Artiklid
Värsked uudised krüptoraha Telegrami chatis
Kategooria: Digikapitali uudised,Krüptoraha Autor: Maksim Kuupäev: 7 kuud tagasi Kommentaare: 0

Selleks, et kokku koondada inimesi ja vahetada kiiresti ning mugavalt reaalajas uudiseid, soovitusi ja muud informatsiooni, tegime Telegrami chat’i, millega saab liituda siin. Telegrami puhul on tegemist krüptoraha maailmas väga sagedalt kasutatava infokanalina, mida kasutavad näiteks kõik ICO tegijad ning krüptorahakogukonnad. Sealne informatsioon liigub kõige kiiremini, on saadaval nii mobiilis kui arvutis, ning omab kerget ülevaadet hetkeolukorra kohta krüprotraha maastikul.

Vestlus on reaalajas nähtav ka digikapital.ee lehel ning registreeritud kasutajad saavad lisaks Telegramile ka otse meie kodulehel suhelda, avades chat’i lehe küljeribal või parempoolses alumises nurgas:

Meie eesmärk on kokku koguda kõik asjahuvilised, et jagada omavahel ostusoovitusi, põnevaid projekte ning analüüse. Selleks, et sellest kõigest operatiivselt osa saada ja ise kaasa rääkida, liitu meie Telegram chatiga siin – https://t.me/digikapital või registreeri digikapital.ee kasutajaks.

Digikapitali meeskond


Bitcoini kaevandamine on USAs nii odav, et prokurör pidi oma kolleegid uurimise alla võtma
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev tagasi Kommentaare: 0

Kuigi tuntuim riik krüptoraha kaevandamise poolest on kindlasti Hiina, on ka USA mõnes nurgas selleks väga soodsad olud, mis paneb inimesi lausa seadust rikkuma.

Mõne allika järgi on kõige soodsama elektriga osariik Louisiana, kus on ka krüptoraha soosiv seadusandlus ja see on suur asi, sest üldiselt on regulatiivne mosaiik riigis väga kirju.

Misiganes põhjusel on aga usinad Bitcoini kaevandajad Louisianas üle käte läinud.

Nimelt pidi osariigi peaprokurör Jeff Landry alustama kriminaalmenetlust omaenda kolleegide osas. Prokuratuuri IT-osakonna juhti, süsteemiadministraatorit, tehnilise toe juhti, personalisosakonna töötajat ja veel ühte tugitöötajat kahtlustatakse Bitcoini kaevandamises maksumaksja vahenditega.

Louisianas on siiski Bitcoin ja kaevandamine veel legaalsed, aga New Yorki osariigi Plattsburghi linnas pandid kaevandamisele 18-kuuline moratoorium, et krüptoraha süsteemi ülalhoidmiseks ei kulutataks ära odavat elektrit.

Linnapea sõnul on neil “maailma odavaim elekter”: elanikud maksavad 4,5 senti…

Loe edasi Geeniusest…


Buum: Eestis on üle 900 litsentseeritud krüptofirma
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 päev tagasi Kommentaare: 0

Eestis on praeguse seisuga üle 900 litsentsiga krüptoraha kaevandamisega tegelevat ettevõtet, kirjutab portaal Coinatory.

Mullu sügisel jõustus Eestis uus rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadus, mis reguleerib muuhulgas ka virtuaalvääringu mõistet ja kasutamisvõimalusi.

Seadus võimaldab ettevõtetel osutada krüptoraha ja virtuaalvääringute vahetamise, ülekandmise ja säilitamisega seotud teenuseid kahe tegevusluoa alusel.

Esimene neist on virtuaalvääringu raha vastu vahetamise teenuse pakkuja tegevusluba ning teine virtuaalvääringu rahakotiteenuse pakkuja tegevusluba. Portaali andmetel on esimest Eestis väljastatud ligi 500 ja teist pisut üle 400.

Loe edasi Postimehest


Bitcoini nõrkus mõjutab nüüd juba ka päristurge
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 5 päeva tagasi Kommentaare: 0

Süsteemikiipide ja videokakaartide disainimisega tegeleva tehnoloogiafirma Nvidia aktsiad kukkusid neljapäeval järsult pärast seda, kui ettevõtte majandusprognoosid jäid analüütikute ootustele alla. Ettevõtte tegevjuht Jensen Huang nimetas kehvasid tulemusi «krüptopohmelliks».

Kui Wall Streeti analüütikud prognoosisid Nvidia käesolevaks kvartalikäibeks 3,4 miljardit dollarit, siis ettevõte ise prognoosib selleks ainult 2,7 miljardit dollarit. Võrreldes kolmanda kvartaliga (3,18 miljardit) võib käive nii kukkuda kuni 30 protsenti. Californias, Santa Claras paikneva ettevõtte aktsia langes peale prognooside esitamist kauplemispäeva lõpupoole peaaegu 17 protsenti hinnale 168,32 dollarit aktsia kohta.

Nvidia on varustanud arvutimängureid juba aastakümneid tipptaseme videokaartidega, mis võimaldavad mängida arvutimänge üha parema graafika peal. Viimastel aastatel on tekkinud aga väga tugev nõudlus võimsate videokaartide järgi…

Loe edasi Postimehest…


Kümme aastat bitcoini – sotsiaaalne eksperiment muudab vaikselt maailma
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat tagasi Kommentaare: 0

“Praegu räägitakse, kuidas krüptoraha tüüpi plokiahelad ühiskonda muudavad. Tõttame asendama nendega riiklikult olulisi süsteeme või vähemalt räägime sellest võimalusest. Samal ajal pole kontrollitud kasvõi seda, miks see peaks see üleüldse homme töötama. Krüptorahad põhinevad sotsiaalsel ja füüsikalisel, mitte matemaatilisel fenomenil,” leidis Tallinna Tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi professor ja AS Cybernetica vanemteadur Ahto Buldas. Just sotsiaalse poole uurimisele pole aga pööratud seni tema hinnangul piisavalt või peaaegu üldse tähelepanu.

Professor viitas, et bitcoini 2008. aastal kirjeldanud Satoshi Nakamoto põhieesmärk oli e-kaubanduse jaoks usaldusväärse elektroonilise sularaha loomine, ei midagi muud. Esitletud lahendus võimaldas vältida sama raha mitmekordset kulutamist ja maksete tagasivõtmist. Kõige selle juures polnud vaja usaldada ühtegi kolmandat osapoolt. E-poodide pidajad said kergendatult hinnata. Teoreetiliselt pole digitaalse arveraamatu üle võimu isegi superriikidel, mille tegevus piiras eelnevalt loodud…

Loe edasi ERR portaalist…


1 2 3 56
Tööriistaribale