seisis teadaandes, kus samas innustati ka Euroopa riikide keskpanku digitaalse raha arendamisse rohkem panustama. Sellest võib järeldada, et ka Euroopa Keskpank on vaikselt oma digitaalse valuuta arendamisprojektiga töötanud. Euroopa Keskpanga juhatuse liige Benoit Coeure kutsus Librat Euroopa jaoks „äratussignaaliks“.

Facebooki julget plaani järgmisel aastal ülamaailmse krüptorahaga esile tulla on skeptikute poolt palju kritiseeritud. Ka USA president Donald Trump on selle vastu sõna võtnud. Kuid Saksa- ja Prantsusmaa ühisavaldus näitab, et Facebooki ja Libra poliitilised takistused Euroopas võivad olla veelgi tõsisemad kui USAs.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.