Hiina avab oma uksed krüptovaluutale ja plokiahelale
dets. 30, 2019 @ 21:04

Sealt edasi hakkasid nii valitsus kui erainvestorid järjest uusi uurimiskeskuseid avama. Hiina eesmärk on saada kogu plokiahela arenduse eestvedajaks. Hiinlased on esitanud üle 6000 plokiahelaga seotud patendiavalduse.

Hiina on alati olnud uue tehnoloogia kuritarvitamise vastu. 2017. aastal keelati paljud esmapakkumised (ICO-d) ning tavavaluuta eest krüpto ostmine. Sellest hoolimata on Hiinas kõige aktiivsem turg ning enamik ülemaailmseid projekte on liikunud just sinna.

Hiina on olnud väga oluline digivaluutade kaevandaja ning sellega teenitud kasumid on jäänud sinna riiki. Samal ajal on Hiina keskklass ülejäänud maailmaga võrreldes investeerimisest rohkem huvitatud.

President Xi andis oktoobri lõpus mitu plokiahelat soosivat kommentaari. Kuna Hiina on suurriik ning nüüdseks uuest tehnoloogiast väga huvitatud, siis on neil võimalik lähitulevikus selle arendusele suunata tohutus koguses ressursse. Hiina ülikoolid pakuvad juba plokiahela teemalisi kursusi ning valitus korraldab igapäevaselt sündmusi, mis õpetavad erasektorile uue tehnoloogia võimalusi.

Samuti on Hiina mõistnud, et avalik ligipääs ja avaliku sektori projektid on…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.