Artiklid
Värsked uudised krüptoraha Telegrami chatis
Kategooria: Digikapitali uudised,Krüptoraha Autor: Maksim Kuupäev: 1 aasta tagasi Kommentaare: 0

Selleks, et kokku koondada inimesi ja vahetada kiiresti ning mugavalt reaalajas uudiseid, soovitusi ja muud informatsiooni, tegime Telegrami chat’i, millega saab liituda siin. Telegrami puhul on tegemist krüptoraha maailmas väga sagedalt kasutatava infokanalina, mida kasutavad näiteks kõik ICO tegijad ning krüptorahakogukonnad. Sealne informatsioon liigub kõige kiiremini, on saadaval nii mobiilis kui arvutis, ning omab kerget ülevaadet hetkeolukorra kohta krüprotraha maastikul.

Vestlus on reaalajas nähtav ka digikapital.ee lehel ning registreeritud kasutajad saavad lisaks Telegramile ka otse meie kodulehel suhelda, avades chat’i lehe küljeribal või parempoolses alumises nurgas:

Meie eesmärk on kokku koguda kõik asjahuvilised, et jagada omavahel ostusoovitusi, põnevaid projekte ning analüüse. Selleks, et sellest kõigest operatiivselt osa saada ja ise kaasa rääkida, liitu meie Telegram chatiga siin – https://t.me/digikapital või registreeri digikapital.ee kasutajaks.

Digikapitali meeskond


Rikkusega uhkustanud bitcoini miljonäri ukse taha tuli relvastatud röövel
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 päeva tagasi Kommentaare: 0

Enne röövi olevat ohver, kelle nime ei avaldatud, uhkustanud sellega, kui palju raha on ta teeninud bitcoini ja teiste krüptovaluutadega, kirjutab Norra meedia.

40ndates eluaastates mees oli parajasti oma Oslos asuvas korteris kui keegi andis uksekella. Kui ta ukse avas, siis seisis tema vastas mees, kes sihtis teda relvaga ja ütles: „Heida pikali või ma tulistan.” Ohver pistis aga jooksu ja hüppas teise korruse rõdult alla tänavale.

Kuigi mehe nime ei avaldatud, siis on teada, et tegemist on ärimehega, kes juhib krüptovaluutaga tegelevat firmat ja tema isikliku vara väärtus on umbes kümme miljonit eurot.

Ohvri advokaat ei soovinud intsidenti lähemalt kommenteerida. Süüdistatav astub kohtu ette oktoobris.

Tänavu leidis Hollandis aset analoogne juhtum. Kolm politseinikeks riietatud meest tungisid Drenthe provintsis elanud mehe korterisse ja piinasid ohvrit, et tema bitcoinidele ligi pääseda. Rööv lõpuks siiski ebaõnnestus.

Üks bitcoin maksab praegu veidi üle 9000 euro.


Keegi liigutas korraga miljardi dollari jagu bitcoin’e
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 päeva tagasi Kommentaare: 0

Keegi tegi möödunud nädala neljapäeval ühe ajaloo suurima bitcoin’i ülekande, liigutades korraga 94 504 bitcoin’i, mille väärtus oli tollel hetkel pea täpselt miljard dollarit.

Bitcoin’i tehingud on avalikud, kuid aadressid on anonüümsed, seega pole võimalik öelda, kes niivõrd suurt kogust krüptovaluutat liigutas. Ühe analüütiku arvates tuli vähemalt kolmandik rahast läbi Singapuri krüptovahetuse Huobi Global.

Tegu pole siiski ajaloo suurima bitcoin’i ülekandega. 2013. aastal liigutas keegi ühe ülekandega 194 993 bitcoin’i. Kuna krüptovaluuta väärtus oli toona palju väiksem, siis jäi selle tehingu väärtus umbes 150 miljoni dollari ringi.

2011. aastal liigutati ühe tehinguga veelgi suurem hulk –  550 000 bitcoin’i, kuid selle väärtus oli toona ainult 1,5 miljonit dollarit.


Krüptovaluuta uus reguleerimise laine?
Kategooria: Määratlemata Autor: Raido Tamar Kuupäev: 1 nädal tagasi Kommentaare: 0

Eesti viimaste nädalate krüpto valdkonna uudised on tihtilugu seotud olnud just krüptoäri turvalisuse ja petturite tabamisega. Loetud päevasi andis Finantsinspektsioon teada, et kavatseb alustada krüptoturu korrastamist. Loodetakse enam kui 800 Eesti krüptoettevõttest paremini aru saada, millised on reaalse ja ausad ärid, millised aga ei tegutse reeglite päraselt. Kohaliku Eesti krüptopanga Change juht Kristjan Kangro loodab, et uurimine tuleb karm. Finantsinspektsioon on nn puhastamist juba enne ette hoiatanud. Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler rääkis paar nädalat tagasi Äripäeva raadios, et plaanitakse lähiaastatel Eesti krüptoturgu puhastama hakata.

Äripäevas avaldas aga ka arvamust Nikolay Demchuk, et krüptorahale ei tasu rahapesuvastases võitluses kohe vett peale tõmmata. Njord advokaadibüroo rahapesuvastase võitluse spetsialist Demchuk kirjutas, et uus seadusemuudatus on üldises plaanis küll hea aga võib tuua kaasa kvaliteedi eelistamise kvantiteedile.

