Nädal 4 (22-28.01) uudised ja arvamused (Eesti)

Nädal 4 (22-28.01) uudised ja arvamused (Eesti)

 • Raido Tamar
  Pealik
  Teemad: 7
  Vastused: 5

  Krüptokaevurid on Eesti graafikakaartidest tühjaks ostnud, tavainimestele jäävad tühjad pihud
  https://geenius.ee/uudis/…

  Juba mõnda aega on maailmas valitsenud olukord, kus mängurid ja entusiastid peavad arvutipoodidest kurva näoga lahkuma, kuna mõistliku hinnaga videokaarte turult ei leia, sest need kõik on kokku ostetud krüptoraha kaevandajate poolt. Sama on seis ka Eestis ning arvutipoodide sõnul on seadmete hinna tõusnud mitmekordseks.

  Eesti ettevõte loob kihlveocoini
  https://www.aripaev.ee/borsiuudised/…

  Krütpomüntide esmapakkumine on saanud rahakaasamise vormina ülipopulaarseks ning seda on aina enam hakanud kasutama ka Eesti ettevõtted. Eile teatas verivärske Eestis registreeritud ettevõte Better Betting SA, et soovib samuti ICOga õnne proovida ning kaasata kuni 30 miljonit dollarit.

  Nordea keelab töötajatel krüptovaluutadega tegeleda
  https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2018/01/22/nordea-keelab-tootajatel-kruptovaluutadega-tegeleda

  Nordea pank keelas oma töötajatel bitcoini ja teiste krüptovaluutadega kauplemise. Pank saatis töötajatele memo, milles seadis kauplemise lõpetamise tähtajaks 28. veebruari. Nordea panga töötajad, kel on bitcoine, võivad need alles hoida.

  Nõukogu tahtis võtta seisukohta krüptoturu „reguleerimata olemuse“ tõttu, viidates suurele volatiilsusele ning investorkaitse puudumisele.

  Panga juht Casper von Koskull kritiseeris detsembris krüptovaluutasid, nimetades bitcoini absurdiks, millel pole midagi pistmist loogikaga. Koskulli sõnul on üksjagu tõestust selle kohta, et bitcoini kasutatakse finantskuritegudeks.

  Eestlasi võlunud krüptoskeemi kahtlustatakse terrorismi rahastamises
  https://www.aripaev.ee/uudised/2018/01/24/eestlasi-volunud-kruptoskeemi-kahtlustatakse-terrorismi-rahastamises

  Eestis populaarse krüptorahaskeemi OneCoini suhtes on algatatud üleeuroopaline uurimine seoses kuritegelike rühmituste ja terrorismi rahastamisega. Skeemi on algusest peale saatnud püramiidskeemi kahtlused ja pidevad uurimised ja pangakontode sulgemised eri riikides.

  Üllatus suures narkoloos: kuhu kadus krüptoraha, mille eest politsei ostis üle 1,5 kg fentanüüli?
  http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/ullatus-suures-narkoloos-kuhu-kadus-kruptoraha-mille-eest-politsei-ostis-ule-1-5-kg-fentanuuli?id=80877871

  Advokaat Olev Kuklase väidab, et kaduma läks kümnete või isegi sadade tuhandete eurode väärtuses krüptoraha, mida kuriteo matkija tarvitas fentanüüli ehk valge hiinlase ostmiseks.

  Politsei ja prokuratuur seostavad uimastite müümise eest vahistatud Dimitri Kärbergiga nn elektroonilist rahakotti, kuhu võmme abistanud Leedu nimega kuriteo matkija kandis 36,82 bitcoin’i. Summa võib näida naeruväärselt väike, kuid mullu juulis, kui politsei Kärbergi kinni võttis, võrdus see 81 000 euroga. Detsembriks tõusis bitcoin’i kurss veelgi ja eurosumma kasvas korraks isegi üle 600 000.

  Praeguseks on ­kõnealusesse „rahakotti“ alles jäänud 17 bit­coin’i. Kuhu ülejäänu kadus?

  Häkkerirünnak Äripäeva veebide vastu pälvis FBI tähelepanu
  https://www.ohtuleht.ee/853857/hakkerirunnak-aripaeva-veebide-vastu-palvis-fbi-tahelepanu

  • Teemat muudeti viimati 3 years, 8 months tagasi Raido Tamar.
  • Teemat muudeti viimati 3 years, 8 months tagasi Maksim.
Kuvatakse 1 postitus (kokku postitusi 1)

You must be logged in to reply to this topic.