Galerii: krüptoärimehed avavad Narvas suure andmekeskuse
juuli 8, 2019 @ 8:49

Eestis varem peamiselt krüptoraha kaevandamise riistvara valdkonnas tegutsenud infotehnoloogiaettevõttel Burfa Tech valmib Narva Enefit Tehnoloogiapargis Põhja-Euroopa suurim kõrgjõudlusega andmetöötluskeskus, mille elektrivõimus on 4 megavatti.

Praegu käib üle 10 miljoni eurose investeeringuga rajatud keskuses seadmete testimine ning keskus alustab tööd lähikuudel, teatas ettevõte.

Burfa Techi tootejuhi Vitali Pavlovi sõnul on ettevõtte jaoks tegu uue ärisuunaga, mille eesmärgiks on erinevate pilveteenuste osutamine rahvusvahelisel turul. Keskus hakkab klientidele üle maailma osutama pilvearvutuse, graafilise renedering’u ja tehisintellekti ning masinõppe alaseid teenuseid.

Prognoositava keskmise elektritarbimisega 30 gigavatt-tundi aastas on Burfa Narva keskus üks suurimatest elektritarbijatest kogu Eestis, kuuludes Eestis 25 suurima elektrienergia kliendi hulka. Samas suurusjärgus on näiteks kogu Põlva linna aastane elektritarbimine või Rakvere linna kodutarbijate aastane elektrikasutus.

«Oma kõrgjõudlusega andmetöötluskeskuse rajamise idee tekkis meile aastal 2017. Paralleelselt uurisime selleks võimalusi Islandil, USA-s, Venemaal, aga ka siin…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.