Bitcoin Goldi hinda kontrollib üks inimene, kes omab üle poole kogu varust
veebr. 21, 2020 @ 19:10

Uurimuses osalenud inimesed on jäänud anonüümseks, kuid nende väide on, et grupp inimesi või keegi üksikisik on aja jooksul omandanud meeletult suure koguse Bitcoin Goldi ning kasutavad nüüd seda, et ülejäänud turuga manipuleerida.

Sellele vihjavad sündmused algasid 2018. aasta augustis, kui keegi hakkas platvormil Bitfinex digivaluutat kokku ostma. Bitcoin Goldi hind tegi mõned ootamatud kõikumised ning siis hakkas järsult langema. Analüütikud leidsid, et sellest hetkest alates ostis keegi endale 1,9 miljonit Bitcoin Goldi, mis on 35-48% kasutusel olevast koguvarust.

Kui see inimene oli oma varu kokku kogunud, hakkas ta seda kasutama, et hinnamuutustelt kasu saada. Jaanuaris tõusis selle digivaluuta hind 5 dollarilt 15 dollarile ning sel hetkel hakkas ta enda osa maha müüma ja samal ajal Bitfinexist välja võtma, et oma krüptorahade jaotumist hajutada. Analüütikute arvates ei saa see hinnatõus olla loomulik, sest sellele ei eelnenud ühtegi positiivset uudist BTG kohta ning graafikutest on näha, et kõik 1,9 miljonit Bitcoin…

Loe edasi Ärilehest…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.