Jaapani suurimast vahetusportaalist kadus 723 miljonit dollarit
jaan. 26, 2018 @ 19:16

Jaapani suurim krüptoraha vahetusportaal nimega Coincheck külmutas kõik väljakanded, kuna müstilised 723 miljonit dollarit kadus vahetusportaali rahakotist. Põhjuseks on Ripple makse, mis tehti täna, 26. jaanuaril summas 123 miljonit dollarit ning on seotud alternatiivmündiga NEM. Hetkeseisuga on peatatud ka NEM mündi juurdekandmine Coincheck’i.

Tsitaat allikast:

“NEM mündi kandmine Coinchecki on hetkel peatatud. Ükski sissekanne kontole ei kajastu kasutaja rahakotis ning me soovitame seda vältida seni, kuni sissekanded kontole taas avatakse.”

Peale seda järgnesid piirangud ka NEMi ostule ning müügile ning samuti ka väljakandmisele. Tagatipuks peatas vahetusportaal kõikide valuutade väljakandmise ning seda nii krüptoraha kui ka fiat-valuutale.

Kõige viimases ettevõtte blogipostituses on kirjas: “Kõik väljamaksed vahetusportaalis on hetkel peatatud, kaasa arvatud Jaapani jeeni väljakandmine. Täname mõistva suhtumise eest. Me anname endast kõik, et taastada normaalne portaali toimimine nii ruttu kui võimalik”.

Hetkest, mil hakati sulgema väljakandeid on Coincheck’i rahakotist välja kantud ühekordse väljamaksena 101,265,057 XRP münti, mille koguväärtus on umbkaudselt 123.5 miljonit dollarit. Kinnitamata andmetel on vahetusportaalist ka välja kantud 600 miljoni väärtuses NEM münte.

Nii inglise- kui ka jaapanikeelsetes sotsiaalmeedia kanalites on Coincheck lubanud jagada inimestele arengut, kui midagi peaks juhtuma ning vabandab siiralt, et selline teenuse peatumine on toimunud.

Märkimisväärne on, et Coincheck ei ole registreeritud Jaapani finantsintspektsioonis, mis on vastutav kõikide vahetusportaalide ülekannetega riigis. Küll aga on registreeritud seal bitFlyer ja Quoine, mis on teised Jaapani suurimad krüptoraha vahetusportaalid.

Hetkeseisuga on ka teada, et Jaapani meedia koguneb Coincheck’i peakorterisse meediasündmuseks. Samuti ka seda, et Coincheck on teinud pöördumise politseisse seoses 532 miljoni dollari väärtuses NEMi krüptoraha kandega.

NEMi president Lon Wong kinnitas, et Coincheck on häkitud ning nimetas kadunud müntide vargust “kõige suuremaks varguseks maailma ajaloos”.

Edasisel teema arengul hoia silma peal artikli allikast.

Üks vastus
  1. Julmad numbrid ikka. Õnneks tundub, et teised valuutad sellest uudisest end väga mõjutada ei lasknud. Hetkeks küll väike langus, aga õige pea ka taastusid.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.