Hispaanias tabati Eestis Bitcoinidega raha pesnud kurjategijad
juuni 16, 2019 @ 16:31

Hispaania, Nigeeria, Kameruni, Maroko ja Ekvatoriaal-Guinea passidega kurikaelte ohvriteks langesid vähemalt 230 inimest – neist valdav enamik Hispaanias, kus ka haarang toimus, ent kümme protsenti kannatanutest moodustasid Iisraeli, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa ja Kreeka kodanikud. Kokku on pättidele esitatud süüdistus suisa 1020 seaduserikkumises, sealjuures 104 krediitkaardi kopeerimises.

Kui pättide esialgsed tegutsemismeetodid olid tavapäraselt ehk inimestelt saadi krediitkaardiandmed kätte läbi veebipettuste ja neid pangaautomaatide juures kopeerides, siis rahapesuskeem oli innovatiivne. Üheti saadeti küll raha puhtakspesemiseks Ekvatoriaal-Guineasse, Benini ning USAsse, aga samas said konkreetselt kaks kurikaela süüdistuse rahapesus läbi digitaalvaluuta – täpsemalt kasutati selleks Soomes, Ühendkuningriigis ja Eestis paiknevaid krüptoraha vahendusteenuseid.

Pättid kasutasid ebaseaduslike tehingute läbi viimiseks Bitcoini. Hinnanguliselt 95 protsenti kõigist krüptorahadega seotud kuritegudest on seotud just selle menukaima vormi ehk Bitcoiniga..

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.