Goldman Sachs: 100 000 dollarit ühe bitcoini eest tundub reaalne
jaan. 5, 2022 @ 12:32

Goldmani andmetel on turul vabalt kaubeldav umbes 700 miljardi dollari väärtuses bitcoin’i, mis moodustab umbkaudu 20 protsenti maailmas kaubeldavate “väärtust hoidvate” varade kogumahust, mille alla investeerimispank loeb bitcoin’i ja kulda. Koos kullaga moodustuvad nad 2,6 triljoni dollari suuruse poti.

JPMorgan ütles Bloombergile, et vaatamata meediakampaaniale ja järsule hinnatõusule ei ole krüpto veel portfellivarana adekvaatne. Ebastabiilne korrelatsioon teiste varadega tähendab, et krüpot on praegu parem käsitleda ostuoptsioonina kui valuuta või kulla asendajana.

Bloomberg vahendas, et juhul kui bitcoin peaks järgmise viie aasta jooksul tõusma 50 protsenti, tehes keskmiseks aastaseks tootluseks 17–18 protsenti, näeme bitcoin’i ületamas 100 000 dollari piiri. Möödunud aasta novembris ületas ta kõik ootused ja purustas uue rekordi, tõustes 69 000 dollarini. Täna kaupleb bitcoin 46 000 dollari ümber. Mõned analüütikud usuvad, et vastus sellele küsimusele, kas bitcoin järgib oma 60% tõusu…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.