Kas Bitcoin võiks olla väärt 250 000 USA dollarit
apr. 27, 2018 @ 20:27

„Vaimud ütlesid mulle,“ naljatab Tim Draper vastates küsimusele tema hiljutise bitcoini hinnaprognoosi kohta. Draper on kuulus investor, olles varakult investeerinud sellistesse murrangulistesse projektidesse nagu internet, Tesla, Skype ja Hotmail.

Aprilli alguses ennustas Draper, et bitcoini hind tõuseb nelja aasta jooksul 250 000 US dollarini. Nüüd seletas ta miks see nii on.

Tema sõnul eksisteerib triljonite US dollarite väärtuses traditsioonilisi valuutasid ning paari aasta jooksul jõuab krüptovaluutade turuosa vähemalt 20 protsendini. Samal ajal bitcoini osakaal krüptomaailmas püsib 20-25 protsendi vahemikus.

Draper lisas veel, et parimad insenerid töötavad hetkel krüptorahade arendamisel, kuid näiteks US dollari või Jaapani jeeni suunaline arendustöö praktiliselt puudub.

2014 aastal ennustas ta õigesti, et bitcoini hind tõuseb 2017 aastal üle 10 000 US dollari.

Nüüd selgitab ta, et siis prognoosis ta bitcoini populaarsuse ja tuntuse kasvu paljude inimeste seas samaaegselt uute kauplemisplatvormide ilmumisega, mis võimaldasid uutel tulijatel bitcoini osta.

Tulevikuväljavaade

„See [Bitcoin] on suurem kui internet. See on suurem kui rauaaeg, renessanss. See on suurem kui tööstusrevolutsioon. See mõjutab kogu maailma ja see efekt on kiirem ja ülekaalukam kui te ette kujutada suudate,“ sõnas Draper sellel nädalal. Ta kordas ka enda eelnevat väidet, et kui te viie aasta pärast proovite osta tassi kohvi traditsioonilise valuutaga, siis teie üle naerdakse, kuna te ei kasuta krüptoraha.

Draper ei ole ainuke, kellel on väga julged hinnaprognoosid. Sellel nädalal prognoosis John Pfeffer, partner firmas Pfeffer Capital, et on 1 protsendiline tõenäosus, et bitcoini hind jõuab 700 000 US dollarini. Tähtaega ta sellele ei lisanud.

Ennustused põhinevad mõttel, et bitcoinist võib saada põhiline väärtuse säilitamise vahend, see võib olla uus kuld või reservvaluuta.

Artikkel refereeritud 27.04.18 seisuga veebilehelt https://cryptonews.com 

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.