Facebooki krüptoraha loomine läheb üle kivide ja kändude
okt. 21, 2019 @ 10:12

Suve esimestel päevadel tutvustas Facebook ideed luua oma krüptoraha. Esialgset sihti tähistanud Globalcoin asendati hiljem sõbralikumalt kõlava “Libraga”. Ideel oli jumet. Oma raha võimaldaks sotsiaalvõrgustiku kasutajate argiste ülekannete vahendamise kõrval luua iseseisev ja rahvusvaheline paari miljardi kasutajaga rahasüsteem. Tegu oli loogilise instinktiivse sammuga oma majandusliku ökosüsteemiga impeeriumi täiuslikkuse suunas.

Idee tundus paljudele huvitav. Liitujate seas olid Visa, Mastercard, eBay, Paypal, viimase konkurent Stripe jne. Visiooni järgi pidanuks 2020. aasta suvele planeeritud raha kasutuselevõtu päevaks kuuluma konsortsiumisse vähealt 100 liiget.

Esimene Libra nõukogu suurkoosolek toimus 14. oktoobril. Oktoobri alguses üllatas aga Paypal teatega, et nemad loobuvad Libraga koostööst ja keskenduvad oma äriplaani eesmärkide täitmisele. Vihanoote koostöö lõpetamise teatesse ega hilisematesse kommentaaridesse ei peidetud. Facebookile sooviti head teed ja loodeti kunagi tulevikus uuesti kohtuda. Ometi pidi lahkumiseks ju mingi põhjus olema. Ajakirjanduses räägiti kasvavast rahutusest seoses kuhjuvate seadusandlike takistustega.

Krüptoraha Bitcoin tekitas riikide keskpankades teatud ärevust, aga sellest ei saanud toimivat maksevahendit….

Loe edasi ERR portaalist…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.