Barclay analüütikud: bitcoini-haigus näitab taandumismärke
apr. 11, 2018 @ 9:13

Krüptoraha viljastus ideest ja sündis maailma vaeselt, omamata mitte midagi peale aate. Selle väärtus kasvas esimeste jüngrite armastusest. Tundes sepistatus ära maailma päästja, asusid nad levitama lugusid uue ideaali geneesist ja selle vägitegudest. Leidus neidki, kelles põhjustasid kuuldused uuest rahast hirmu ja vaenu. Ometigi kasvas poolehoidjate vägi sedavõrd tublisti, et suruda maha vaenajate teated.

Sõnumid krüptorahast jõudsid tavaliste tänavakaupmeesteni. Selle toodavast helgest tulevikust rääkisid isegi taksojuhid. Lõpuks leidus äraandja, kelle ässitamisel võtsid vana võimu esindajad ideest viljastatud mammona kägistavasse haardesse, hurjutasid jüngreid sellest loobuma ja heidutasid võimalikke lihtsausklikke seda ära põlgama. Bitcoini loost võikski kirjutada taolise religioosse narratiivi.

Bitcoini ja paljude teiste krüptomüntide lühikest ja tormilist elu on kasulik mõista, et tulevikus vigu vältida ja võimalikku kasu võimendada. Õnnetuseks on seda väga raske teha, sest nähtusel puudub loogiline selgroog. Põhjuslike seletuste katkematu ahel, mis valgustaks selle loojaid, nende tegelikke ajendeid ja võimalikke väärtuse garantiisid, sealhulgas maailma poliitikatest kaitsvaid immuunsuse mehhanisme.

Bitcoini…

Loe edasi ERR portaalist…

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.