Inspektsiooni hinnangul on Eestis liiga palju krüptorahafirmasid
veebr. 27, 2019 @ 19:14

Kuna pangad on hakanud kliente üha põhjalikumalt kontrollima, otsib must raha uusi puhtaks pesemise võimalusi. Ühe variandina vaadatakse krüptoraha suunas, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Tegelikult kõige rohkem räägitakse ikka selles samast rahapesust, mida me räägime täna krediidiasutuste puhul. Kui nüüd see must raha kohta otsib, siis potentsiaalne koht on krüptovaluuta,” ütles finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm.

“Kui vaatame, et meil on ligikaudu tuhat tegevusluba, siis ilmselgelt on tegemist piiriüleste tegevustega, ilmselgelt ei ole see kuidagi ainult Eestis tegutsemine ja seetõttu loomulikult on see oht. Põhimõtteliselt me väga ei tea, kus need ettevõtted asuvad, kes nad on, millega nad tegelevad, mis mahtudes nad tegelevad, sest igasugune aruandlus selle tegevusloa juures puudub,” lisas ta.

Rahandusministeeriumi väitel on Eesti püüdnud tegevuslube jagades krüptoraha valdkonda reguleerida. Selliseid lube annavad välja vähesed riigid.

Rahandusministeeriumi asekantsleri Märten Rossi sõnul on paradoks selles, et mõnikord tunduvad natuke karmimad reeglid teenusepakkujale sobivat ja mõnes mõttes seda kasuatakse kui müügivahendit.

Seega muudab Eestist…

Loe edasi ERR portaalist…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.