Bitcoin tarbib aastas rohkem elektrit kui kogu Šveitsi riik
juuli 4, 2019 @ 8:06

Cambrige’i Ülikooli teadlaste poolt loodud veebirakendus näitab, et Bitcoin’i kaevandamine tarbib aastas rohkem energiat, kui terve Šveitsi riik.

Veebitöörist võimaldab võrrelda krüptovaluuta võrgu energiakulu teiste riikidega. Bitcoin tarbib hetkel hinnanguliselt 7,6 gigavatti elektrit aastas, mis moodustab ligemale 0,21 protsenti kogu maailma elektritarbimisest. Umbes sama palju või natukene vähem energiat tarbib aastaga Šveitsi riik.

Bitcon‘e kaevandavad arvutid on ühendatud krüptovaluuta võrguga, kus nad lahendavad keerulisi matemaatilisi tehteid, et valideerida teisi krüptovaluutaga tehtavaid tehinguid. Tehted pole Bitcoin’i liikumise jälgimiseks otseselt vajalikud, kuid need on paika pandud takistusena, et keegi ei saaks hakata üle kogu maailma liikuvaid tehinguid manipuleerima.

Vaevatasuks matemaatiliste tehete lahendamise eest on võimalik vahetevahel teenida väikestes kogustes Bitcon‘e. Selleks, et saada aga arvutuste pealt võimalikult palju krüptovaluutat, ühendavad paljud kaevurid kokku suure hulga võimsaid arvuteid,…

Loe edasi Postimehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.