Järgmine Bitcoini pooldumine – mis meid ees ootab?
apr. 25, 2020 @ 12:30

Maikuus toimuva pooldumisega muutub uue krüptoraha kaevandamine oluliselt raskemaks – ühe “ploki” kaevandamisel saadav tasu väheneb peale pooldumist 50% võrra. See tekitab krüptokommuunis olulist elevust.

Bitcoini loomisel määrati kindlaks uue digivaluuta potentsiaalne koguvaru ning kaevandamise protsess. Kaevandajatel tuleb lahendada keerukaid “arvutusplokke” ning nende edukal lahendamisel saavad nad tasuks Bitcoini. Nii nagu kullakaevandus muutub aja jooksul aina vähem efektiivseks, muutuvad ka Bitcoini kaevandamisel arvutused aina keerukamaks ning tasud aina väiksemaks. Kui Bitcoin loodi, oli võimalik koduarvutiga lahendada plokke, mis andsid tasuks 50 Bitcoini. Tänaseks on kaevandusarvutusi võimalik lahendada ainult spetsiaalselt disainitud ja väga palju energiat kasutavate kaevandusmasinatega ning ühe ploki eest saadav tasu on 12,5 Bitcoini. Mais toimuva pooldumise hetkest on uueks tasuks 6,25 Bitcoini.

2016. aasta pooldumine tõstis märkimisväärselt krüptovaluuta hinda. Samal ajal oli sel ajal Bitcoin üsna tundmatu ning paljud arvavad, et see polnud ainus tõusu põhjustaja. Tänaseks on Bitcoin ülemaailmselt tunnustatud ja saab pidevalt meediakajastust. Praegune pooldumine saab…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.