Hollandi politsei tabas kurikuulsa islandlasest tagaotsitava
apr. 23, 2018 @ 12:53

Amsterdami politsei pressiesindaja Rob van der Veen kinnitas esmaspäeval, et rahvusvaheliselt taga otsitav Stefansson tabati pühapäeva õhtul kesklinnas. Täpsemaid detaile ta kinnipidamise kohta ei jaganud, vahendas Associated Press.

Nüüd tegeleb tagaotsitava väljaandmist puudutavate küsimustega juba Hollandi prokuratuur.

Stefansson võeti koos kümne väidetava kaasosalisega vahi alla veebruaris ning põhjuseks oli suur vargus, mille käigus viisid kurjategijad minema 600 arvutit, mida kasutati krüptoraha kaevandamiseks.

Arvutid, mille väärtuseks on umbes kaks miljoni USA dollarit, on endiselt kadunud ning võimude hinnangul oli just Stefansson suurvarguse eestvedajaks.

Stefansson, keda võimud ei pidanud ohtlikuks, toodi kümme päeva enne põgenemist üle Sogni avavanglasse, mis asub umbes 95 kilomeetri kaugusel Keflaviki rahvusvahelisest lennujaamast. Vangla ei ole taraga piiratud ning vangidel on ligipääs telefonile ja internetile.

Eelmise nädala teisipäeval põgenes Stefansson vanglast akna kaudu ning jõudis Rootsi suunduvasse reisilennukile. Lennureisi jaoks kasutas ta valenime – passikontrolli ei pidanud ta tõenäoliselt läbima, lennupilet oli aga ostetud teise isiku nimele. Stefanssoni isik tehti kindlaks…

Loe edasi ERR portaalist…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.