Facebooki krüptoraha kompab inimliku usalduse piire
juuni 5, 2019 @ 9:55

Meie pole uudisorganisatsioon! Oleme kõigest platvorm, millel inimesed suhtlevad ja vahetavad omi uudiseid. Umbes nii kaitses hiljuti organisatsiooni Facebooki juht Mark Zuckerberg. Hoolimata sellest, et mõnedel andmetele saab Facebooki kasutaja 90 protsenti uudistest just sellest keskkonnast, ei soovi Zukerberg ettevõttele uudiste vahendaja staatust.

Facebook võiks olla kõigi aegade suurim uudisorganisatsioon. Neil on juurdepääs rohkem kui pooltele internetikasutajatele. Täpsemalt öeldes on neil ainulaadne ja enneolematult kiire juurdepääs rohkem kui poolte internetikasutajate tähelepanule. Sellele uue ajastu ainele, mida esmalt karjatatakse, jagatakse koplitesse ja seejärel korjatakse raha neilt, kes paluvad sõnumite vastuvõtlikkuse alusel jagatud sihtrühmadele midagi teatada või reklaamida.

Sotsiaalmeedia pidajal on juurdepääs kõige värskemale maailmas juhtuvale infole, kohaliku elu sündmustest kuni maailma ja isegi kosmost käsitlevate uudisteni. Sinna hulka kuulub professionaalsete ajakirjanike toimetatud sisu ja kasutajatele silma hakanud metsikumad signaalid.

Uudismasina staatusest loobumise põhjus tuleneb uudisorganisatsioonile kehtivatest reeglitest ja nõuetest. Nad peaksid vastutama sisu eest oluliselt rohkem. Mugavam on olla piletimüüja uudiste ja…

Loe edasi ERR portaalist…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.