Helme juhtimisel võetakse krüptoraha luubi alla
nov. 20, 2019 @ 10:12

Martin Helme juhitav rahandusministeerium uurib krüptovarade reguleerimise võimalusi ning pakub turuosalistele välja erinevad võimalusi.

«Eestis kaasatakse üha rohkem kapitali läbi uuenduslike tehnoloogiliste lahenduste ja sageli põhinevad need tehnoloogiad krüptograafial. Sellisel viisil kapitali kaasamine on üldjuhul aga reguleerimata ja investorite õigused ei ole piisavalt kaitstud. Seepärast on ministeerium ka vastava algatusega välja tulnud,» selgitas rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross pressiteates.

Mudelit, mille puhul ettevõtja kaasab investeeringuid mõnes ametlikus valuutas või virtuaalvääringus ning väljastab selle vastu näiteks plokiahelas kirjendatud ühikuid ehk inglise keeles tokeneid, nimetatakse erinevate terminitega. Tinglikult võib selliseid uusi vara liike nimetada krüptovaradeks, teatas rahandusministeerium.

Eesti on koht, kus tõenäoliselt tunnustatud e-riigi ja positiivse IT-riigi kuvandi tõttu ka mitmed välismaised krüpotavarasid vahendavad isikud on oma tegevuse registreerinud. Uus tehnoloogia võib investoritel ja ettevõtetel kapitali…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.