HOIATUS! Politsei soovitab investeerimispakkumistesse hoolikamalt suhtuda
sept. 26, 2019 @ 16:50

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Sergei Maslennikovi sõnul pöördus hiljuti politseijaoskonda 62-aastane Narva elanik, kes kannatas 40 000 eurot kahju, pärast seda kui talle investeerimisvõimalust pakuti.

“Tegemist on selle kuriteoliigi tüüpjuhtumiga. Juulis sai naine kõne välismaiselt numbrilt, helistaja rääkis vene keeles, pakkus kiiret teenimise võimalust, milleks ei pea väga pingutamagi. Pensionär paigaldas arvutisse programmi Anydesk, millega andis võõrale inimesele juurdepääsu oma arvutile ja isiklikele andmetele ning tegi erinevatele firmadele rahaülekandeid, arvates, et summa kasvab mitmekordseks,” kirjeldas Maslennikov.

“Kui alguses tundus kõik toimivat ja ekraanilt oli näha, justkui summa muudkui kasvab, ei saanud naine raha pärast kätte. Vastupidi, talt nõuti erinevate ettekäänetega veel raha juurde,” kirjeldas uurija.

24. septembril pöördus politseisse 68-aastane Jõhvi valla elanik, kellele helistati samuti juulikuus ja pakuti krüptovaluutaga kauplemise võimalust. Mees kandis kahe firma arvele kokku 18 600 eurot, kuid sai aru, et teda on petetud, kui ta soovis teenitud raha välja võtta ja temalt selle eest lisatasu nõuti.

Helistatakse nii…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.