Artiklid
Värsked uudised krüptoraha Telegrami chatis
Kategooria: Digikapitali uudised,Krüptoraha Autor: Maksim Kuupäev: 2 aastat tagasi Kommentaare: 0

Selleks, et kokku koondada inimesi ja vahetada kiiresti ning mugavalt reaalajas uudiseid, soovitusi ja muud informatsiooni, tegime Telegrami chat’i, millega saab liituda siin. Telegrami puhul on tegemist krüptoraha maailmas väga sagedalt kasutatava infokanalina, mida kasutavad näiteks kõik ICO tegijad ning krüptorahakogukonnad. Sealne informatsioon liigub kõige kiiremini, on saadaval nii mobiilis kui arvutis, ning omab kerget ülevaadet hetkeolukorra kohta krüprotraha maastikul.

Vestlus on reaalajas nähtav ka digikapital.ee lehel ning registreeritud kasutajad saavad lisaks Telegramile ka otse meie kodulehel suhelda, avades chat’i lehe küljeribal või parempoolses alumises nurgas:

Meie eesmärk on kokku koguda kõik asjahuvilised, et jagada omavahel ostusoovitusi, põnevaid projekte ning analüüse. Selleks, et sellest kõigest operatiivselt osa saada ja ise kaasa rääkida, liitu meie Telegram chatiga siin – https://t.me/digikapital või registreeri digikapital.ee kasutajaks.

Digikapitali meeskond


Uurimus: üks bitcoini vaal saatis krüptoraha väärtuse lakke
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 6 päeva tagasi Kommentaare: 0

Texase Ülikooli professor John Griffin ja tema kolleeg Amin Shams Ohio Ülikoolist avaldasid uurimuse, milles kirjutavad, et üks suur bitcoini investor suudab krüptoraha hinda mõjutada, kirjutab Bloomberg.

Griffini ja Shamsi sõnul tekitas üks bitcoini vaal krüptoraha suure tõusu 2017. aastal. Professorid ei avaldanud isiku nime, kes nende arvates selle taga on.

Griffin ja Shams uurisid tehinguid 2017. aasta märtsist kuni 2018. aasta märtsini ja tuvastasid, et bitcoini ostude arv kasvas kui selle väärtus kukkus teatud summa võrra.

„Simulatsioonid näitasid, et nende mustrite tekkimine juhuslikult on ebatõenäoline. Sellel ühel füüsilisel või juriidilisel isikul on kas selgeltnägijavõimed turu osas või ta avaldas bitcoini hinnale nii suurt mõju, mida ei ole märgata väiksemate kauplejate puhul,” kirjutasid nad oma uurimuses.

Bitfinexis töötav jurist Stuart Hoegner nimetas teadustöö tulemusi puudulikuks, kuna tema hinnangul põhinevad need ebapiisavatel andmetel.

2017. aasta lõpus tõusis ühe bitcoini hind 20 000 dollarini, kuid hakkas pärast seda langema. Käesoleva aasta alguses maksis üks bitcoin…

Loe edasi Ärilehest…


Uuring: Bitcoini hinnaga manipuleeritakse
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 1 nädal tagasi Kommentaare: 0

Texase akadeemiku poolt läbi viidud uurimuse kohaselt sõltub Bitcoini hind suuresti ühe suure tegija otsustest, kes kasutab oma jõudu krüptovaluuta väärtusega manipuleerimiseks.

Täpsemalt väidab uuring, et Bitcoini 2017. aasta suur tõus oli manipulatsioon ning saavutatud seeläbi, et üks suur turuosaline ostis seda lihtsalt üles, kirjutab Bloomberg.

Loe edasi Äripäevast

Prantsusmaa innustab EL-i riike Facebooki krüptoraha tõkestama
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat tagasi Kommentaare: 0

Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania ja Hollandi esindajad on sellel teemal korraldanud oktoobris mitmeid arutelusid, et kindlustada sellega ühist Libra-vastast rinnet, vahendas Politico.

Esmaspäeval tegid nende riikide aserahandusministrid Brüsselis toimunud kinnisel kohtumisel plaani teatavaks ka ülejäänud liikmesriikide esindajatele. Politico käes on ka dokumendi mustand, mille koostas eesistujariik Soome ja kuhu andis oma panuse ka Euroopa Komisjon ning kus on kirjas, et EL-i liikmesriikide valitsused jätavad endale õiguse tõkestada digitaalraha nagu Facebooki Libra, millel on globaalne ulatus ning mis võivad ohustada rahalist suveräänsust.

EL-i rahandusministrid arutavad küsimust järgmisel nädalal Ecofini kohtumisel ning ametlikuma seisukohaga on plaanis välja tulla detsembris.

Liikmesriikide seas tekkinud vastuseis võib hakata tõsiselt takistama Libra kasutuselevõttu Euroopas ning lisab survet nii Facebookile kui ka 20 muule ettevõttele, mis on Libra projektiga seotud. Näiteks Mastercard ja Visa on juba Libra projektist lahti öelnud.

Paljud ametnikud ja eksperdid on veendunud, et 2,4 miljardi kasutajaga…

Loe edasi ERR portaalist…


Investeerimiskelmuse ohvrid “Pealtnägijas”: “Nad ronivad su ajju ja arvutisse”
Kategooria: Uudised Autor: Digikapital Kuupäev: 2 nädalat tagasi Kommentaare: 0

Viimase üheksa kuu jooksul on politseile teadaolevalt selle skeemiga tekitatud kahju 120 ohvrile, kokku 2,2 miljonit euro ulatuses. Pettus on esmapilgul lihtne – venekeelsete ülimalt agressiivsete telefonikõnedega meelitatakse heauskseid raha paigutama peamiselt krüptovaluuta investeerimisplatvormidesse, kuid tegelikult antakse raha sisuliselt võhivõõrale. Selle nädala “Pealtnägijas” räägivad lõksu meelitatud inimesed, kuidas nad ära tinistati.

48-aastane Bruno elab Järvakandis, müüs hiljaaegu maha oma kodu ja plaanis soetada uue, kuid kelmid mässisid ta kuu tagasi võrku ja petsid välja 15 000 eurot. “Mõtled küll, et oh, mis see on, helistatakse ja pakutakse, saadad kukele, paned telefoni ära, aga mingil hetkel ta saab su konksu otsa ja mõjutab kuidagi investeerima,” kirjeldas Bruno. Ehitusega elatist teeniv mees ei ole kunagi investeerimisest huvitunud, kuid korduvad venekeelsed agressiivsed telefonikõned viisid ta nii kaugele, et lubas kelmidel endaga teha kõike, mis nad tahtsid. “Tegelikult ma olin täie mõistuse juures, aga millegipärast ma olin nõus nendele kandma üle summa raha…

Loe edasi ERR portaalist…


1 2 3 98