Küll aga ei ole kõik uudised ainult sellest, kuidas krüptoraha reguleerimisega tuleb tegeleda. Positiivses valguses paistab silma ka uudiseid, kuidas eestlaste eestvedamisel üritatakse valdkonda turvalisemaks muuta ilma lisareegliteta. Alles sai lugeda sellest, kuidas Eesti üks säravamaid iduettevõtteid Veriff lõi käed maailma juhtiva krüptoettevõttega Blockchain. Veriff aitab Blockchaini jaoks inimeste identiteedi kõrvutada dokumendi, videokõne ja võrgust talletuvate andmetega. See omakorda aitab Blockcahinil pakkuda mugavat ja turvalist ligipääsu krüptovaluutaga kauplemiseks.

Tegemist ei olnud lihtsalt tavalise koostööga. Blockcahin on kaasanud üle 70 miljoni dollari väärtuses investeeringuid ja omab mitmeid väga nimekaid investoreid. Juhatuses ja meeskonnas üldiselt on palju mainekaid tehnoloogia valdkonna nimesid.

Baltimaades tegutsevad valdkondades ka tuntud ja usaldusväärsed inimesed

Militaarvaldkond on tihtipeale toonud mitmeid tehnoloogia valdkonna arenguid. Interneti algus tänu sõjaväele on paljudele teada aga lisaks on sõjavägi kaasa toonud palju teisi leiutis nagu näiteks GPS, droonid, ilmaradarid, mikrolaineahjud, digitaalsed kaamerad, lennukimootorid jpm. Erinevad suuremad sõjad ja maailmasõjad on populaarseks muutnud mitmeid tänapäeval igapäevaseid endastmõistetavaid asju, näiteks Esimesest maailmasõjast muutusid populaarseks teekotid, pabertaskurätikud, tõmblukud, lendurite sidetehnika, suveajale üleminke, käekellad, hügieenisidemed jpm.

Erinevate internetitehnoloogiate vallas on aga sarnast trendi näha olnud kasiinotööstuses. Trendi, mida on nüüd näha krüptovaluuta kasutuselevõtus. Mitmed online kasiinod on kasutuse võtnud Bitconiga maksmise võimaluse. Smartcasinoguide.com teeb ülevaate milline on parim Bitcoin kasiino online keskkondades. Üks paremaid valikuid on Tonybet, mis omab Eestis litsentsi ja eestikeelset klienditeenindust. Lisaks võimalikud eriboonused just eestlastest mängijatele. Mängida on võimalik pokkerist, teha spordiennustus jpm.

Trgemist ei ole aga lihtsalt ICO läb raha kaasanud ettevõttega. TonyBeti asutaja ja peamine omanik on Kaunases sündinud leedukas Antanas Guoga, kes on ka laiemalt tuntud nime all Tony G. Oma esialgse kuulsuse saavutas Antanas pokkerimängijana, samas ei ole ta lihtsalt kuulus pokkerimängija. Ta on ettevõtja, kes töötab alati millegi suurema nimel, seda just siin samas Baltimaades. Ei tasu arvata, et tegemist on lihtsalt pokkerimänguga jõukaks saanud ja siis valdkonda armastusega edasi läinud asjaarmastajaga.

Guoga on tööd teinud nii börsimaaklerina, loonud Leedus puhkeasutusi, olnud Leedu Korvpalli Liidu asepresident kuni selleni, et tema üks uhkemaid kordaminekuid on Eurooa Parlamenti pääsemine. Muuseas on Tony G ka alustanud juba 2002 aastal nüüdseks ühe suurema pokkeriuudiste portaaliga maailmas ehk pannud aluse PokerNews.com lehele. Tony G ei ole võõras ka eestlaste jaoks, näiteks 2012 mängis ta isegi promoüritusel Martin Müürsepaga kahest võistlusest koosneval turniiril, mis koosnes korvpalli ja pokkeri mängimisest. Linnapeal liigub isegi legend, et omavahel sõlmiti kokkulepe, et kui üks peaks kaotama mõlemad mängud, siis jookseb kaotaja aluspükste väel üle Vabaduse väljaku. Tony G ettevõte TonyBet on toetanud ka mitmeid Eesti jalgpalli ja korvpalli meeskondasid.


12-aastasena bitcoine ostnud noorest sai miljonär
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 3 nädalat tagasi Kommentaare: 0

12-aastasena bitcoine ostnud Finman on nüüdseks saanud 20-aastaseks ja tema enda sõnul on ta noorim bitcoini miljonär, kirjutab Business Insider.

Finman meenutas, et 2008. aastal majanduskriisi ajal käis ta vennaga meeleavaldusel, kus ta nägi üht meest bitcoini särki kandmas ja uuris temalt, millega täpsemalt tegu on. „Ta oli hipi ja ütles, et see teeb lõpu Wall Street’ile, korruptsioonile ja kõigele halvale,” kirjeldas Finman.

Seejärel hakkas Finman krüptovaluuta kohta uurima ja arvas, et see asi kasvab suuremaks.

Finman jättis 15-aastasena kooli pooleli ja asutas idufirma Botangle, mille ta kaks aastat hiljem 300 bitcoini eest maha müüs.

Loe edasi Ärilehest


1 2 3 91